Skocz do zawartości
Slodziak_Pl

Szukam programu do automatycznego nazywania plików

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam programu, który pomoże mi w pracy. Otóż posiadam filmy 40-minutowe z informacją o godzinie w ciągu ich trwania. Chodzi mi o to żeby film nazwał się tak jak godzina na początku filmu. Np. Włączam film i widzę, że na filmie jest 12:50:12, więc chcem żeby film też się tak nazywał. Jest bardzo czasochłonne, więc bardzo mi się to przyda. Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz czegoś takiego.

Edytowane przez Hafexo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli data i godzina w filmie zgadza się z datą i godziną utworzenia pliku, to idzie to zrobić np. Total Commanderem -> "Multi rename tool".

Jeżeli te informacje są zapisane jako metadane, to można spróbować np. przy pomocy ffmpeg, ffprobe je wyciągnąć i skryptem przetworzyć dalej zmieniając nazwę pliku.

Jeżeli trzeba te informacje wyciągać z obrazu, to ciężko to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.advancedrenamer.com powinien sobie z tym poradzić.

 

https://www.advancedrenamer.com/user_guide/tags_video

Dzięki za odpowiedź. Zastanawia mnie tylko jeszcze jedna rzecz. Otóż jak ustawić ten program, żeby to działało? Jestem totalnie zielony w sprawie skryptów/programowania, więc proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nam nie przekazałeś czy chodzi o to że pojawia się NA FILMIE data i godzina (parę klatek), czy w jakiejś innej formie. Jeżeli to pierwsze to nie ma szans.

Edytowane przez Hafexo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nam nie przekazałeś czy chodzi o to że pojawia się NA FILMIE data i godzina (parę klatek), czy w jakiejś innej formie. Jeżeli to pierwsze to nie ma szans.

Data powinna być w metadanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A! I jeszcze jedno! Powoli ogarniam program i z tego co zauważyłem mogę zmienić nazwę na tą, o której film został wrzucony na dysk, a mi chodzi o samej dacie nagrania filmu (nagrywają się one na bieżąco).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można napisać program który będzie pobierał wycinek pierwszej klatki z datą. Potem ten wycinek przepuszcza przez ocr i podmienia nazwę pliku. I tak dla każdego pliku w folderze.

No właśnie... Napisać program... Tylko że ja nawet nie wiem jak się do tego zabrać ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A! I jeszcze jedno! Powoli ogarniam program i z tego co zauważyłem mogę zmienić nazwę na tą, o której film został wrzucony na dysk, a mi chodzi o samej dacie nagrania filmu (nagrywają się one na bieżąco).

Tagi Video Date tego nie załatwiają?

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa! Dziękuję wszystkim za pomoc (zwłaszcza vhp :D). Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak mi ułatwiłeś robotę :D.

[Zamykam wątek]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...