Skocz do zawartości
marvolo30

Plyta ASUS nie idzie aktualizacja BIOS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panow i Panie

Od kilku lat nie interesowalem sie skladaniem / zmianami w moim komputerze , ale nadszedl czas ze cosik sie posypalo i trza znowu sie pobawic , ale wyniknal mi problem .

Kupilem uzywana plyte glowna ASUS A320M-C wraz z procesorem AMD A12-9800 , plyte taka zakupilem przede wszystkim ze wzgledu na zlacze M2 , ale pominmy to.

Pomyslalem ze procesorek ten jest dosc slaby wiec postanowilem dokupic procesor Ryzen 5 1600 , do tego fajny Ram Gskil Trident Z RGB 2x8GB ( 3200 ), zmontowalem wszytsko z procesorem Ryzen5 no i kicha , zestawil nie zadzialal , poszly wentylatorki ale nie bylo napiecia na USB i na monitor , doczytalem ze to wina procesora , wiec wymienilem procek na ten A12 i buja wszytsko , jeno sprzedjacy prcesor Ryzen klnie sie na wszystko ze procek jest dobry , pogrzebalem i wywnioskowalem ze zeby byc ucziwym nalezy zaktualizowac BIOS na plycie bo to moze byc powod ze procek nie dziala, i tu sie zaczyna jazda bez trzymanki i prosze Was o pomoc .

Nadmieniam ze mecze sie z tym tematem juz 8 godzin i wiele sposobow juz szukalem i wiele na necie poczytalem ale nie umiem sobie poradzic , wiec :

Sciagam najnowszy plik Biosu ze strony asusa ( on jest w formacie CAP ) zgrywam na USB ( FAT32 oczywiscie ) i odpalam Bios i EzFlash wyznaczam plik biosu i wyjezdza mi komunikat "Selected file is not a proper BIOS !" , pomozcie cos co z tym badziewiem zrobic ( pomijajac wywalenie i kupienie nowej plyty , bo na to teraz piniedzy juz nima i nie bedzie .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij odpowiedni BIOS. Są dwie wersje tej płyty:

link1

link2

 

Z tym, że według informacji na stronie Asusa ta pierwsza nie obsługuje Ryzenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toc rece opadaja .

BNo faktycznie jak kupowalem to na strocie polskiego asusa automatycznie wyskakiwalo A320M-C R2.0 , myslalem ze to R2.0 to jakis dopisek bo w polskim asusie nie widzialem wersji bez tego R2.0 , teraz patrze na niemieckiego Asusa i tam jest ta moja plyta i fucktycznie nie obsluguje Ryzenow , nosz k..... mac , zawiodlem sie bardzo na takich machlojkach Asusa.

Dziekuje kolego za podpowiedz , bym sie meczyl jeszcze nie widomo ile czasu i nic by z tym nie bylo .

Che mi sie wyyyyyyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj to w diabły razem z tym Athlonem. R5 to zacny proc i aż prosi się o coś lepszego niż A320.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj bios do najnowszego pobierając go ze strony pierwszej rewizji płyty, a nuż ruszy, mimo braku oficjalnego wsparcia.

 

Ogólnie ta płyta to dość specyficzny model - była w niewielu miejscach sprzedawana tylko w zestawach z tym A12.

W normalnej detalicznej sprzedaży w sklepach jej nie było, stąd brak wsparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszytskim za pomoc.

Faktycznie bede musial sprzedac ten zestaw i jakas inna plyte kupic , ale to juz po wakacjach , bo wydatki inne teraz wazne sa :)

A jaka plyte byscie proponowali ?

aktualizujac to co teraz posiadam :

Zasilacz: CoolerMaster Silent Pro M600

AMD Ryzen 5 1600

Grafika : Radeon RX 580

RAM: Gskill TridentZ RGB 2x8GB Kit 3200 , CL 16-18-18-38 1,35 v

Chlodzenie zamowilem Arctic Freezer 13

Dyski : SSD Toschiba 500 GB

SSD OCZ Vertex2 64GB

SSD Intenso 256GB ---- M2 ---- - tu stoi system Windows 10

Buda : CM Storm Scout

 

Kaska jaka moge przeznaczyc na ta plyte : max 800 zl

 

Dziekuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaktualizowałeś w końcu ten bios?

Udalo sie , problemem by chyba sposob formatowania USB stika na FAT32 , ale pewny nie jestem , w kazdym razie bios jest najnowszy a procek i tak nie dziala , ale w specyfikacji tej plyty faktycznie nie stoi Ryzen :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie , problemem by chyba sposob formatowania USB stika na FAT32 , ale pewny nie jestem , w kazdym razie bios jest najnowszy a procek i tak nie dziala , ale w specyfikacji tej plyty faktycznie nie stoi Ryzen :(

 

Chłodzenie to polecam Thermaltake Contac Silent 12 (CL-P039-AL12BL-A), jak chcesz na zatrzask montować. Ma tę zaletę, że możesz zamontować dowolny wentylator 12", a do tego Arctica nie.

 

Mam i zadowolony jestem.

 

Lub druga opcja: Thermaltake Contac 9 (wentylator 92mm, TDP 140W) (CL-P049-AL09BL-A) Ten jest trochę mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marvolo30

 

Do końca wakacji jeszcze dużo czasu, a przez ten czas może się dużo zmienić w asortymencie i cenach.

Przypomnij się kiedy będziesz mieć fundusze w rękach. Te 800zł to overkill - wystarczające płyty można już mieć za ~300zł.

 

Tak przy okazji - sprawdź wiadomości prywatne ;)

Edytowane przez MitycznyJeż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...