Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Przejdę od razu do opisu problemu. Otóż dosyć często zdarza się, że uruchomię komputer, system się wczytuje, ale jak gdyby "wiesza się" przy ekranie logowania systemu. Wtedy trzeba zaczekać, z 10-15 minut i wszystko się wczytuje, ale nawet wtedy po wejściu do systemu z długą chwilą ładuje ikonki itd. Potrafi też czasami randomowo "mielić się" w trakcie ładowania lokacji w grze, czarny ekran około 2 minut gdy normalnie wczytywanie lokacji to maks 7 sekund. I tak dalej. Sprawdzałem dysk w Cristal Disku i jego stan jest dobry, temperatura w idle 33 stopnie, więc chyba jest ok. Generalnie i tak sądzę, że to wina dysku i myślę nad jego wymianą na SSD Crucial MX500 500 Gb. Wiem, że z fusów ciężko się wróży, ale czy moje podejrzenia są słuszne? Będę na pewno po premierze nowej generacji konsol składać coś nowego, ale nie chciałbym niespodzianki typu "dysk padł" i myślę też nad przyspieszeniem systemu, bo jednak doczytywanie tekstur w niektórych grach jest irytujące.

 

Dysk to Seagate 1 Tb ST ST1000DM003, płyta główna Asus B85M-G. Dysk ma już z 5 lat.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasyfiały system, postaw system od nowa plus format dysu przy instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę monotonny: to wina systemu na tradycyjnym HDD. HDD nadaje się w obecnych czasach na nośnik archiwizacyjny (zamiast płyt DVD), a nie do stawiania na tym systemu i instalowania aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno syf? Czyściłem jeszcze kilka dni temu CCleanerem i Spybotem. Instalację minimalizuję w większości do gier, wszelkie programy to minimum do monitorowania kompa, Crista lDiski, OCCT do testowania procka, nic ekstrawaganckiego.

 

Myślę właśnie nad zakupem tego Cruciala, Na tym swoim twardzielu siedzę już z 5 lat jak nie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę monotonny: to wina systemu na tradycyjnym HDD. HDD nadaje się w obecnych czasach na nośnik archiwizacyjny (zamiast płyt DVD), a nie do stawiania na tym systemu i instalowania aplikacji.

HDD od dawna nadaje się tylko do magazynowania danych.

Nawet pierwsze SSD były o wiele szybsze od HDD

 

Myślę właśnie nad zakupem tego Cruciala, Na tym swoim twardzielu siedzę już z 5 lat jak nie lepiej.

Crucial MX500 to spoko opcja.Jeszcze są Samsung 860 EVO,Adata SU900,WD Blue,Sandisk Plus/Ultra godne rozpatrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD od dawna nadaje się tylko do magazynowania danych.

Nawet pierwsze SSD były o wiele szybsze od HDD

 

 

Crucial MX500 to spoko opcja.Jeszcze są Samsung 860 EVO,Adata SU900,WD Blue,Sandisk Plus/Ultra godne rozpatrzenia.

 

Który byś najbardziej polecał? Ten WD Blue spoko cenowo, 250 zł, Cruciala dostanę za 3 stówki :) Głównie oczywiście do gier no i do mojej płyty Asus B85M-G.

Edytowane przez Dzejkop07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który byś najbardziej polecał? Ten WD Blue spoko cenowo, 250 zł, Cruciala dostanę za 3 stówki :) Głównie oczywiście do gier no i do mojej płyty Asus B85M-G.

 

EDIT: Czytałem, że ten Crucial szybkościowo pokonuje Blue, do gier też się bardziej chyba nadaje niż ten WD.

WD w dyskach SSD bazuje na konstrukcjach Sandiska

Sam mam Cruciala MX500 500GB,na niego nie narzekam.

WD Blue ma 3 lata gwarancji,a Crucial MX500 5 lat

Jak nie masz możliwości dołożenia 50zł do MX500,to wtedy WD Blue,w przeciwnym wypadku MX500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD w dyskach SSD bazuje na konstrukcjach Sandiska

Sam mam Cruciala MX500 500GB,na niego nie narzekam.

