Skocz do zawartości
kamilkowalewski

Arctic Accelero Xtreme IV czy Raijintek Morpheus II Core Black Heatpipe + 2 x SilentWings 3 120mm PWM

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wymienić chłodzenie typu blower na mojej karcie GTX1080Ti. Zastanawiałem się nad Arctic Accelero Xtreme IV lub Raijintek Morpheus II Core z dwoma wentylatorami SilentWings 3. Co według was bardziej opłaca się wybrać? Mam zamiar podkręcić kartę. Accelero kosztuje 269zł, a Morpheus z SilentWingsami 447zł. Bardziej skłaniam się ku temu drugiemu, ponieważ mam już w obudowie wentylatory SilentWings 3 i odpowiada mi ich kultura pracy, a Accelero niestety nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

accelero xtreme jest kozackie ja bym je wybrał kultura pracy też jest kozacka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raijintek to klasa sama w sobie. Poza tym zapewnia wyższe TDP. IMO konstrukcja lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

accelero ma taką zaletę, że można je zdemontować bez uszczerbku dla karty (zero kleju i taśmy dwustronnej) + dużo niższy koszt i lepsze chłodzenie vrm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

accelero xtreme jest kozackie ja bym je wybrał kultura pracy też jest kozacka

Na pewno nie z oryginalnymi wentylatorami, które nadają się tylko na śmietnik. Po wymianie na wydajne ACX3 czy 4 przy swoim nie pozornym gabarycie i masie bez problemu radzi sobie z największymi grzałami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej pchnąć kartę i kupić model z lepszym chłodzeniem? asus strix np? :E 450 z morpheusa z wentylatorami to strasznie drogo w stosunku do wartości karty.

Problem z tymi chłodzeniami w stosunku do fabrycznych to że mocno odstają, musisz kleić radiatorki do pcb, nie ma tam takiej zwartej płyty która wszystko dociska i trzyma, rozprowadza ciepło przez pady. Radiatorki źle przyklejone lubią odpaść.. jest to dość problematyczne.

Ja się sam bawiłem w morpheusa czy prolimatech mk-26 kilka razy, i takie mam doświadczenia. Tylko że ja brałem używane za 120-150zł + wentylatory zawsze jakieś miałem, nie musiałem specjalnie kupować. Wtedy koszt był do przełknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie z oryginalnymi wentylatorami, które nadają się tylko na śmietnik. Po wymianie na wydajne ACX3 czy 4 przy swoim nie pozornym gabarycie i masie bez problemu radzi sobie z największymi grzałami.

Ja używałem kiedyś accelero III i wentylatory były bardzo ciche w czwórce czasem nie są takie same? bo wydaje mi się że tak i tylko podrasowane nieco zostało + dodatkowe radiatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej pchnąć kartę i kupić model z lepszym chłodzeniem? asus strix np? :E 450 z morpheusa z wentylatorami to strasznie drogo w stosunku do wartości karty.

Problem z tymi chłodzeniami w stosunku do fabrycznych to że mocno odstają, musisz kleić radiatorki do pcb, nie ma tam takiej zwartej płyty która wszystko dociska i trzyma, rozprowadza ciepło przez pady. Radiatorki źle przyklejone lubią odpaść.. jest to dość problematyczne.

Ja się sam bawiłem w morpheusa czy prolimatech mk-26 kilka razy, i takie mam doświadczenia. Tylko że ja brałem używane za 120-150zł + wentylatory zawsze jakieś miałem, nie musiałem specjalnie kupować. Wtedy koszt był do przełknięcia.

 

Wychodzę z założenia, że to chłodzenie ze mną zostanie i będę mógł je założyć na kolejną kartę którą kupię. Sprawdziłem w internecie i ten Morpheus podobno pasuje na RTX2018Ti, więc jak będę chciał zrobić upgrade karty to sprzedam sobie wtedy tego 1080Ti i kupię najtańszego RTXa 2018Ti. A co do tego co napisałeś, że kupowałeś używkę Morpheusa to też chętnie zrobiłbym tak samo, ale niestety nie widziałem, żeby ktoś aktualnie sprzedawał. Za SilentWingsami też patrzę na olx, ale jeden koleś sprzedawał półroczne po 70zł, a w proline są nówki za 79zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wychodzę z założenia, że to chłodzenie ze mną zostanie i będę mógł je założyć na kolejną kartę którą kupię

trochę dziwne założenie - pamiętaj, że zakładając chłodzenie, tracisz najczęściej gwarancję, a nowe niereferencyjne karty, zazwyczaj są bardzo ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę dziwne założenie - pamiętaj, że zakładając chłodzenie, tracisz najczęściej gwarancję, a nowe niereferencyjne karty, zazwyczaj są bardzo ciche.

