Skocz do zawartości
jinotan

[Zestaw] 7000 Gry/M-OC/Moc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

to drugi moj temat, jednak po 2 msc nastąpiły zmiany, budżet jak w temacie.

 

Posiadam monitor Acer ED273URPBIDPX i pod ten egzemplarz poproszę o kompa.

 

Z informacji ogólnych wiem że wychodzi nowy ryż ale muszę do końca msc kupić kompa w ramach rozliczenia podatku więc plan jest taki żeby teraz zakupić jakiś ryzen 5 i za 2-3 może 4 msc ulepszyć do nowej generacji.

 

Czy w tej cenie z gorszym prockiem 2080 ma sens? Chłodzenie wodne? Żaden RGB mnie nie obchodzi tylko wydajność i trwałość więc lepiej IMO! zaoszczędzić teraz np na dysku a zainwestować w lepsze GPU.

 

@Caps? pisałeś raz to proszę o pomoc :) Maks do końca tygodnia muszę zamówić :D

 

Z góry dzięki! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

 

https://www.x-kom.pl/lista/odc4fbn8m - od ceny odlicz ten kod na gry, sa gratis

 

I masz 7 stówek zapasu na wymianę procka za niedługo.

 

Chłodzenie wodne pod Ryzena raczej bez sensu, dobry cooler powietrzny powinien spokojnie wystarczyć.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a jakby dać tańszą obudowę i trochę więcej dorzucić do karty graficznej? Czy raczej nie ma to sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na budzie nie oszczędzamy - ma być dobra wentylacja i chyba nie chcesz żeby komp za tyle kasy był zapakowany w budzetowe opakowanie? ;)

 

Do karty to dopiero do RTX 2080 Ti można dorzucić... Chyba że chodzi ci o droższy model RTX 2080 ale to nie ma sensu - Zotac ma dobre chłodzenie i 5 lat gwarancji po rejestracji na stronie producenta

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry zestaw nie ma co się czepiać no może dysk SSD zmienić na SX8200 Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie można by się zastanowić nad lepszą płytą. Zaproponuję taki zestaw:

https://www.ceneo.pl/54551135 + https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/QL75PJadxR razem ~6314zł

 

Zmiany względem propozycji Diriana:

- Zmiana grafiki na taką z pół-pasywnym chłodzeniem, jednak z krótszym okresem gwarancji (standardowe 3 lata)

- Lepsze mobo

- Trochę słabszy wentylator procka

- Inna obudowa (ale też dobra)

Edytowane przez Fox12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cenie tego ZOTAC jest https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-2080-gaming-oc-8gb-gddr6-gv-n2080gaming-oc-8gc-p1294885

 

Bardziej kulturalne chłodzenie

 

69 stopni po OC i 41 db przy ZOTAC APM po OC 70 stopni i aż ponad 46 db. Różnica 5 db, to gdzieś około dwukrotnie większe natężenie dźwięku.

 

Nie wiem też do końca czy pchałbym się w X470.

Jak zmiana CPU za 2-3 miesiące, to i nawet teraz Athlon 200GE czy Ryzen 3 za ~ 200 zł. Mniej stracisz przy sprzedaży.

 

Zostaje Ci 1300 zł na zmianę CPU https://proline.pl/koszyk/e1ab5248

Bez zabawy w z zmianę CPU na i7 8700 https://proline.pl/koszyk/636ce462

 

Ostatnio pokazały się jakieś rzekome przecieki Ryzena 3 3600, który po OC szedł łeb w łeb z i7 8700. Ale to póki co zabawa w kotka i myszkę.

 

@up - w cenie tej X470 sądzę że będzie można dostać już X570.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być już w tej cenie X570, ale co ważniejsze czy to będą "golasy" czy może bardziej wypasione płyty? Jeśli golasy to raczej ten X470 będzie lepszy, pomimo braku np.PCI-E Gen4, którego mało kto wykorzysta.

Edytowane przez Fox12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ten zestaw na i7 dosyć mocno mi się podoba :D

 

Dramat z doborem kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana obudowy phanteksa na Obudowa SilentiumPC Armis AR7 TG (SPC221) jest ok? w morele aktualnie nie mają od ręki tej pierwszej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zmiana na plus ale może być. Możesz dać jeszcze Meshify C TG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość z morele zasugerował tą właśnie obudowę jako lepszą. Póki co czekam na oferty z innych sklepów ale widzę że im się nie śpieszy.

Zawsze mogę podmienić do 15 jest czas :) Padło na zestaw z i7 od Ciebie Caps. W X komie nie mają tego GPU i zaproponowali wind force ale nie jestem jakoś przekonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwie zmiany na gorsze. Chłodzenie Gaming od Gigabyte to inna kosntrukcja i jest zdecydowanie lepsza od WF. Armis to jednak nie jakość Phanteksa. Przynajmniej dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co byś proponował? bo wszystko można zmienić a jakaś 100 ekstra zastała zaoszczędzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo Armis jest niezłą budą, ale wykonanie w Phanteksie jest trochę lepsze. Na plus Armisa jest to, że jest bardzo pojemna, wentylacja też zła nie jest.

 

Można też rozważyć wspomnianego Fractala Meshify - www.morele.net/obudowa-fractal-design-meshify-c-tg-fd-ca-mesh-c-bko-tgl-1776051/ - tutaj minus jest taki, że sama buda jest dość mała, ale jeśli ci to nie przeszkadza, to będzie ok (wentylacja jest w porządku).

 

A to w końcu zamaiwasz w X-Kom czy morele, bo raz piszesz, że nie mają w morele, a teraz że grafiki nie ma w X-kom :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytania do kilku sklepów i czekam na różne propozycje i warianty. Na tą chwile wygrywają Morele o 15 będę składał zamówienie.

 

Zastanawia mnie jak składają mi kompa to jaka pastę będą używać może trzeba dorzucić jakąś kasę na pastę, ale to jeszcze konsultanta podpytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastę użyją zapewne z zestawu od dodatkowego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to cenna informacja dzięki. Wracając do obudowy coś innego do 450 zł czy już to zostawić i tyle? :D Wiem że męczę dupę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 450 zł w sumie niczego wyraźnie ciekawszego nie widzę.

 

Chyba, że chcesz choinkę:

 

www.morele.net/obudowa-silentiumpc-armis-ar7x-tg-rgb-spc213-4144038/

 

Jesli nie to zostań przy Meshify C / Armisie bez RGB - którą, to już sam wybierz, obydwie się sprawdzą.

 

Jest jeszcze Phanteks Enthoo Pro, no ale to trzeba czekać do 2 lipca na dostawe tak samo jak na Enthoo Pro M.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 470 zł masz Silent Base 601 z pełnym oknem, masz Define C TG a i R5 nawet dorwiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...