WD Blue ma 3 lata gwarancji,a Crucial MX500 5 lat

Jak nie masz możliwości dołożenia 50zł do MX500,to wtedy WD Blue,w przeciwnym wypadku MX500

 

Oki, wielkie dzięki, skuszę się zatem na tego Cruciala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Przejdę od razu do opisu problemu. Otóż dosyć często zdarza się, że uruchomię komputer, system się wczytuje, ale jak gdyby "wiesza się" przy ekranie logowania systemu. Wtedy trzeba zaczekać, z 10-15 minut i wszystko się wczytuje, ale nawet wtedy po wejściu do systemu z długą chwilą ładuje ikonki itd. Potrafi też czasami randomowo "mielić się" w trakcie ładowania lokacji w grze, czarny ekran około 2 minut gdy normalnie wczytywanie lokacji to maks 7 sekund. I tak dalej. Sprawdzałem dysk w Cristal Disku i jego stan jest dobry, temperatura w idle 33 stopnie, więc chyba jest ok. Generalnie i tak sądzę, że to wina dysku i myślę nad jego wymianą na SSD Crucial MX500 500 Gb. Wiem, że z fusów ciężko się wróży, ale czy moje podejrzenia są słuszne? Będę na pewno po premierze nowej generacji konsol składać coś nowego, ale nie chciałbym niespodzianki typu "dysk padł" i myślę też nad przyspieszeniem systemu, bo jednak doczytywanie tekstur w niektórych grach jest irytujące.

 

Dysk to Seagate 1 Tb ST ST1000DM003, płyta główna Asus B85M-G. Dysk ma już z 5 lat.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Co to za system, Win10?

Zobacz w historii aktualizacji, czy te kilkunastominutowe zacięcia korelują się.

 

Daj zrzut z Crystala, nie przy wszystkich błędach program da ostrzeżenie, a mogą one wpływać na wydajność.

 

Na marginesie, bajty oznacza się B, b to bity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='21 Czerwiec 2019 - 12:49' timestamp='1561117783' post='15539586']

Co to za system, Win10?

Zobacz w historii aktualizacji, czy te kilkunastominutowe zacięcia korelują się.

 

Daj zrzut z Crystala, nie przy wszystkich błędach program da ostrzeżenie, a mogą one wpływać na wydajność.

 

Na marginesie, bajty oznacza się B, b to bity.

 

Tak, Win10.

 

Taka była moja pierwsza myśl, że zacięcia mają związek z aktualizacjami, ale niestety nie. Nawet wczoraj miałem aktualizację i dzisiaj okno logowania normalnie się wczytało. To jest loteria, raz działa normalnie (jak to już na pięcioletnim HDD, doczyta jakieś ikonki itd.), a raz po prostu randomowo ma "mielenie" na 10 minut, gdzie tylko mogę kursorem sobie poruszać i czekam aż "załapie".

 

Podrzucam link ze zrzutem z Cristala: imgur.com/tDyFUGM.

Edytowane przez Dzejkop07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każda aktualizacja jest duża i obciążająca.

Spróbuj wyłączyć telemetrię.

 

SMART wygląda w porządku, jedynie BC może lekko niepokoić ale 2 błędy to za mało, żeby działo się to co opisujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='22 Czerwiec 2019 - 10:34' timestamp='1561196067' post='15540260']

Nie każda aktualizacja jest duża i obciążająca.

Spróbuj wyłączyć telemetrię.

 

SMART wygląda w porządku, jedynie BC może lekko niepokoić ale 2 błędy to za mało, żeby działo się to co opisujesz.

 

Stawiam na telemetrię (dopiero po twoim poście przejrzałem jakieś filmiki i testy, faktycznie telemetria strasznie mieli twardziele), wiem jak ją wyłączyć, ale zaczekam już na zamówiony SSD i zobaczymy, podobno na SSD to nie jest odczuwalne, HDD mają większy problem. Od nowa postawię system, bez żadnego syfu (chociaż i tak uważam, że mam "zadbany system") i zobaczymy czy problem wróci (w co wątpię, bo po takich krokach wszystko już powinno grać).

Edytowane przez Dzejkop07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...