Skocz do zawartości
hodziox

Uszkodzony zasilacz fsp500-60hcn?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać czy to nie jest za wysokie napiecie (15v) na linii 12v, mierzyłem to miernikiem, a w programie hwmonitor pokazuje 10v, więc myśle że miernik jest bardziej wiarygodny. Nawet obciążając procesor programie occt nie spada to napięcie.. a karty graficznej sprawdzić nie mogę ponieważ sie komputer wyłącza/resetuje i wyskakuje mi w dzienniku bład krytczny kernel power 41. Zasilacz ma już swoje lata bo 6/7 lat już służy. I moje pytanie brzmi czy to wskazuje już na wymiane zasilacza? jeśli tak to na jaki? zastanawiałem nad silentium pv vero l2 600/500w?

https://zapodaj.net/61198a623bf18.jpg.html

fx 6300 six core

rx 570 4gb

ga-78lmt-usb3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. normy napięć największe dopuszczalne napięcie na linii 12V to 12.60V. Ale coś mi się nie chce wierzyć ze masz faktycznie 15V i sprzęt tak działa.

 

W każdym razie zasilacz do wymiany, a na jaki zależy od budżetu. Vero nie jest zły, ale sa lepsze. No ale jak nie masz więcej funduszy możesz śmiało Vero kupować.

Edytowane przez sznib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, mam nadzieję ze po zmianie zasilacza na ten vero nie bedzie sie restartował po obciązeniu karty w occt/funmarku , a temperatura nawet do 45 nie dochodzi więc wydaje mi sie ze to wina zasilacza :) Ew. możesz podesłać jakiś sensowny nie drogi zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kupić już Golda. Lepsze zazwyczaj podzespoły i mniejsze zużycie prądu (co za tym idzie mniej się grzeje). Z tańszych np. SPC Spupremo:

 

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-m2-gold-550w-spc140-774137/

 

Optimum, przez wszystkich polecany Seasonic Focus, (tu główny atut to 10 lat gwarancji) ale to już koszt 370pln

 

https://www.morele.net/zasilacz-seasonic-focus-plus-gold-550w-ssr-550fx-1483167/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w xkomie corsair rm550x za 250zl z kodem wakacje . Sam się skusilem , chciałem 650w ale za taka kwotę, nie ma co marudzić.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w xkomie corsair rm550x za 250zl z kodem wakacje . Sam się skusilem , chciałem 650w ale za taka kwotę, nie ma co marudzić.

Niestety się już skończyły ale rzeczywiście to świetna propozycja. W każdym razie jeśli autor ma fundusze to Supremo L2 550W. Jesli max to te 200 zł to nic lepszego od Vero L2 500 lub 600W sie nie dostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...