Skocz do zawartości
Mateo23

Corsair RM750x 750W czy Seasonic focus plus gold 750W

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Który zasilacz jest lepszy Corsair RM750x 750W czy Seasonic focus plus gold 750W zakładając, że cena się nie liczy (15zł różnicy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał kolega wyżej: podobny poziom. Osobiście bardziej bym się skłaniał w stronę RM750x ze względu na to, że dosyć często wentyl w Focus Plus Gold potrafi hałasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O hałasującym wentylu nie słyszałem, on hałasuje cały czas czy tylko chwilowo?

Seasonic ma dodatkowo przełącznik włącz/wyłącz wentylatora na niskich obrotach, w corsair tego nie ma i nie wiem czy nie było by problemów, że wentylator się tam co chwile może włączać i wyłączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O hałasującym wentylu nie słyszałem, on hałasuje cały czas czy tylko chwilowo?

Seasonic ma dodatkowo przełącznik włącz/wyłącz wentylatora na niskich obrotach, w corsair tego nie ma i nie wiem czy nie było by problemów, że wentylator się tam co chwile może włączać i wyłączać.

Obydwa zasilacze mają tryb półpasywny. W przypadku Seasonica chodzi oczywiście o sytuacje gdy już ten wentylator działa, nawet ostatnio tutaj na forum ktoś na to narzekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem tylko czy w seasonic ten hałas jest cały czas jak wiatrak jest włączony? Załużmy że wentylator działa cały czas bo włączyłem przyciskiem z tyłu zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez moje ręce przeszło z tuzin Focusów i żaden nie miał problemów z wentylatorem. Tych zasilaczy sprzedaje się na tyle dużo, że prędzej czy później ktoś musi trafić na wadliwy wentylator i o tym napisze. W razie czego od terkotającego wentylatora masz gwarancję, tak samo jak od piszczących cewek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O hałasującym wentylu nie słyszałem, on hałasuje cały czas czy tylko chwilowo?

Seasonic ma dodatkowo przełącznik włącz/wyłącz wentylatora na niskich obrotach, w corsair tego nie ma i nie wiem czy nie było by problemów, że wentylator się tam co chwile może włączać i wyłączać.

Mam pierwszą wersję RM750X i kręcący się wentylator widzę tylko przez chwilę po odpaleniu komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez moje ręce przeszło z tuzin Focusów i żaden nie miał problemów z wentylatorem. Tych zasilaczy sprzedaje się na tyle dużo, że prędzej czy później ktoś musi trafić na wadliwy wentylator i o tym napisze. W razie czego od terkotającego wentylatora masz gwarancję, tak samo jak od piszczących cewek.

Tuzin to nie jest dużo ;)

Szukam tego tematu, ale znaleźć teraz nie mogę. Sam dostałem jedno takie zgłoszenie z dużo większej ilości sprzedanych, więc istotnie trzeba mieć pecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czyli rzut monetą albo delikatnie RM750x.

A jak na ich tle wypada jeszcze be quiet! Straight Power 11 750W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Seasonicu jak włączę wentylator nic nie hałasuje i nie terkocze ,jedynie słychać delikatnie wiatrak jak sie przyłoży ucho do zasilacza.

Miałem Be quiet Dark Power 10 też fajny i niesłyszalny zasilacz ale troche za drogi

bardziej opłacalne są Seasonic i Corsair

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O hałasującym wentylu nie słyszałem, on hałasuje cały czas czy tylko chwilowo?

Seasonic ma dodatkowo przełącznik włącz/wyłącz wentylatora na niskich obrotach, w corsair tego nie ma i nie wiem czy nie było by problemów, że wentylator się tam co chwile może włączać i wyłączać.

 

Mam RMX 850W White. Wentyl na moim sprzęcie się nie załącza. Jeżeli obawiasz się, że będzie robił jak wentylator na procesorze co chwila ziuuum ziuum to nie masz co się martwić. Słychać jedynie pstrykanie przekaźników chyba jak się włącza i wyłącza komputer.

 

Jeśli chcesz wydać około 500zl na zasilacz to polecam białą wersję:

https://www.ceneo.pl/54977443

https://www.ceneo.pl/54977431

 

TE SĄ Z GUMIAKAMI:

https://www.ceneo.pl/54977443

https://www.ceneo.pl/76452356

 

Dostaniesz z zasilaczem kable w oplitach warte kilkaset zł. 93 Euro ze sklepu Corsair 

Czarny Corsair i Seasonic mają klejone, zwykłe gumiaki.

1456669_5_f.jpg

 

 

cp-9020092-eu_4.jpg

 

f2.jpg

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te białe kable Corsaira o których mówisz występują w tych wersjach zasilaczy: RM750X oraz RM850X

 

Natomiast zdjęcie z białymi kablami, które wrzuciłeś to jest to RM850X w nim są przewody w pojedynczym oplocie albo tak samo gumowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam RMX 650W,wentyl na moim sprzęcie się nie załącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te białe kable Corsaira o których mówisz występują w tych wersjach zasilaczy: RM750X oraz RM850X

 

Natomiast zdjęcie z białymi kablami, które wrzuciłeś to jest to RM850X w nim są przewody w pojedynczym oplocie albo tak samo gumowe.

 

Prawda, już poprawiłem, nawet nie wiedziałem, że z gumiakami były białe dostępne:D Taka sama nazwa ale numery inne.

 

https://www.ceneo.pl/54977443 - CP9020155EU

https://www.ceneo.pl/54977431 - CP9020156EU

 

Co ciekawe cena niemal taka sama za gumiaki i zestawy z oplotem, gdzie same kable niby powinny mocno podbijac cenę.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, niby takie same, ale jak się dokładnie im przyjrzeć to są widoczne różnice. Nwm czy dobrze widzę, ale w tych modelach z lepszymi kablami napis boczny tzn odstęp pomiędzy RM a resztą napisu jest bliżej niż w wersji z pojedynczym oplotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...