Skocz do zawartości
Jupiter2

RX580 wysokie temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zapytać ponieważ ostatnio zauważyłem że moja karta graficzna XFX RX580 8GB strasznie się grzeje. Podczas spoczynku (pulpit, przeglądarka internetowa) temperatura wynosi stale 51 stopni.

 

Natomiast podczas grania temperatura potrafi osiągnąć nawet 88 stopni - co prawda nie zawsze bo stale temperatura wynosi 78-83 pod obciążeniem.

 

Próbowałem undervoltingu jednak wydaje mi się że robię coś źle gdyż temperatura potrafi obniżyć się o jakieś 5-6 stopni, jednak odczuwalne są spore spadki wydajności, czy to w spoczynku czy nawet w grach gdzie spadki w fps wynoszą 5-15fps.

 

Czy ktoś ma jakieś porady? Oddać kartę na gwarancję? Czy po prostu z tym żyć :rotfl: :rotfl: bo w sumie prócz wysokiej temperatury nie ma żadnych spadków w wydajności. A może te modele już tak mają?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moja specyfikacja:

 

Płyta główna: MSI X470 GAMING PRO

 

Karta graficzna: XFX RX580 8GB,

 

Ram: 24GB 2667MHz,

 

Procesor: Ryzen 7 2700X,

 

Obudowa: MODECOM oberon pro,

 

Zasilacz: Cooler Master Masterwatt 700W

 

Dodam że do obudowy w ostatnim czasie dołączyłem dwa nowe wentylatorki: SilentiumPC Sigma HP 120 Corona RGB oraz be quiet! Pure Wings 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się mają temperatury przy otwartej budzie? Zero wlotu powietrza z przodu obudowy to może być głównym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się mają temperatury przy otwartej budzie? Zero wlotu powietrza z przodu obudowy to może być głównym problemem.

w opisie obudowy jest

Panel przedni

120 mm x1

wiec cos tam dmucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko popatrz gdzie ten wentylator ma wciągać powietrze? Obudowa jak bunkier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko popatrz gdzie ten wentylator ma wciągać powietrze? Obudowa jak bunkier.

 

Dodalem to z racji tego iz cos tam jednak dmucha

ps zobacz na mojego klocka tez bez zdejcia przodu :E jest slabo z nawiewem :D

a cena w uj wysoka :D

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz podczas tych upałów temperaturę w pokoju też masz kilka stopni wyższą? ludzie o tym zapominają, a to też swoje robi, 78-83 to taki standard dla tej karty bez UV, jak zrobisz poprawnie uv pewnie z 10 st zbijesz spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast podczas grania temperatura potrafi osiągnąć nawet 88 stopni - co prawda nie zawsze bo stale temperatura wynosi 78-83 pod obciążeniem.

 

Próbowałem undervoltingu jednak wydaje mi się że robię coś źle gdyż temperatura potrafi obniżyć się o jakieś 5-6 stopni, jednak odczuwalne są spore spadki wydajności, czy to w spoczynku czy nawet w grach gdzie spadki w fps wynoszą 5-15fps.

 

Dodam że do obudowy w ostatnim czasie dołączyłem dwa nowe wentylatorki: SilentiumPC Sigma HP 120 Corona RGB oraz be quiet! Pure Wings 2

Cześć,

Moim zdaniem są zbyt wysokie. 88 stopni to już naprawdę gorąco.

 

W jakim programie robisz UV? MSI Afterburner czy w Watmanie?

 

To zabrzmi głupio ale weź upewnij się czy masz wentylatory dobrze zamontowane. Już były tu sytuacje, że ktoś miał odwrotnie :E

Wiadomo ten z przodu ma wciągać a z tyłu wyciągać.

Obudowa niestety też tu nie pomaga, bo jak ktoś słusznie zauważył jest jak bunkier :P

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Moim zdaniem są zbyt wysokie. 88 stopni to już naprawdę gorąco.

 

W jakim programie robisz UV? MSI Afterburner czy w Watmanie?

 

To zabrzmi głupio ale weź upewnij się czy masz wentylatory dobrze zamontowane. Już były tu sytuacje, że ktoś miał odwrotnie :E

Wiadomo ten z przodu ma wciągać a z tyłu wyciągać.

Obudowa niestety też tu nie pomaga, bo jak ktoś słusznie zauważył jest jak bunkier :P

 

Co do UV to Watman. Przed chwilą pobawiłem się w Afterburner i w sumie poprzestawiałem trochę wykresy i można powiedzieć że temperatury są trochę niższe.

Co do wentylatorów to może po prostu podeśle zdjęcia : https://wrzucplik.pl/pokaz/1769769---zzqq.html

AB: http://wrzucplik.pl/pokaz/1769770---aj2p.html

 

Przy "wywalonym" panelu bocznym obudowy. Temperatura maksymalna pod obciążeniem osiąga max. 75 stopni. :hmm:

 

*Przy włączonym AfterBurner :lol2:

 

Po zamkniętej obudowie, wymianie wentylatora na przód. Temperatura max wynosi 79. Chwilami 80 :hmm: :hmm: :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xfx to chyba najgorszy rx 580 więc nie ma ci się dziwić. 80 stopni jest już całkiem ok, zawsze możesz podkręcić wentylatory ale już pewnie bez tego chodzą głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osatetecznie zmien bude na wieksza i bardziej przewiewna :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX to dalej taka słabizna?

Miałem 5lat temu HD7870 XT (Tahiti LE) o poborze mocy ok 190W.

Normą były temperatury 92-97C :E przy wentylach na 3500obr. Oddałem kartę po 2dniach. I one tak faktycznie normalnie chodziły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przy "wywalonym" panelu bocznym obudowy. Temperatura maksymalna pod obciążeniem osiąga max. 75 stopni. :hmm:

 

*Przy włączonym AfterBurner :lol2:

 

Po zamkniętej obudowie, wymianie wentylatora na przód. Temperatura max wynosi 79. Chwilami 80 :hmm: :hmm: :hmm:

Czyli znalazłeś źródło swojego problemu - obudowa/słaba wentylacja

:thumbup:

Edytowane przez Ohoho:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...