Skocz do zawartości
akry

karta graficzna do 450zl

Rekomendowane odpowiedzi

dobry

jaka używana karta graficzna do fabrycznego Q6600 2.40GHz(mozliwe podkręcanie jak będzie wymagane i da to duża różnice) i zasilacza 500W? zależy mi na graniu w 1080p

Pozdrawiam

Edytowane przez akry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zdradzisz w co chcesz grać na tym muzealnym CPU? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę nie obrażać, jak to co najnowsze gry :D a tak dokładniej LOL, Cs, gta v, rainbow six siege

Edytowane przez akry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 970/1060 3GB lub RX570 4GB - do 450zł najlepszy wybór

Na Q6600 będziesz na pewno miał bottlenecka od strony CPU na wymienionych grafikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę nie obrażać, jak to co najnowsze gry :D a tak dokładniej LOL, Cs, gta v, rainbow six siege

 

Szkoda inwestować pieniędzy w taki stary złom. LGA775/771 miało jeszcze rację bytu do 2017.

Każda karta którą włożysz powyżej wydajności 1050ti będzie się marnować (nie mówiąc o tym że procesor musi podkręcony do granic stabilności aby już coś takiego jak 1050ti dobrze współgrało), a kupno takiego 1050ti czy innego wymysłu to marnowanie pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 2.40GHz(mozliwe podkręcanie jak będzie wymagane i da to duża różnice) i zasilacza 500W?

Podkręcanie będzie wymagane,na Q6600 uzyskasz ok.3,5 GHz.

Podaj model zasilacza,bo możliwe że masz zasilacz z czarnej listy

 

Szkoda inwestować pieniędzy w taki stary złom. LGA775/771 miało jeszcze rację bytu do 2017.

Każda karta którą włożysz powyżej wydajności 1050ti będzie się marnować (nie mówiąc o tym że procesor musi podkręcony do granic stabilności aby już coś takiego jak 1050ti dobrze współgrało), a kupno takiego 1050ti czy innego wymysłu to marnowanie pieniędzy.

Jak autor nie chce zmieniać platformy,to już jego sprawa.

Mówiłeś o tym samym,co pisałem w poprzednich postach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcanie będzie wymagane,na Q6600 uzyskasz ok.3,5 GHz.

Podaj model zasilacza,bo możliwe że masz zasilacz z czarnej listy

 

 

Jak autor nie chce zmieniać platformy,to już jego sprawa.

Mówiłeś o tym samym,co pisałem w poprzednich postach

 

Typie, 20 letnim pordzewiałym golfem też będziesz jeździł mimo wielu usterek i problemów z jazdą ale ważne że jeździ? xD

I wiem co mówię, swego czasu siedziałem na Xeonie E5450 bez OC i było słabo. 20 kart w przeglądarce i procesor już nie wyrabiał mimo że ramu było w miarę optymalnej ilości (6GB) i był SSD to i tak były ścinki. Może pogra w jakiegoś League Of Legends, GTA V czy CS'a, ale o nowych produkcjach czy jakimś większym multi-taskingu nie ma mowy.

 

Naprawdę, o wiele lepszym wyborem jest sprzedać obecną platformę póki jest w cenie, dołożyć troszkę i kupić za grosze i7 2600, 8GB DDR3, jakąś płytę oemową i do tego wyłapać RX470/570 4GB.

 

W ogóle nawet nie wiadomo czy autor ma płytę główną zdolną podkręcić taki CPU i czy w ogóle jest nadal dobrze sprawna elektrycznie(kondensatory etc.) i chłodzenie. Wtedy już pakowanie pieniędzy nawet w chłodzenie jest ich marnotrawstwem. O wiele lepiej kupić ową i7 i cieszyć się nią przez dobre 2-3 lata.

Edytowane przez thehope_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typie, 20 letnim pordzewiałym golfem też będziesz jeździł mimo wielu usterek i problemów z jazdą ale ważne że jeździ? xD

Nie rozumiesz tego,że jak do Q6600 włożysz np.1070 to 1070 w grach wyświetli na ekranie tyle klatek,ile jest w stanie przetworzyć Q6600,więc 1070 będzie mocno ograniczana przez Q6600 nawet po dużym OC.

Argument z Golfem kompletnie nie trafiony

 

W ogóle nawet nie wiadomo czy autor ma płytę główną zdolną podkręcić taki CPU i czy w ogóle jest nadal dobrze sprawna elektrycznie(kondensatory etc.) i chłodzenie. Wtedy już pakowanie pieniędzy nawet w chłodzenie jest ich marnotrawstwem.

