Skocz do zawartości
obsy

vega 56

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znalazłem ofertę na vegę 56 za 1200, nówka oczywiście. Warto?

Aktualnie mam:

i5 7500

16 gb ram

zasilacz be quiet 500w

1050 ti

 

Na tym cepie będzie bottleneck z czego zdaję sobie sprawę ale mam zamiar przejść na nowego ryzena jak już wyjdą i ceny nie będą uwzględniać podatku od nowości.

 

Ale nie jestem pewien czy ta vega jest warta tej ceny? Pierwotnie myślałem żeby wziąść rx 590 za 900 na promocji w x-kom ale jej wydajność / pobór prądu nawet uwzględniając uv jest okropny :(

 

Co robić? Brać tę vegę czy coś innego? Czy czekać na navi / nową generację od nvidii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200 za nową vegę 56 to dobra oferta, jak nie przeszkadza Ci pobór prądu powinieneś być zadowolony, przy zasilaczu 500w zalecam underwolt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał 1660 Ti, nieco wolniejsza ale poza tym same zalety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy zasilaczu 500w zalecam underwolt.

 

:lol2: przecież ten zestaw nawet po mocnym oc nie zbliży się do 400w. ten zasilacz ma wystarczająco mocną linię 12v aby spokojnie uciągnąć tę kartę. undervolt jest zawsze spoko ale akurat w tym przypadku argumentem nie powinna być moc zasilacza. w 2019 roku przyzwoity zasilacz 500w spokojnie uciągnie większość gejmingowych komputerów.

 

 

vega 56 jest bardzo fajna. jedyną konkurencją jest 1660ti ale ten musiałby zejść z ceny poniżej 1100 aby być opłacalniejszy. do tego radeny mają lepszy feature set. dla mnie wybór byłby dość prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór mocy, narzut na sterowniki przy tym procesorze plus fakt, że Vega 56 to konstrukcja z czasów przed powstaniem Kościoła Świętego Ryzena. Takie prądożerne konstrukcje raczej nie mają długiego życia, więc ja bym sobie darował.

 

Nie jest to jakiś bardzo zły zakup, bo teraz po drastycznych spadkach cen opłacalność mocno skoczyła, ale ble. Fuj.

 

A zasilacz starczy spokojnie. Sama karta zeżre tyle co mój cały zestaw, ale mocy starczy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał 1660 Ti, nieco wolniejsza ale poza tym same zalety.

Same zalety?

Na minus sporo niższa wydajność względem Vegi 56, 6Gb vs 8GB ram a na plus mniejszy pobór a co za tym idzie mniejsze temperatury w obudowie. Jakoś się to równoważy a cenowo to samo więc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór mocy, narzut na sterowniki przy tym procesorze plus fakt, że Vega 56 to konstrukcja z czasów przed powstaniem Kościoła Świętego Ryzena. Takie prądożerne konstrukcje raczej nie mają długiego życia, więc ja bym sobie darował.

 

tak tak. teraz już bez grubo wykręconego i7 to nie ma sensu podchodzić do Radeonów. najlepiej to w ogóle wziąć płytę serwerową i mieć kilka procesorów :lol2: z tą prądożernością to też niezły chochoł. vega 56 plasuje się pomiędzy Maxwell i Pascalami. jasne że dalej są do tyłu ale wytykanie im że są prądożerne gdy całe pudło w grach zjada mniej niż 350W (przy jednocześnie bardoz mocno wykręconym cpu) jest raczej niepoważne.

 

Same zalety?

Na minus sporo niższa wydajność względem Vegi 56, 6Gb vs 8GB ram a na plus mniejszy pobór a co za tym idzie mniejsze temperatury w obudowie. Jakoś się to równoważy a cenowo to samo więc.

 

kilkanaście procent to jeszcze nie sporo. chociaż jeśli ktoś bierze kartę na dłuższe lata a nie na maks 2 generacje to wtedy te kilkanaście % zrobi większą różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niekręconym Core i7-8700K, po samym podbiciu PL do +50% cały zestaw z Vegą 56 łykał sobie prawie 500 W pod obciążeniem (Wiedźmin 3 4K) :E Dopiero po UV można było używać sprzętu.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto normalny daje PL +50 i nie robi UV? Poza tym to działanie poza specyfikacją. Karty NV, jak im poluzujesz na maxa kurek, też potrafią wciągnąć prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która Ci tyle wciągnie poza RTX 2080 Ti, która jest miażdżąco szybsza ;)? Chodzi mi o nic innego, jak o to, że stwierdzenie "przecież ten zestaw nawet po mocnym oc nie zbliży się do 400w" to bujda na resorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niekręconym Core i7-8700K, po samym podbiciu PL do +50% cały zestaw z Vegą 56 łykał sobie prawie 500 W pod obciążeniem (Wiedźmin 3 4K) :E Dopiero po UV można było używać sprzętu.

