Skocz do zawartości
autotune

[4000 zł] Laptop dla niedzielnego gracza i multimediów

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Rozglądam się za nowym laptopem, przeczytałem wiele tematów oraz obejrzałem chyba wszystkie sklepy i nadal nie potrafię się zdecydować.

Byłby to mój główny komputer do ogólnego użytku. Przede wszystkim przeglądanie Internetu i oglądanie plików video w wysokiej rozdzielczości, słuchanie muzyki. Czasami obróbka grafiki. Obsługa MS Office.

Jestem raczej niedzielnym graczem, ale lubię czasami pograć, więc komputer musi posiadać dedykowaną kartę grafiki. Najbardziej wymagające tytuły jakie mnie interesują to GTA V i Mass Effect Andromeda. Nie spodziewam się, że w tej kwocie dostanę sprzęt, na którym zagrałbym na pełnych detalach, chcę po prostu aby gra w miarę płynnie chodziła. Na moim Lenovo G500s bez problemu odpalam GTA V na średnich detalach, w Mass Effect już nie daje rady.

 

Minimalne wymagania: ekran 15,6'', procesor i5 8. generacji, 8 gb ram (z możliwością rozbudowy), dwa dyski (HDD + SDD), Windows 10, dobra matowa matryca (IPS), przyzwoite chłodzenie, dedykowana karta graficzna. Mile widziany napęd DVD oraz cieszący oko design (najlepiej wąskie ramki wokół ekranu). Gamingowy design odpada.

Jeśli chodzi o producenta to najlepiej HP, Dell albo Asus. Jestem lekko zrażony do Lenovo, boję się Acera. Jednak jeśli jakiś model jest naprawdę warty uwagi, to proszę go podesłać.

Zależy mi na jak najlepszym stosunku jakości do ceny, po prostu nie chcę przepłacić. Komputer na co najmniej 5 lat.

 

Wstępnie zainteresowały mnie poniższe modele:

 

Dell G3

Wydaje się być najmocniejszy ze wszystkich w tym przedziale cenowym. Czytałem jednak o słabej matrycy oraz karcie wifi.

 

HP 15-da0031nw (4TY49EA)

Byłem już prawie zdecydowany na tego HP, jednak moje wątpliwości budzi karta grafiki, brak IPS i chłodzenie.

Edytowane przez autotune

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS TUF Gaming FX505 R5-3550H/16GB/512/Win10 4099 złotych

Trochę ponad budżet, ale ma za to 16GB Ram. Ma spory SSD, wydajne GPU i całkiem szybkie CPU. Mógłby mieć lepsze chłodzenie, ale nie jest źle. Matryca jest dość dobra, jak na ten budżet, chociaż w zasadzie wszystkie prezentują podobny poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G3 ma tandetne plastiki, słabą matrycę i słabe chłodzenie. HP również.

 

Poniżej podsyłam dwie propozycje - wydajnościowo identyczne (wydajniejsze od Twoich propozycji bo grafika to GTX 1050 Ti - duża różnica).

 

Acer Nitro 5 i5-8300H/16GB/256+1000/Win10 GTX1050Ti - 3899 zł

 

Acer Aspire 7 i5-8300H/16GB/256SSD+1TB/Win10 FHD IPS - 3799 zł

 

Obydwa laptopy mają matryce matowe IPS, 16GB RAM w Dual Channel (bardzo istotne w grach), i5-8300H, 256GB SSD i 1TB HDD.

Mają też podświetlane klawiatury, Windows 10 i całkiem dobre wykonanie ( na pewno lepsze od G3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Rozumiem, że śmiało można brać Acera? Jakoś nigdy nie ufałem tej firmie.

 

W jaki sposób można wiedzieć jakie chłodzenie posiada dany laptop? Przyznam, że teraz po prostu patrzę czy dany model posiada jakiś wywiew na widocznej stronie obudowy. :lol2:

 

Kwestię gier proszę traktować drugorzędnie, zależy mi przede wszystkim na tym, żeby ten sprzęt za 5 lat działał płynnie. Chcę dokończyć GTA i przejść ME. Potem już pewnie do nich nie wrócę, a nowych tytułów nie śledzę.

Mój obecny działa w sumie bardzo dobrze jak na moje potrzeby, ale denerwuje mnie brak sterowników do W10 i rozdzielczość jedynie HD.

 

Z uwagi na fakt, że sporo oglądam to matryca jest tutaj istotna. Co można powiedzieć o tym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acery jak najbardziej są polecane od dawna, nie ma żadnego negatywnego feedbacku a przynajmniej ja się z takim jeszcze nie spotkałem.

Skąd wiedza o chłodzeniu ? Testy na notebookcheck i innych portalach.

Co do Swifta - karta graficzna to MX150, odpuść sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobry ekran, to akurat w Y530 od Lenovo w tym budżecie są najlepsze.

Lenovo Legion Y530-15 i5/16GB/240+1TB/Win10X GTX1050Ti za 3999zł

Co prawda mówiłeś że jesteś zrażony, ale moim zdaniem to całkiem udany model tego producenta, tym bardziej że mieści się w Twoim budżecie. Tak jak napisałem ma dobry ekran (z dobrym pokryciem kolorów) oraz jest dobrze wyposażony. Pewną zachętą, że u Lenovo jest już lepiej może być objęcie Y530 usługą Lenovo Premium Care: https://lenovopremiumcare.pl/ - czyli naprawa w 5dniu lub zwrot gotówki i naprawionego sprzętu. Y530 ma też całkiem  niezłe chłodzenie, a design z cienkimi ramkami też może się podobać.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...