Skocz do zawartości
sermen

Komputer do grania w VR do 13 tys. zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

proszę o pomoc w wybraniu konkretnych, kompatybilnych, podzespołów do komputera do 13 tys. Ma służyć do grania w symulatory lotu i wyścigi samochodowe w VR. Wiem, że potrzebuje procesora podkręconego do 5-5.1 GHz (najważniejsza jest wydajnosc pojedynczego rdzenia) i wodnego chłodzenia, płyty głównej z Z390, karty 2080Ti, najlepiej podkręconej, dysku SSD 500GB przez PCI i 32GB szybkiej pamięci.

Podaje przykładowe podzespoły, bez producentów.

 

I9 9900K

2080Ti, najlepiej fabrycznie podkręcony

Sprawne i bezpieczne chłodzenie wodne procesora

RAM 32GB możliwie najszybszy

SSD M.2 512GB

Płyta główna Z390

Zasilacz około 850 ze złotym lub platynowym certyfikatem

Obudowa z dobrą cyrkulacją powietrza

 

Pozdrawiam serdecznie użytkowników forum PC Lab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee nope. Bawiłem się z vive dawno temu i do przyzwoitego działania starczał procek 4/8 oraz gtx 1060/1070. Kto Ci takich bajek naopowiadał, że do vr potrzeba 2080ti oraz procka podkręconego do 5ghz? Z ramem też bzdura bo 16gb spokojnie ogarniało mi vr. SSD też ściema bo zwykły ssd sata spokojnie wystarczał ale teraz nvme ma fajne ceny więc głupotą byłoby nie brać. Zasilacz też przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee nope. Bawiłem się z vive dawno temu i do przyzwoitego działania starczał procek 4/8 oraz gtx 1060/1070. Kto Ci takich bajek naopowiadał, że do vr potrzeba 2080ti oraz procka podkręconego do 5ghz? Z ramem też bzdura bo 16gb spokojnie ogarniało mi vr. SSD też ściema bo zwykły ssd sata spokojnie wystarczał ale teraz nvme ma fajne ceny więc głupotą byłoby nie brać. Zasilacz też przegięcie.

 

Masz rację, w większość gier można zagrać w VR bez problemów na średnim komputerze, ale ja nie jestem typem gracza. Interesują mnie realistyczne symulatory lotu jak DCS World, X Plane 11, Prepar 3D i najnowsze VR: HP Reverb i Pimax 5k+ z bardzo wysoką rozdzielczością. Jeśli chodzi o SSD M2 jest potrzebny, żeby nie było drobnych przycięć podczas doczytywania terenu, w tych sumulatorach latasz nad tysiącami kilometrów kwadratowych. DCS potrzebuje 16GB RAM dla SP i 32 dla dużych misji MP. Tyle, że wrażenia są rewelacyjne.

 

Tylko do takich zastosowań potrzebuję takiego drogiego sprzętu. Też wolałbym nie skrobać po dnie kieszeni, ale np. pojechać na to konto na wczasy, ale w takich zastosowaniach potrzebuję aż takiego sprzętu.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez sermen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie wiem cyz bym nie wybrał w takim razie i7 9700k (ta sama wydajność w grach) lub nowego ryzena (wyjdą 7 lipca i zobaczymy jaką wydajność zaprezentują). Opcjonalnie poczekać do tego lipca bo niby intel ma zjechać 10-15% z cenami procków.

Jeśli chodzi o mobasa do intela to najrozsądniejszym wyborem jest Gigabyte Z390 AORUS PRO ewentualnie do i7 Z390 GAMING.

Ramy np. G.SKILL 32GB 3000MHz Aegis CL16 (2x16GB) do wyrwania za 600 z groszem.

SSD ostatnimi czasy wyszedł ciekawy i dobry PNY M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

Zasilacz np Seasonic focus 650w na goldzie

No i grafika, tu jednak bym olał 2080ti i poszedł w zwykłą 2080 np GAMING TRIO lub GameRock (wydajnościowo i tak będzie aż nadto a i lżej dla portfela)

Odnosnie case to już kwestia indywidualna Define R6, Meshify S2, Armis AR7X TG RGB, Enthoo Pro i wiele innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaufam, że OP dokładnie wie czego potrzebuje do tego PC i wyszedł taki zestaw:

https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/gmkjvrvkQw

 

W sumie zostało jeszcze trochę budżetu, więc można by zmienić kartę graficzną na lepszy model, chociaż i ta powinna dobrze spełniać swoje zadanie.

Przy zasilaczu ciekawa sprawa, bo paręnaście tygodni temu bardzo tanio były HX1200 (chyba 450-600zł). Teraz można dostać używane z fakturą za ~450zł. Jak dla mnie warto, bo w tej cenie jest 10 lat gwarancji producenta + certyfikat platynowy + pełną modularność. Nowe są po ~800zł.

 

Chociaż sam rozważyłbym opcję poczekania do lipca, czyli premiery Ryzenów i obniżek Intela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Palit w takim budżecie trochę kiepsko. Wydając już te 12000 zł celowałbym w jakiś lepszy model MSI / ASUS / Gigabyte.

 

Z używanym zasilaczem kupowanym na fakturę imienną trzeba pamiętać o cesji praw gwarancyjnych, bo w innym przypadku można spotkać się ze ścianą. Też nie wiem czy w takim budżecie bawiłbym się w tego rodzaju rzeczy, wymiana danych osobowych itp. Nie każdy na to chętny.

 

Armis AR7 w ogóle mi tutaj nie pasuje.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...