 

ale on ma i7 7500..

 

Nie ma szans, żeby ten zestaw wziął choćby 400W.

 

Witam.

Znalazłem ofertę na vegę 56 za 1200, nówka oczywiście. Warto?

Aktualnie mam:

i5 7500

16 gb ram

zasilacz be quiet 500w

1050 ti

 

Na tym cepie będzie bottleneck z czego zdaję sobie sprawę ale mam zamiar przejść na nowego ryzena jak już wyjdą i ceny nie będą uwzględniać podatku od nowości.

 

Ale nie jestem pewien czy ta vega jest warta tej ceny? Pierwotnie myślałem żeby wziąść rx 590 za 900 na promocji w x-kom ale jej wydajność / pobór prądu nawet uwzględniając uv jest okropny :(

 

Co robić? Brać tę vegę czy coś innego? Czy czekać na navi / nową generację od nvidii?

 

Pokaż najpierw tą ofertę, bo zaraz się okaże, że za 1200zł kupisz kartę, która z tira spadła.

 

Ostatnio ktoś wrzucał promki na RTX2060 za 1369zł chyba. Po co czekać na nextgena nvidii? Czekać można w nieskończoność

Edytowane przez Czeryboj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale on ma i7 7500..

 

Nie ma szans, żeby ten zestaw wziął choćby 400W.

Sądzę, że na BIOS-ie z limitem 330-360 W i odkręconym kurkiem spokojnie tyle weźmie ;) Jak się zrobi UV przynajmniej na poziomie -100 mV, to wtedy jest już akceptowalnie.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale on ma i7 7500..

 

Nie ma szans, żeby ten zestaw wziął choćby 400W.

 

 

 

Pokaż najpierw tą ofertę, bo zaraz się okaże, że za 1200zł kupisz kartę, która z tira spadła.

 

Ostatnio ktoś wrzucał promki na RTX2060 za 1369zł chyba. Po co czekać na nextgena nvidii? Czekać można w nieskończoność

 

 

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/PowerColor-Radeon-RX-VEGA-56-Red-Dragon-8GB-HBM2-Karta-graficzna/2652509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałbym Vege 56 i undervoltował, tegoroczne Navi to smutny żart, nie warty specjalnej uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałbym Vege 56 i undervoltował, tegoroczne Navi to smutny żart, nie warty specjalnej uwagi

 

 

jakiś link do testów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która Ci tyle wciągnie poza RTX 2080 Ti, która jest miażdżąco szybsza ;)? Chodzi mi o nic innego, jak o to, że stwierdzenie "przecież ten zestaw nawet po mocnym oc nie zbliży się do 400w" to bujda na resorach.

A napisałem gdzieś porównanie do 2080 Ti? :) Miałem na myśli tylko taki oczywisty fakt, że jak robisz max oc takich dajmy na to wysokich Pascali, to pobór prądu też ci wzrośnie o te 20-30% w stosunku do stock. Wiadomo że Vegi i tak wezmą więcej, to przecież każdy doskonale wie. Tak samo jak wiadomym jest, że w podkręcaniu Vegi chodzi o to, żeby uzyskać wyższy zegar przy takim samym, albo obniżonym w stosunku do stock poborze prądu. Ta architektura osiąga moim zdaniem takie optymalne max przy zegarze ~1500 MHz i vcore 950-1000 mV. Samo GPU pobiera wtedy w granicach 160-180W. Potem każde dodatkowe 10 MHz kosztuje 10W energii, więc nie warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

Moj zestaw z undervoltowana vega 56 bierze 350w max i to podczas benchmarków ze 100% uzyciem karty. Podczas grania (full hd ale nie zawsze najnowsze gry,vsync wiec i uzycie siedzi zazwyczaj na 60-80% ) w okolicach 180-250w (tak,mowie o poborze 'z gniazdka' calej skrzynki, nie odczytanym z aplikacji). To nie wiecej niz podobnej wydajnosci karta na pascalu.

Edytowane przez DarekGLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że też zacząłem zastanawiać się na VEGĄ 56 - dokładnie Sapphire Pulse - nówka za 1300 ze sklepu.

Szukam karty do R7 1700, PSU Focus Gold 650W, pytanie czy takie połączenie VEGI z R7 to dobry pomysł, w pierwszej kolejności myślałem nad GTX 1660 (Ti).

Problemem jest natomiast bardzo słabo wentylowana buda ale da się to ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj zestaw z undervoltowana vega 56 bierze 350w max i to podczas benchmarków ze 100% uzyciem karty. Podczas grania (full hd ale nie zawsze najnowsze gry,vsync wiec i uzycie siedzi zazwyczaj na 60-80% ) w okolicach 180-250w (tak,mowie o poborze 'z gniazdka' calej skrzynki, nie odczytanym z aplikacji). To nie wiecej niz podobnej wydajnosci karta na pascalu.

