Skocz do zawartości
Indżynier

Jakie obowiązki są po odbyciu służby przygotowawczej?

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuję na etacie od około 0.5 roku, jest możliwość awansu itp. kasa też nie najgorsza, namęczyć się nie muszę, ale trochę mi się nudzi/nie czuję takiego zainteresowania tematem jaki bym chciał i zastanawiam się nad pójściem na służbę przygotowawczą, bo jestem z tego rocznika co nie miało takiego obowiązku. Mam paru znajomych z liceum w wojsku jedni po WAT inny od ponad 2 lat jako starszy szeregowy no i nie wiem czy konkretnie gdyby był wolny etat to chciałbym przejść do armii (może tak może nie na pewno po przygotowawczej bym bardziej wiedział (myślałem też nad policją, ale tu raczej nie ze względu na społeczeństwo i ogólnie ścieżkę kariery bycie krawężnikiem, pracę na początku w prewencji itd.)), ale ogólnie tak jak piszę brakuje mi czegoś w tej pracy, jakby ciekawości/zainteresowania/jakiegoś poczucia, że moja praca ma sens/pomaga innym), ale chciałbym jako facet po prostu no odbyć tą służbę, mieć kontakt z bronią itd.

 

I dlatego chciałbym zadać parę pytań:

 

1. Czy jeśli powiedzmy zgłoszę się na służbę przygotowawczą to muszę od razu w ten sam dzień powiedzieć pracodawcy czy może jakiś czas wcześniej, czy może nie mówić najlepiej wcale i czy może mnie w takiej sytuacji zwolnić/wypowiedzieć umowę/nie przedłużyć jej (po powrocie z przygotowawczej) jeśli kończy mi się w marcu następnego roku? Bo w następnym roku dostanę umowę na 2 lata albo może już na nieokreślony okres, więc nie wiem czy nie przeczekać i dopiero wtedy iść na przygotowawczą.

2. Jakie obowiązki są po odbyciu takiej służby czy są takie jak teraz jak nie odbyłem służby nigdy czy jakieś dodatkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostań tam gdzie jesteś. Szkoda nerów na wojsko.

 

Dlaczego? Lepiej do Straży Pożarnej/Policji? :P tak szczerze to chciałbym mieć taką pracę, która miałaby sens tj. robić coś dla innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Lepiej do Straży Pożarnej/Policji? :P tak szczerze to chciałbym mieć taką pracę, która miałaby sens tj. robić coś dla innych

 

To idź na ratownika medycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To idź na ratownika medycznego.

 

nie to już wolę wojsko/policję/straż pożarna niż użerać się z pijanymi osobami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko ułamek pracy. Nieraz prawie cały dzień stoisz pod drzewem i nic nie robisz, bo masz po prostu być na imprezie sportowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo jako policjant lub strażak nie będziesz miał kontaktu z takimi :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='24 Czerwiec 2019 - 11:44' timestamp='1561373046' post='15541894']

No tak, bo jako policjant lub strażak nie będziesz miał kontaktu z takimi :heu:

 

No nie oszukujmy się ratownik medyczny nie ma takich przywilejów jak policjant czy strażak ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...