Skocz do zawartości
Tak o

Karta graficzna do Kolegi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znajomemu popsuła się karta graficzna więc szybko spojrzałem co teraz na rynku jest ciekawego, według mnie bardzo dobrym wyborem na miejsce starego zepsutego gtx'a 750ti byłaby karta rx570 z 8gb pamięci, tak naprawdę wydaje mi się że to w tej cenie najlepszy wybór. Jest tylko taki problem, że jego zasilacz ma 350W i nie ma już wolnych pinów żeby podpiąć pod kartę stąd też właśnie moja prośba o pomoc w doborze zasilacza. Zależy mi na tym aby nie wyszło jakoś drogo, planowane było na te 1000 zł tak około więc karta 740zł i reszta za zasilacz to chyba w miarę ok prawda? Rzuciło mi się w oczy takie coś mimo to że na zasilaczu niby nie powinno się oszczędzać https://www.x-kom.pl/p/364862-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-600w-vero-l2-bronze.html

Jeśli chodzi o kartę myślałem o tym modelu:

https://www.x-kom.pl/p/466809-karta-graficzna-amd-gigabyte-radeon-rx-570-gaming-8gb-gddr5.html

Jeśli chodzi o jego procesor jest to i5 4440 i powiedzcie mi czy na taki procesor ta karta będzie git? W sensie mam w domu komputer rx570 dokładnie ten sam model oraz i5 4460 i większość nawet nowych gier chodzi zdecydowanie na wyższych ustawieniach, przykładowo BF V chodził na ultra w fhd na 75 fps +

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SilentiumPC Vero to budżetowy rozsądny wybór jeśli nie chce się wydawać zbyt dużo pieniędzy. Można pomyśleć tez nad trochę droższym SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold z certyfikatem 80 Plus Gold. RX 570 to na chwilę obecną chyba najbardziej opłacalna karta jeśli chodzi o cena/wydajność, co do modelu to mam 1080tke od Gigabyte i nie narzekam, ale nie wiem jak gigus wychodzi w RXach. (pewnie podobnie więc nie jest źle) W okolicach 900-1000 zł można dostać tez GTX1660, a nawet chyba (tu mogę się mylić) ostatnio była gdzieś promocja na 1660ti poniżej 1000zł. No ale tu koszta już wzrastają.

 

Zaś co do procków, i5 jeszcze dają rade w wielu grach, ale powoli pojawia się coraz więcej gier dla ktorych 4 gołe rdzenie to mało, wiele osób narzeka na mikro ściny przy 4 rdzeniach we wspomnianym przez Ciebie BF V, zwłaszcza na dużych mapach. Pora powoli zacząć myśleć nad zmianą na i7 lub nad zmianą platformy.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX570 do i5 4440 styknie,choć będziesz musiał rozglądać za i7 4770/4790

Co do RX570,to jeszcze się zastanów nad Sapphire Nitro+/Pulse

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo dzięki panowie, jeszcze ostatnie pytanie, wiadomo karta potrzebuje pcie 16 3.0 no nie myslalem ze jakby to oczywiste ze to bedzie pasowac bo ma pci e 16 ale no powiedzcie czy ta płyta jego ma 3.0 zeby nie bylo ze cos jest nie tak https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h81m-e34-h81-dualddr3-1600-hdmi-dvi-sata3-matx-h81m-e34-627774/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo dzięki panowie, jeszcze ostatnie pytanie, wiadomo karta potrzebuje pcie 16 3.0 no nie myslalem ze jakby to oczywiste ze to bedzie pasowac bo ma pci e 16 ale no powiedzcie czy ta płyta jego ma 3.0 zeby nie bylo ze cos jest nie tak https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h81m-e34-h81-dualddr3-1600-hdmi-dvi-sata3-matx-h81m-e34-627774/

Szyna PCIe jest kompatybilna ze starszymi wersjami,tylko będzie ograniczenie w transferach prawie nie wpływające na wydajność grafiki(przykładowo 2.0 x16 odpowiada 3.0 x8)

 

