Skocz do zawartości
Straggler

Problem z pamięcią RAM / przekłamanie BIOS ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem odnośnie prawidłowego wyświetlania przez BIOS i system pamięci RAM.Zacznę od tego iż wcześniej miałem procesor intel core i3-6100 i wszystko było ok,system pokazywał 16 GB ram.Obecnie po zmianie mam core i5-7400 i po wgraniu nowego BIOSU(najnowszy z roku 2018) bo płyta nie widziała procka teraz mam niby 12GB ram a programach typu benchmark,CPU Z pokazuje 16GB RAM.Jedna kość jest Corsair LPX 2666 DDR4 a dwie kości w dualu 2133 Cruscial DDR4.W biosie ustawiłem wszystko żeby chodziło w taktowaniu 2133mhz.Profil XMP wyłączyłem bo nawet po włączeniu profilu nic nie pokazywało.Nie wiem o co chodzi,ktoś gdzieś pisał żeby się tym nie przejmować bo system chodzi na 16GB ram a przekłamanie jest bo podobno gdzieś jest jakieś wsparcie z procesorów że pobierają sobie 4GB ram do wspierania układów graficznych.Nie wiem czy to jest prawda ale ktoś tu jest na pewno mądrzejszy i mi pomoże.P.S pamięci przekładałem w slotach na przemian i nic to nie dało.płyta główna to ASUS z170 Pro Gaming

Edytowane przez Straggler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystasz ze zintegrowanej karty graficznej w CPU to system rezerwuje 4GB RAM na potrzeby GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się to jakoś wyłączyć żeby obsługiwało tylko GPU bez CPU ? czy tak już musi być ?Karty graficznej nie mam zintegrowanej.Mam osobną RX 580 8GB.Chyba że coś w biosie jest włączone co pobiera dla Procka 4GB RAM

Edytowane przez Straggler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...