Chyba nie bardzo. Mi komputer z 8700/1080Ti ciągnie maksymalnie 290-300W, a różnica w wydajności dość konkretna. Nie tylko amd można undervoltować ;) A undervolt nie jakiś wybitny bo 1950MHz@0,98V.

 

Nie mniej vega za 1100-1200 max to nie jest zły pomysł, ale trzeba pamiętać, że będzie wyraźnie głośniej bo trzeba sporo więcej ciepła odprowadzić z obudowy. W tym konkretnym przypadku z tematu, do i5 7500 to nie jest dobry pomysł.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

Chyba nie bardzo. Mi komputer z 8700/1080Ti ciągnie maksymalnie 290-300W, a różnica w wydajności dość konkretna. Nie tylko amd można undervoltować ;) A undervolt nie jakiś wybitny bo 1950MHz@0,98V.

 

Nie mniej vega za 1100-1200 max to nie jest zły pomysł, ale trzeba pamiętać, że będzie wyraźnie głośniej bo trzeba sporo więcej ciepła odprowadzić z obudowy. W tym konkretnym przypadku z tematu, do i5 7500 to nie jest dobry pomysł.

 

cos chyba zle mierzysz, bo sama 1080ti jest w stanie pociagnac prawie 300w, nie mowiac juz o reszcie systemu, takim undervoltem raczej nie zbiles 100w+ z poboru, chyba, ze mowisz o poborze energii podczas grania ,gdzie wlaczasz sync i moc karty nie jest w pelni utylizowana, bazujesz na info z software .. albo masz zasilacz o efficiency 180% :) .Zerknij.

 

https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x/31.html

 

i wyjasnienie jak to bylo zmierzone :

 

'For this test, we measure power consumption of only the graphics card via the PCI-Express power connector(s) and PCI-Express bus slot. A Keithley Integra 2700 digital multimeter with 6.5-digit resolution is used for all measurements. Again, these values only reflect the card's power consumption as measured at its DC inputs, not that of the whole system.'

 

Zrobilem kiedys eksperyment, zamienialem gtx 1060 3gb bdb zundervoltowana (dobra sztuka, 1920mhz @ 0.875v + pamieci na 8800) na vege 56, rowniez z uv (1540-1580mhz @ 0.95v + pamięci na 865mhz) i zagralem w witchera 3 na dokladnie tych samych ustawieniach czyli mix ultra, high i srednich z vsync, stale 75 klatek (probowalem tez na 60).

 

Gtx oczywiscie musial pracowac ciezej i mial utylizacje na poziomie 75-90%, podczas gdy vega pykala sobie na tych ustawieniach na 45-60% i na nizszych state.Pobor z gniazdka byl bardzo podobny, w obu przypadkach - sporo ponizej 200w, z lekkimi podbiciami w niektorych miejscach do 210 czy 220w. Czyli power efficiency bylo w tym wypadku w zasadzie takie samo.

 

Oczywiście,ze gtx1080ti jest mocniejszy niz vega, wiec nawet wyzszy pobor latwiej jest jakos uzasadnic. Ale np. moja 56 dala sie stabilnie zundervoltowac o całe 20% (1.2v -> 0.95v , wiadomo, ze pobor spadnie wiecej) , przy jednoczesnym oc.

Z gtx, chyba zadnym, taki numer nie przejdzie. Nie robilem tego nawet dla oszczednosci pradu ale mam blowera od msi, i wiatrak na pelnych obrotach dawal mi mocno w kosc, nie gram na sluchawkach. Dobre uv i jest kilka procent szybciej niz firmowo, pobor energii spadl w szczycie o jakies 70-80w+, w dodatku jest chłodniej, wiatrak pracujac na 2100obr max jest bardzo kulturalny a przy normalnym użytkowaniu bez grania wrecz nieslyszalny.

Edytowane przez DarekGLA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos chyba zle mierzysz, bo sama 1080ti jest w stanie pociagnac prawie 300w, nie mowiac juz o reszcie systemu, takim undervoltem raczej nie zbiles 100w+ z poboru, chyba, ze mowisz o poborze energii podczas grania ,gdzie wlaczasz sync i moc karty nie jest w pelni utylizowana, bazujesz na info z software .. albo masz zasilacz o efficiency 180% :) .Zerknij.

 

 

No nie mierzę źle, korzystam z cyfrowego miernika. Proc chodzi na 1,08V i ciężko ma ponad 70W pociągnąć. Oczywiście, że locka fps nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vega zamówiona.

Mam nadzieję że będzie dobrze się sprawować i że nie będę żałował zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór, za te pieniądze warta kupna, kultura pracy tez na dobrym poziomie jesli chodzi o pulse, posiadam nadal tą kartę i moge z reka na sercu polecic. Fajnie sie kreci, moja lata na biosie od 64 i za te pieniadze to istny overkill.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...