Problem w tym że autor nie podał modelu płyty głównej,zasilacza oraz chłodzenia.

 

O wiele lepiej kupić ową i7 i cieszyć się nią przez dobre 2-3 lata.

Szczerze to bym się zastanowił,bowiem wymiana procka/platformy co 1-2 lata mija się z celem.

Wiem na swoim przykładzie:jeszcze rok temu miałem Athlona II X2 255,w grudniu wymieniłem na Phenom II X4 955 BE,a od końcówki kwietnia jadę na FX-8350

Jak ktoś chce wymienić procka,złożyć plaformę czy nawet włożyć dobrą kartę graficzną to trzeba dobrać tak,żeby wystarczało przykładowo na 5-7 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz tego,że jak do Q6600 włożysz np.1070 to 1070 w grach wyświetli na ekranie tyle klatek,ile jest w stanie przetworzyć Q6600,więc 1070 będzie mocno ograniczana przez Q6600 nawet po dużym OC.

Argument z Golfem kompletnie nie trafiony

 

 

Problem w tym że autor nie podał modelu płyty głównej,zasilacza oraz chłodzenia.

 

Czemu niby nietrafiony, co ty gadasz xD. Przestarzała architektura która nie ma wielu nowych instrukcji, gdzie takie C2Q to nic innego jak dwa die na jednym pcb. Co z tego że ma to cztery rdzenie jak nawet przeglądanie facebooka potrafi przyciąć bez OC. xD

Powiedzmy że autor ma kupowatą płytę i co, będzie kupował jakąś przeoraną P5Q czy będzie miał 4GB ramu i będzie łożył kosmiczne ceny za DDR2 które nadal chodzą jak dla mnie, po kosmicznych cenach.

I tak, Q6600 będzie miał problemy bez OC udźwignąć coś o wydajności 1050ti, może po OC będzie dawać radę, ale nie da rady z RX470/570 a ty mi tutaj dajesz jakieś 1070. xD

 

Szkoda inwestować serio w tego trupa, który dzisiaj jeszcze jest słabszy przez łatki na Spectre oraz Meltdown. O wiele lepiej wyjdzie kupno i złożenie platformy na i7 2gen a potem dokupić RX'a, ale to wszystko zależy od autora ile mógłby maksymalnie funduszy teraz wyłożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że autor ma kupowatą płytę i co, będzie kupował jakąś przeoraną P5Q czy będzie miał 4GB ramu i będzie łożył kosmiczne ceny za DDR2 które nadal chodzą jak dla mnie, po kosmicznych cenach.

I tak, Q6600 będzie miał problemy bez OC udźwignąć coś o wydajności 1050ti, może po OC będzie dawać radę, ale nie da rady z RX470/570 a ty mi tutaj dajesz jakieś 1070. xD

Też jestem tego zdania,że w LGA 775 nie warto inwestować,nawet Xeon E5450 niewiele pomoże.Ceny DDR2,no cóż inna sprawa

Z 1070 to tylko przykład.

Najlepiej będzie jak autor poda max.budżet na wymianę platformy i się pomyśli co wpakować tak,żeby jak najdłużej wystarczało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu pchanie się w intela 2gen, za i7 2600 używane chcą 300-400 zł do tego trzeba doliczyć płytę, pamięć, może zasilacz. Za rok jak nic się nie zepsuję i tak będzie trzeba myśleć o wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez sensu pchanie się w intela 2gen, za i7 2600 używane chcą 300-400 zł do tego trzeba doliczyć płytę, pamięć, może zasilacz. Za rok jak nic się nie zepsuję i tak będzie trzeba myśleć o wymianie.

Mówię przedmówcy wyżej to samo,za taką samą cenę ma 3770.Za prawie 500 zł ma Ryzena 1600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie spokojnie, nie jestem fanatykiem gier żeby kupować komputer specjalnie, jak siądę do niego raz w tygodniu. płyta to Asus p5b deluxe więc sądzę że da radę podkręcić na spokojnie. Zasilacz nie jest z czarnej bo specjalnie był wymieniany i konsultowany żeby nie był "bomba", cooler standardowy fabryczny Intela. Jeśli trzeba to oczywscie mogę zebrać budżet i kupic nowa platformę lecz jak pisałem mało gram. Karta może być nawet dużo lepsza niż procesor w tym budżecie to zbuduje w pewnym czasie platformę na nią. Jaki to by był budżet najlepiej żeby nie wydawać majątków a mieć już nową platformę z sensem?