Według mnie dobre założenie. Gdyby to pasowało tylko pod 1 generację karty to faktycznie lipa, a tak można tanio wyrwać jakiegoś blowera i założyć chłodzenie które jest lepsze od gaming x trio. Gorzej z gwarancją, nie wiem w jakich firmach oprócz referenta i EVGA można zdjąć chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dobre założenie. Gdyby to pasowało tylko pod 1 generację karty to faktycznie lipa, a tak można tanio wyrwać jakiegoś blowera i założyć chłodzenie które jest lepsze od gaming x trio. Gorzej z gwarancją, nie wiem w jakich firmach oprócz referenta i EVGA można zdjąć chłodzenie.

 

trochę dziwne założenie - pamiętaj, że zakładając chłodzenie, tracisz najczęściej gwarancję, a nowe niereferencyjne karty, zazwyczaj są bardzo ciche.

 

Ten GTX1080Ti który mam jest od Zotaca i ma chłodzenie typu blower. Specjalnie w tej kwestii napisałem maila bezpośrednio do producenta i odpisali mi, że mogę ściągać chłodzenie ile chcę i dopóki go nie uszkodzę, albo nie zgubię śrubek to gwarancji nie stracę. Więc gdy miałbym ochotę zmienić kartę na wydajniejszą to też wybiorę najtańszego blowera i założę sobie tego Morpheusa. No w najgorszym wypadku jeśli jednak wyszłyby w najbliższym czasie jakieś fajniejsze karty i ten Morpheus by nie pasował, to na 100% zostaną ze mną te dwa SilentWingsy, więc koszt chłodzenia również się zmniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to raczej wątpię, że Morpheus lub Xtreme dadzą sobie radę z RTX 2080ti(przy zachowaniu odpowiedniej kultury pracy). Xtreme mam obecnie na GTX 1080 i przy tych upałach mam 74C przy 1000rpm(czyli cicha praca). Ale mam zmieniony bios, więc to też pewnie dało +4-5C(+wyciszona matami buda). 1080ti/RTX 2080 to max(a i tak kultura pracy nie będzie najlepsza. Przypuszczam, że tutaj trzeba zapodać na spokojnie 1500-2000rpm). Widziałeś topowe coolery producentów? Znacznie większe i cięższe od Morpheusa(a na pewno od Xtreme). To jest dobre rozwiązanie tak do GTX 1080/RTX 2070. Powyżej to już szukałbym po prostu wersji z lepszym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to raczej wątpię, że Morpheus lub Xtreme dadzą sobie radę z RTX 2080ti(przy zachowaniu odpowiedniej kultury pracy). Xtreme mam obecnie na GTX 1080 i przy tych upałach mam 74C przy 1000rpm(czyli cicha praca). Ale mam zmieniony bios, więc to też pewnie dało +4-5C(+wyciszona matami buda). 1080ti/RTX 2080 to max(a i tak kultura pracy nie będzie najlepsza. Przypuszczam, że tutaj trzeba zapodać na spokojnie 1500-2000rpm). Widziałeś topowe coolery producentów? Znacznie większe i cięższe od Morpheusa(a na pewno od Xtreme). To jest dobre rozwiązanie tak do GTX 1080/RTX 2070. Powyżej to już szukałbym po prostu wersji z lepszym chłodzeniem.

Morpheus+ 2x be quiet jest niewiele, bo jednak tylko 3 stopnie chłodniejszy od jednego z najwydajniejszych chłodzeń na rynku z 2080ti gaming x trio.

