Skocz do zawartości
informatyk2000

Nowy komputer.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

Chciałbym kupić sobie nowy komputer i rozmyślam nad tym: https://www.morele.net/komputer-supreme-h7280-16-gb-ram-500-gb-ssd-1-tb-hdd-windows-10-pro-5897984/.

 

Mój obecny sprzet to: i3, 3.71Ghz, gtx 760 ti bodajże, potrzebuję czegoś do grania, streamowania oraz obróbki graficznej, lubię również montować filmy. Podany przeze mnie sprzet jest na pewno kilkukrotnie lepszy od tego co mam obecnie, ale tutaj pojawia sie moje pytanie czy jest wart swojej ceny? Mógłby ktoś się wypowiedzieć, gdyż nie sa to dla mnie male pieniadze :) . Całkowicie zielony nie jestem, wykładowca w pierwszym semestrze dał nam niezły popis z architektury komputera, ale mimo wszystko brakuje mi wiedzy.

 

Możecie podać również swoje propozycje jeśli to nie problem. Mój budżet to ok. 8000 zł.

 

Mam zamiar również kupic ten moniotr: AOC G2460PF 144hz, oczywiscie nie wliczam go w cenę komputera. Powinienem zainwestować w 240 Hz, czy nie bedzie wiekszej roznicy(obecnie 60Hz).

 

Dziękuję i łacze pozdrowienia,

informatyk2000

 

https://www.morele.net/komputer-supreme-h7280-16-gb-ram-500-gb-ssd-1-tb-hdd-windows-10-pro-5897984/

 

Hmm, mam problem z linkiem "www.morele.net/komputer-supreme-h7280-16-gb-ram-500-gb-ssd-1-tb-hdd-windows-10-pro-5897984/"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej wyjdziesz składając coś na własną rękę.

 

Windows ma być wliczony w cenę?

 

Ile możesz wydać maksymalnie na monitor? Ten co podałeś, jest dość kiepski (bardzo słabe odwzorowanie kolorów).

 

 

Swoją drogą, wybrałeś bardzo zły dział - od takich tematów masz dział Zestawy komputerowe.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstrzymałbym się do premiery zen2. Zestaw z morele taki sobie, nawet nie podali wszystkich podzespołów.

Średnio widzę zamawianie komp. przez internet gdzie nie mam gwarancji door to door, albo salonu/sklepu gdzie mogę go zanieść w razie awarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dirian chcialbym maksymalnie 1000-2000 ten przedzial

 

Zdecydowanie lepiej wyjdziesz składając coś na własną rękę.

 

Windows ma być wliczony w cenę?

 

Ile możesz wydać maksymalnie na monitor? Ten co podałeś, jest dość kiepski (bardzo słabe odwzorowanie kolorów).

 

 

Swoją drogą, wybrałeś bardzo zły dział - od takich tematów masz dział Zestawy komputerowe.

 

Myślę, ze 1000-2000 na monitor maksymalnie moglbym przeznaczyc i wolalbym zeby windows byl wliczony, chyba ze masz lepsze rozwiazanie.

Jezeli chodzi o skladanie na wlasna reke potrzebowalbym pomocy :) .

 

wstrzymałbym się do premiery zen2. Zestaw z morele taki sobie, nawet nie podali wszystkich podzespołów.

Średnio widzę zamawianie komp. przez internet gdzie nie mam gwarancji door to door, albo salonu/sklepu gdzie mogę go zanieść w razie awarii.

 

 

Z poczekaniem nie ma dla mnie najmniejszego problemu, jednak nie wiem, gdzie mógłbym zgłosić się z prośba o zlozenie odpowiedniego komputera, jestem troszkę zielony :/

Edytowane przez informatyk2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np: za ok. 10 k z monitorem

 

do grania, streamowania oraz obróbki graficznej, lubię również montować filmy

 

Ryzen 2700 // 32GB ram ( 2x16 3000 ) // 1TB 8200Pro // 3TB HDD // Radeon 7 16GB // Win 10 box // Seasonic 750 Gold // Asus 27" WQHD 144 Hz >

 

https://www.x-kom.pl/lista/hsppzy9fn

 

Po wrzuceniu do koszyka i podaniu kodu rabatowego : "last minute" ( ważny do jutra ) cena = 9755 zł

( 2 gry za 1 grosz )

 

Ryzen 3700 8/16 będzie może i ciekawy ale podejrzewam , że będzie kosztował ok. 1400 jak nie 1500 :P

 

Za 799 zł Ryży 2700 w/g mnie ma sens ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np: za ok. 10 k z monitorem

 

 

 

Ryzen 2700 // 32GB ram ( 2x16 3000 ) // 1TB 8200Pro // 3TB HDD // Radeon 7 16GB // Win 10 box // Seasonic 750 Gold // Asus 27" WQHD 144 Hz >

 

https://www.x-kom.pl/lista/hsppzy9fn

 

Po wrzuceniu do koszyka i podaniu kodu rabatowego : "last minute" ( ważny do jutra ) cena = 9755 zł

( 2 gry za 1 grosz )

 

Ryzen 3700 8/16 będzie może i ciekawy ale podejrzewam , że będzie kosztował ok. 1400 jak nie 1500 :P

 

Za 799 zł Ryży 2700 w/g mnie ma sens ...

 

 

https://www.x-kom.pl/p/391415-monitor-led-24-benq-zowie-xl2411p-czarny.html a co sadzisz o tym monitorze?

A gdybym poczekal na ten zen2, zalezaloby mi na rtx2080 gaming, cos z tym moze?

Myslalem jeszcze o tym monitorze wczesniej :

https://www.x-kom.pl/p/375800-monitor-led-24-dell-alienware-aw2518h.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej wyjdziesz składając coś na własną rękę.

 

Windows ma być wliczony w cenę?

 

Ile możesz wydać maksymalnie na monitor? Ten co podałeś, jest dość kiepski (bardzo słabe odwzorowanie kolorów).

 

 

Swoją drogą, wybrałeś bardzo zły dział - od takich tematów masz dział Zestawy komputerowe.

wez ty sie chlopie ogarnij i ebnij patelniom w leb typie bo siem na kąpach wogule nie znasz po uj piszesz jak sie nie znasz i wprowadzasz hlopaka w błond???!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mad2:

 

windowsa sie nie kupuje tylko sie sprowadza z torentow oryginalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atykwuj system Windows.

Przejdź do ustawień, aby aktywować system Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...