Edytowane przez akry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie spokojnie, nie jestem fanatykiem gier żeby kupować komputer specjalnie, jak siądę do niego raz w tygodniu. płyta to Asus p5b deluxe więc sądzę że da radę podkręcić na spokojnie. Zasilacz nie jest z czarnej bo specjalnie był wymieniany i konsultowany żeby nie był "bomba"

Dla spokoju przedmówców podaj model zasilacza,spokojnie oni nie gryzą,to nie forum elektroda.pl :E

Dosyć świetna płyta,na pewno coś na niej podkręcisz Q6600

Jak nie chcesz teraz wymieniać platformy to kup jedną z podanych grafik i po sprawie

Najwyżej później wymienisz platformę na spokojnie

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla spokoju przedmówców podaj model zasilacza,spokojnie oni nie gryzą,to nie forum elektroda.pl :E

Dosyć świetna płyta,na pewno coś na niej podkręcisz Q6600

Jak nie chcesz wymieniać platformy to kup jedną z podanych grafik i po sprawie

Jak wrócę do mieszkania to napisze ale to był chyba chieftec

Zobacz wiadomość bo edytowalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cooler standardowy fabryczny Intela.

Do OC się nie nadaje,jeśli myślisz o OC to będziesz musiał rozglądać np.za Ferą 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie robiłem przed wyjściem z domu może tu pisze coś, ja nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to by był budżet najlepiej żeby nie wydawać majątków a mieć już nową platformę z sensem?

Na nową platformę to będzie trzeba zebrać ok.1000-1500 zł,w tej kwocie na pewno będzie co wybrać,jeśli chodzi o proc+płyta+ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię przedmówcy wyżej to samo,za taką samą cenę ma 3770.Za prawie 500 zł ma Ryzena 1600

 

A ja jakoś widziałem na allegro i7 2600 najtaniej za 220zł.

 

Do autora. Najlepiej jakbyś kupił to: https://allegro.pl/oferta/lga2011-x79-xeon-e5-2640-6c-12t-8gb-ddr3-cooler-7937769911, https://allegro.pl/oferta/tanie-granie-xeon-e5-2640-x79-6m-16gb-6r-12w-8094714763

Śmieszna cena, ale bardzo duża wydajność i wystarczy dokupić RX'a 570 4GB. 6 rdzeni i 12 wątków to już styknie na lata.

 

Na wschodzie jest teraz szał na to i na nic nie narzekają. Ta druga oferta lepsza jest bo masz 16GB pamięci, zamiast 8GB jak w pierwszej. Ale za taką kwotę masz bardzo mocny CPU na poziomie Ryzena 5 1600, 6 rdzeni i 12 wątków oraz 8 lub 16GB pamięci. Potem można dołożyć RX'a i wszystko Ci pójdzie bez zająknięcia.

Edytowane przez thehope_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jakoś widziałem na allegro i7 2600 najtaniej za 220zł.

 

Do autora. Najlepiej jakbyś kupił to: https://allegro.pl/oferta/lga2011-x79-xeon-e5-2640-6c-12t-8gb-ddr3-cooler-7937769911, https://allegro.pl/oferta/tanie-granie-xeon-e5-2640-x79-6m-16gb-6r-12w-8094714763

Śmieszna cena, ale bardzo duża wydajności i dokupić RX'a 570 4GB. 6 rdzeni i 12 wątków to już styknie na lata.

o i7 2600 już nieaktualne,teraz na allegro są od 400 zł i w górę.

Platforma X79 to niegłupi pomysł,tylko te chińskie płyty :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o i7 2600 już nieaktualne,teraz na allegro są od 400 zł i w górę.

Platforma X79 to niegłupi pomysł,tylko te chińskie płyty :mad2:

 

Są w porządku zbudowane. Dla kogoś kto jest kombinatorem i potrzebuje super rozbudowanego biosu czy jakichś funkcji i bajerów wiadomo nie starczy, ale dla kogoś kto chce po prostu aby działało to normalnie i stabilne super deal.

 

Ja bym kupił to:

https://allegro.pl/oferta/tanie-granie-xeon-e5-2640-x79-6m-16gb-6r-12w-8094714763

https://allegro.pl/oferta/silentium-pc-spc-fortis-2-xe1226-amd-intel-8159937773 (powyższa oferta nie ma chłodzenia, ale lepiej ją wziąć bo już na starcie 16GB pamięci)

https://allegro.pl/oferta/grafika-radeon-rx-570-sapphire-szybka-fv23-7922599116 lub ta oferta https://allegro.pl/oferta/sapphire-pulse-radeon-rx-570-4g-gddr5-8196272719

 

I taki zestaw starczy na lata.

Edytowane przez thehope_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...