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/b8djml/raijintek_morpheus_ii_x_msi_2080ti_gaming_x_trio/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej pomyśleć o AIO z Krakenem. Od roku mam zamontowane na 1080 i temperatury ledwo do 50 stopni dobijają. Komplet kupiony za lekko ponad 200pln, Kraken nówka, AIO z drugiej reki nawet nie montowane na karcie. 300 dawać za powietrze to słaby interes, no inna sprawa jak jakaś używka za pół ceny.

Edytowane przez Majki78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej pomyśleć o AIO z Krakenem. Od roku mam zamontowane na 1080 i temperatury ledwo do 50 stopni dobijają. Komplet kupiony za lekko ponad 200pln, Kraken nówka, AIO z drugiej reki nawet nie montowane na karcie. 300 dawać za powietrze to słaby interes, no inna sprawa jak jakaś używka za pół ceny.

 

Jakiej wielkości masz chłodnicę w tym AIO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wielkości masz chłodnicę w tym AIO?

Thermaltake Water 3.0 chłodnica 120mm. Pompa chodzi na 1300 obr. wentylator na chłodnicy podłączony pod grafikę i sterowany przez MSI AF. Wersja Ti na bank będzie miała większe tempy, ale i tak lepsze niż na powietrzu. Moja 1080 po UV też zotac w wersji blower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem kiedyś accelero III i wentylatory były bardzo ciche w czwórce czasem nie są takie same? bo wydaje mi się że tak i tylko podrasowane nieco zostało + dodatkowe radiatory.

1-4 montują te same wentylatory one nie są ani ciche ani wydajne, przepływ vs hałas mają słabiutki.

 

Do autora jak chce AIO na kartę to trzeba celować w min 240mm chłodnicę.

 

Na 1080 na ACX3+zmienione wentylatory i niższe dystanse dla mocniejszego docisku nawet obecnie 1080gtx ledwo przebija 50stopni przy 2200mhz wink.gif

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń, jeżeli chodzi o wydajność moropheusa, pomijając inne wady, tzn. wielkość (grubość karty), pieprzenie się z klejeniem radiatorków itd. to wydajność jednak była lepsza niż dużych chłodzeń fabrycznych. Mogę porównać do msi gaming, asus strix czy chłodzeń typu palit gramerock/jetstream, też naprawdę spory radiator.

Radiator morpheusa jest ciągle większy, większa masa, więcej heatpipe, chociaż ta różnica nie jest tak duża jak jeszcze kilka generacji wstecz, gdzie coolery fabryczne były biedniejsze. Ale ciągle duża różnica jest w wentylatorach, normalne 120mm grubości 25mm są nieporównywalne z płaskimi i mniejszymi wentylatorami z fabrycznych chłodzeń, i to pewnie jest główna przyczyna różnicy w wydajności, nie wielkość radiatora.

 

Inna sprawa że fabryczne coolery są na tyle dobre, że moim zdaniem zalety przewyższają wady. Tak są nieco mniej wydajne, ale mamy wszystko zwarte, nic nie odstaje, nic nie trzeba kleić, ciepłe elementy na pcb są lepiej chłodzone, ciepło jest razem odprowadzane przez całe chłodzenie, jest metalowa płyta która dociska przez pady do wszystkich elementów. Masz też fabrycznie sterowane wentylatory, z trybem w którym wyłączają się w idle. Próbując odtworzyć takie zachowanie przez podłączenie normalnych wentylatorów pod płytę, nie zawsze się tak da, wiele płyt uniemożliwia wyłączenie wentylatora pwm np. Można ofc jeszcze kombinować z przejściówką 4 pin i podpięciem ich pod samą kartę.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie o wynikach w Furmarku(w zamkniętej obudowie, przy obecnych temperaturach)? Jakoś mało prawdopodobne, że chłodnica 120mm potrafi tak skutecznie schłodzić 200W :D. Chyba, że jakiś huragan w obudowie lub samo AIO wyje.

