Skocz do zawartości
Shiryu

Dysk zewnętrzny Western Digital 4TB... do NAS?!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Składam sobie NASa do domowego laba i szukając dysków nastawiałem się na sprawdzone WD Red 4 TB (planuję 3 szt w RAID 5). Ale przypadkiem zobaczyłem ceny dysków zewnętrznych... i zgłupiałem. Przeciętnie Red 4 TB 3,5" kosztuje 500-550 zł (interesują mnie tylko nówki ze sprawdzonych sklepów). Tymczasem dyski przenośne WD, jak Elements Deskop czy My Book, o tej samej pojemności są 50-80 zł tańsze. Przy zakupie trzech robi się zauważalna sumka. W środku siedzą Redy lub White'y, więc dokładnie to, czego mi trzeba. Gdzie tu haczyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haczyk tylko taki, że raczej stracisz gw. po rozłupaniu obudowy. Sam fakt, że dyski z obudową USB, zasilaczem itd. są tańsze od tych samych dysków ale gołych (fizycznie w środku ten sam model, co sprzedawany goły) dziwi mnie od lat (już ładne parę lat występuje ta anomalia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika, że problemu raczej nie będzie. Nie dopatrzyłem się plomb itp.

Edytowane przez Shiryu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dodam, że tu na naszym forum były jakieś opisywane problemy z ew. odzyskiem danych z takich dysków wyjętych z obudowy, które to dyski nie miały w ogóle wlutowanego interfejsu SATA, tylko były jakoś bezpośrednio połączone z mostkiem USB. Więc może być problem z diagnostyką ? i odyskiem danych?

 

Ps. Serio w tych obudowach są inne dyski niż WD Greeny, ja tylko raz się zetknąłem z tym - rozbierałem i wyjmowałem dysk z obudowy i tam był GREEN oczywiście. A na tym filmiku na YT, do którego linkujecie jest nawet w środku WD BLACK - aż nie chce się wierzyć. Może to jakaś loteria - na zasadzie, dużo mają takich a takich naprodukowane to pakuję je losowo do obudów i już...?

 

Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna kwestia - nie wiem czy ten argument ma sens, ale podam go, najwyżej wyśmiejecie mnie i już.

 

W naszych kompach dbamy o to i mamy dobre zasilacze, nie z czarnej listy, jakieś modularne i z certyfikatem, zwłaszcza, że obecnie można kupić takie coś - nówkę za ok. 200 zeta. A te zasilacze dodane już w komplecie do takiego dysku stanowią dla mnie zagadkę. Całe szczęście, wiem, że na forum mamy specjalistę od zasilaczy p. Bartosza - może on by się wypowiedział nt temat?

 

Jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dodam, że tu na naszym forum były jakieś opisywane problemy z ew. odzyskiem danych z takich dysków wyjętych z obudowy, które to dyski nie miały w ogóle wlutowanego interfejsu SATA,

W moim dysku 3,5" z obudowy USB było zwykłe złącze SATA. Także inna sytuacja. W tym dysku WD 3,5" też pewnie będzie SATA. Wbudowane USB jest raczej w dyskach 2,5" i to pewnie nie zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jakaś loteria - na zasadzie, dużo mają takich a takich naprodukowane to pakuję je losowo do obudów i już...?

Tak, loteria jest bardzo prawdopodobnym wyjaśnieniem. Ale przy tej cenie kusi, żeby zagrać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...