Skocz do zawartości
NastySpec

Lenovo z5 - problem z usługami google

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Problem dotyczy Lenovo z5 (model L78011) - telefon jest zrootowany, działa na androidzie 9 z ZUI 10.5.254.

Z góry zaznaczam, że rozwiązania z wszelkich FAQ nie przynoszą żadnego skutku.

 

  Co zrobiłem do tej pory:

1. Próba instalacji z app center

2. Próba instalacji z apk mirror, xda et cetera

3. WIelokrotne próby pobierania z różnych źródeł, czyszczenia danych, odinstalowywania etc.

 

Instalowałem różne wersje, czyściłem dane zarówno Play Store, Google Services jak i Frameworka.

Przywracałem ustawienia fabryczne, restartowałem telefon, próbowałem trików z trybem samolotowym, zmieniałem połączenia wi - fi, poprzez dane mobilne.

Mimo to sklep play nie przepuszcza mnie poza przycisk logowania - moge klikac i nic... Inne aplikacje od google wylaczaja sie, brak możliwości zalogowania.

W jakiejś tam kombinacji starszych wersji udało mi się zalogować do google play, żadna z aplikacji (gmail, mapy) jednak się nie uruchamia (włącza się i samoistnie wyłącza, bądź zwyczajnie nie działa), choć mogłem ściągnąć i używać na przykład massengera.

Nie grzebałem nic w rootcie ani głębszych ustawieniach systemowych.

Nie mogę również założyć konta google na telefonie, gdyż aplikacja zwyczajnie się nie włącza, więc przelogowanie czy wyczyszczenie nie wchodzi w grę.

 

Tapniecie w przycisk logowania powoduje rozblysk za kazdym dotknieiem, ale aplikacja nie idzie dalej. Co ciekawe aplikacja gmaila pozwala mi zalozyc konta mailowe, np. yahoo, ale po próbie z google nie przechodzi dalej.

 

Po instalacjach stwierdzam, że problem najpewniej leży w Google Play Services - pozostałe aplikacje zachpowują się różnie w zależności od zainstalowanej wersji (zawisaja, nie przepuszczają do logowania, lub się wyłączają). Dodatkowo po odinstalowaniu google services włączają się,np. mapy od google (choć wciąż brak możliwości zalogowania), w niektórych pojawia się informacja o konieczności instalacji usług google.

 

Wrzucam screeny z informacjami o telefonie i systemie.

 

 

Czy ktoś ma jakieś pomysły? Z góry dziękuję za pomoc.

post-81334-15613933056956_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...