 

Mam tą samą kartę, ten sam cooler i nieco lepsze wyniki(tzn. u mnie 27C w pokoju, wentyle na 40% i 70C po 30 minutach w FURMARKU, na 30% mam 75C). Mam zmieniony bios(fabryczny AERO pobiera 180W, obecny 220W), więc wyniki o te kilka stopni C in minus od zaprezentowanych: http://electrostingz.com/2017/10/msi-gtx-1080-aero-with-arctic-accelero-xtreme-iv-cooler/

 

Widziałem testy na yt z AC Xtreme i na 1080ti owszem jest poniżej 70C(w grach), ale przy 2200-2400RPM(czyli startujący odrzutowiec). Dobrze schłodzi AIO 240mm. Oczywiście wszystko zależy od warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To radzę sprawdzić jaki jest docisk na standardowych dystansach m.in stąd wynika kiepskie temperatury, przy dobrym docisku to się oznaczenia z rdzenia odbijają w podstawie chłodzenia wink.gif

 

Furman dobija tak jak gry do limity mocy tylko furman robi to przy niższych taktowaniach, więc żaden sposób ten program nie jest w stanie bardziej wygrzać karty. Chyba, że leci się na biosie przez limitu mocy.

 

Temperatury na 1070/1080/1080ti są właściwie takie same na ACX jedyna różnica to coraz cieplejsze powietrze wydobywające się z chłodzenia, ale co ja tam wiem miałem to chłodzenie na każdej z tych kart lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To radzę sprawdzić jaki jest docisk na standardowych dystansach m.in stąd wynika kiepskie temperatury, przy dobrym docisku to się oznaczenia z rdzenia odbijają w podstawie chłodzenia wink.gif

 

Furman dobija tak jak gry do limity mocy tylko furman robi to przy niższych taktowaniach, więc żaden sposób ten program nie jest w stanie bardziej wygrzać karty. Chyba, że leci się na biosie przez limitu mocy.

 

Temperatury na 1070/1080/1080ti są właściwie takie same na ACX jedyna różnica to coraz cieplejsze powietrze wydobywające się z chłodzenia, ale co ja tam wiem miałem to chłodzenie na każdej z tych kart lol2.gif

 

Czyli według Ciebie warto kupić ACX lub Morpheusa? Aio mnie raczej nie interesuje, ponieważ nie mam na nie miejsca w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To radzę sprawdzić jaki jest docisk na standardowych dystansach m.in stąd wynika kiepskie temperatury, przy dobrym docisku to się oznaczenia z rdzenia odbijają w podstawie chłodzenia wink.gif

 

Furman dobija tak jak gry do limity mocy tylko furman robi to przy niższych taktowaniach, więc żaden sposób ten program nie jest w stanie bardziej wygrzać karty. Chyba, że leci się na biosie przez limitu mocy.

 

Temperatury na 1070/1080/1080ti są właściwie takie same na ACX jedyna różnica to coraz cieplejsze powietrze wydobywające się z chłodzenia, ale co ja tam wiem miałem to chłodzenie na każdej z tych kart lol2.gif

 

Stosuję to chłodzenie od kilku lat(nawet wklejałem wyniki z kombustora/furmarka tutaj) i wiem jak to należy montować. Miałem je na GTX 980ti/1070/1060/1070ti(na niektórych bez dystansów). Temperatury się odpowiednio skalują. Wystarczy też spojrzeć na testy w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Jestem już po montażu Morpheusa II + 2 x Silent Wings 3 120mm PWM. Temperatury pod obciążeniem spadły z 85 na 55. Napotkałem jednak pewien problem. Wentylatory ustawione w MSI Afterburner nawet na 0% kręcą się z prędkością 1000RPM(maks na silent wingsach to 1450RPM), więc są słyszalne. Prędkość wygląda tak: 0% - 25% = 1000RPM, 35% - 100% = 1450RPM. Pomiędzy 25%, a 35% jest przejście. Podłączyłem je za pomocą przejściówki bezpośrednio do karty. Ktoś ma pomysł jak ustawić krzywą, żeby w spoczynku kręciły się wolniej?

Edytowane przez kamilkowalewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios karty ma sygnał pwm na wentylatory dopasowany pod te fabryczne, stąd różnice.

Opcją jest podpięcie ich pod płytę i regulacja progamem typu speedfan, można dowolnie ustawić krzywą. Nie da się jednak ich całkowicie wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...