Skocz do zawartości
r0ki

Pomoc przy wyborze zasilacza komputerowego

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czy zasilacz Supremo FM2 Gold 650W będzie pasować do płyty głównej MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON?

 

W sensie czy ten zasilacz ma wszystkie potrzebne kable żeby zasilić procesor i7 7900k?

 

Płyta główna potrzebuje 1x złącze 4-pin ATX 12V oraz 1x złącze 8-pin ATX 12V a zasilacz ma

 

ZŁĄCZA ZASILAJĄCE:

 

ZŁĄCZE GŁÓWNE 24PIN [sZT]1

ZŁĄCZA CPU 4/8PIN [sZT]1

ZŁĄCZA PCIE 6/8PIN [sZT]4

ZŁĄCZA SATA [sZT]9

ZŁĄCZA MOLEX [sZT]3

ZŁĄCZA FDD [sZT]0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 9700K (bo jak rozumiem ten procesor masz) dodatkowe złącze 4-pin nie trzeba podpinać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, i7 9700k który będę chciał podkręcić na 5 GHz ( może trochę więcej w zależności od sztuki jaka się trafi ) na chłodzeniu powietrznym.

Rozumiem, że w tym modelu zasilacza nie ma w zestawie tej dodatkowej wtyczki?

 

Ewentualnie mogę kupić Supremo FM2 Gold 750W ( 15zł różnicy ) , ale taka moc to chyba przesada, karta graficzna rtx 2060, ale w przyszłości będe wymieniał na mocniejszą, albo poprosić producenta o dodatkowy kabel.

Edytowane przez r0ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że podepniesz 8-pin, spokojnie wystarczy do zasilenia nawet wykręconego do granic możliwości 9700k i jeszcze będzie zapas.

 

Natomiast Supremo to nie jest najlepszy wybór za te pieniądze, nieco taniej masz trochę lepszego Bitfeniksa - https://www.x-kom.pl/p/409229-zasilacz-do-komputera-bitfenix-formula-80-plus-gold-650w.html , a trochę drożej topowego Seasonica - https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-plus-gold-650-ssr-650fx-80plus-gold-650w-p1106860

 

Supremo musiałby kosztować koło 300 zł by się opłacał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, i7 9700k który będę chciał podkręcić na 5 GHz ( może trochę więcej w zależności od sztuki jaka się trafi ) na chłodzeniu powietrznym.

Rozumiem, że w tym modelu zasilacza nie ma w zestawie tej dodatkowej wtyczki?

 

Ewentualnie mogę kupić Supremo FM2 Gold 750W ( 15zł różnicy ) , ale taka moc to chyba przesada, karta graficzna rtx 2060, ale w przyszłości będe wymieniał na mocniejszą, albo poprosić producenta o dodatkowy kabel.

Zgadza się, możesz brać wersje 750W, ona ma już dwa EPSy i to będzie najlepsze wyjście. Wersja 750W będzie też trochę cichsza, więc przy tak małęj różnicy w cenie opłaca się. Tutaj jego test: https://ithardware.pl/testyirecenzje/silentiumpc_supremo_fm2_gold_750_w_najlepszy_w_swojej_cenie-4499.html

Edytowane przez Born

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam tego SeaSonic Focus Plus Gold 650W w koszyku sklepu ale myślałem o zamianie na Supremo FM2 Gold 650W lub Supremo FM2 Gold 750W.

W czym ten Supremo FM2 Gold będzie gorszy?

Wziąłbym nawet tego Supremo FM2 Gold 750W bo na maxa myśle że będzie zapotrzebowanie około 400W, czyli w szczycie energo-oszczędności, ale w idle czy przeglądaniu internetu pobierał bym chyba tylko 10% mocy zasilacza, czy to w ogóle jest dobre - taki zapas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam tego SeaSonic Focus Plus Gold 650W w koszyku sklepu ale myślałem o zamianie na Supremo FM2 Gold 650W lub Supremo FM2 Gold 750W.

W czym ten Supremo FM2 Gold będzie gorszy?

Wziąłbym nawet tego Supremo FM2 Gold 750W bo na maxa myśle że będzie zapotrzebowanie około 400W, czyli w szczycie energo-oszczędności, ale w idle czy przeglądaniu internetu pobierał bym chyba tylko 10% mocy zasilacza, czy to w ogóle jest dobre - taki zapas?

Focus Plus Gold jest elektrycznie symbolicznie lepszy, więc to bez znaczenia, ale ma 10 lat gwarancji (Supremo 5 w trybie door to door) i tryb półpasywny (przy niskim obciążeniu wentylator w ogóle się nie kręci). Na minus: ma jeden przewód EPS, ale jak pisałem wcześniej: nie jest on realnie potrzebny. Sprawność obydwu zasilaczy przy niskim obciążeniu jest bardzo wysoka (trochę lepsza w Supremo), ale i tak wynosi te 82-85%. Wiadomo: różnica jest całkiem spora w cenie, bo za Focusa trzeba dać te kilkadziesiąt złotych więcej przy tej samej mocy, także do Ciebie należy decyzja :)

8.png?time=1512053348560

 

jak komputer pobiera powiedzmy 80W (w idle), to to czy masz sprawność 82 czy 85% sprowadza się do różnicy w okolicach 97,5 kontra 94 W więc to raczej symbolika :)

Edytowane przez Born

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro różnica w elektronice symboliczna to chyba dla mnie lepszy będzie Supremo FM2 Gold 750W bo 50zł tańszy, a 10 lat gwarancji mi nie potrzebne bo za 5-6 lat pewnie i tak wymienie co bym nie wziął, natomiast gwarancja door to door spoko. Hałasu raczej nie usłysze bo i tak chłodzenie cpu i wiatraki obudowy będą chodzić w tym samym czasie, a w stresie inne podzespoły będą głośniejsze, szczególnie że wątpie że pobiore więcej niż 60% jego mocy ( 450W ).

Na razie gpu rtx 2060 ale w przyszłości za 2-3 lata chce kupić coś pokroju rtx 2070 czy nawet rtx 2080 tylko jego nowszy odpowiednik jak wyjdzie więc 750W będzie miał sens, tak myśle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za porady, ostatecznie dla świętego spokoju wybór padł na SeaSonic Focus Plus Gold 650W z 1 EPS 8-pin bo wszędzie jak czytam to piszą, że wystarczy w przypadku chłodzenia powietrzem.

Z ciekawości ile taki 8-pin pojedyńczy może dostarczyć prądu dla procesora, słyszałem że to zależy od jakości kabla EPS zasilacza ( domniemam że SeaSonic posiada dobrej jakości kable ), że te lepsze potrafią dać 300 czy 400W dla samego cpu i żeby potrzebował więcej to trzeba by było podnieść napięcie na cpu do niebezpiecznie wysokiego poziomu i napewno nie na chłodzeniu powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...