Według specyfikacji płyta ma PCIe 2.0 x16,

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nitro+ ma bardzo dobre chłodzenie, na mojej krzywej wentylatorów nie przekracza 60* mimo , że w pokoju mam po 32* nieraz . Karta jest praktycznie nie słyszalna na moich ustawieniach , tylko należy pamiętać , że nitro+ jest dość droga względem np pulse i innych wersji. Ja bym wziął rx570 do 600-650zł max z dość rozsądnym chłodzeniem, podobno gigabyte mają słabe chłodzenia (chciałem kupić rx580 za 640zł w promocji z grami, ale była od gigabyte i została mi ta karta odradzona ze względu na słabą kulturę pracy). Jak zależy na ciszy to pulse powinien być odpowiedni, można zrobić undervolting co dodatkowo zbije parę stopni i ustawić własną krzywą (fabrycznie chyba karta trzyma za wszelką cenę 72-75* i ani 1 stopnia więcej, więc wolałem podkręcić wentylatory na niej , żeby niepotrzebnie mi nie robiła gorącego powietrza w obudowie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nitro+ ma bardzo dobre chłodzenie, na mojej krzywej wentylatorów nie przekracza 60* mimo , że w pokoju mam po 32* nieraz . Karta jest praktycznie nie słyszalna na moich ustawieniach , tylko należy pamiętać , że nitro+ jest dość droga względem np pulse i innych wersji. Ja bym wziął rx570 do 600-650zł max z dość rozsądnym chłodzeniem, podobno gigabyte mają słabe chłodzenia (chciałem kupić rx580 za 640zł w promocji z grami, ale była od gigabyte i została mi ta karta odradzona ze względu na słabą kulturę pracy). Jak zależy na ciszy to pulse powinien być odpowiedni, można zrobić undervolting co dodatkowo zbije parę stopni i ustawić własną krzywą (fabrycznie chyba karta trzyma za wszelką cenę 72-75* i ani 1 stopnia więcej, więc wolałem podkręcić wentylatory na niej , żeby niepotrzebnie mi nie robiła gorącego powietrza w obudowie )

 

Jesli chodzi o tego gigabyte to w stresie osiąga niewiele ponad 70 stopni więc tez znowu nie jest tak tragicznie jak na radeona

Edytowane przez RaSiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o rx580 ? A jest mocno głośny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o rx580 ? A jest mocno głośny ?

 

Piszę o rx570 i naprawdę nie jest tragicznie, mam w domu dwa komputery jeden z gtx 1060 od asusa i ten rx i no okej słychać różnice i widać w temperaturach ale jednak według mnie to jest totalnie znośne, przede wszystkim chodzi o wydajność nie o kulturę pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy do rx580 dali identyczne chłodzenie jak na rx570, bo na alledrogo jest rx580 z gwarancją na rok ,wersja od gigabyte 470zl i strasznie kusi , ale obawiam się że będzie strasznie głośna (słuchawki polotwarte)i jednak nie chciałbym jej słyszeć w słuchawkach na uszach , lub żeby koledzy jej nie słyszeli przez mikrofon :P. Miałem x lat temu hd4850 na turbinie to była głośna jak samolot przy starcie :x

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy do rx580 dali identyczne chłodzenie jak na rx570, bo na alledrogo jest rx580 z gwarancją na rok ,wersja od gigabyte 470zl i strasznie kusi , ale obawiam się że będzie strasznie głośna (słuchawki polotwarte)i jednak nie chciałbym jej słyszeć w słuchawkach na uszach , lub żeby koledzy jej nie słyszeli przez mikrofon :P. Miałem x lat temu hd4850 na turbinie to była głośna jak samolot przy starcie :x

Nie, to nie turbina, bez przesady :D

Mam rx570 Aorusa. Może być głośna pod obciążeniem więc zwykły rx580 od Gigabyte tym bardziej będzie. Fabrycznie celuje w ok.73 stopnie więc nie jest jakaś gorąca ale potrafi się rozkręcić do ok 1800rpm co już słychać.

Po UV, w przewiewnej obudowie, odpowiednio ustawionej krzywej naprawdę jest ok. Więc myślę, że nawet zwykłą wersję od Gigabyte ustawisz tak aby była znośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...