Skocz do zawartości
hopes

Jak ustawić wyłączenie dysku HDD, żeby sam się nie wybudzał?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ważne ile bym ustawił czasu na wyłączenie w zasilaniu to po jakimś czasie sam się wybudza. Wyłączyłem indeksowanie do dysków. Usunąłem ukryty folder msdownld.tmp. Wyłączyłem działanie aplikacji w tle w ustawieniach win 10. Dyski hdd dalej same się wybudzają podczas przeglądania stron www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie próbuje i tak coś odczytać z tego dysku i dlatego tak się dzieje, poza tym do czego ci to potrzebne? Włącz mu ciągłą pracę i niech chodzi, będzie dłużej i bezawaryjnie pracował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jakby mniej korzystam z danych zapisanych na 3 HDD i jak jest w około cisza to wyłączenie HDD robi sporą różnicę. Właśnie chcę żeby pracował bezawaryjnie, gdzie HDD wprawiony w ruch raz czy dwa razy dziennie, a przy tym będzie ciszej. Jeśli tego nie ogarnę to będę musiał z powrotem przestawić żeby ciągle pracował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadź go do obudowy zewnętrznej na usb3 ewentualnie esata (jak nie masz takiego złącza, to można je wyprowadzić na śledziu, do tego włączasz hotswap na tym porcie).

Jak potrzebujesz, to włączasz zasilanie, jak kończysz, to bezpieczne usuwanie dysku i odłączenie zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie obejście problemu. Poza tym tak mogę zrobić z jednym dyskiem, bo przecież kolejne dwa dyski złączone w raid 0 nie zrobię już takiego myku.

Z tego co zauważyłem to dyski wybudzają się same nawet jak nic nie robię na komputerze. Co to może być antywirus? Korzystam z Norton Security Deluxe u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też obudowy z obsługą kilku dysków i raid. Nie będzie to tak zgrabne jak na pojedynczy i nie wiem czy da się zrobić kombinację 2xhdd raid0 + 1 oddzielnie.

Można też postawić sobie na starym komputerze FreeNAS i po sieci ciągnąć pliki (o ile 1Gb/s to nie za mało).

W obu przypadkach macierz najprawdopodobniej do postawienia na nowo.

 

Przykładowe: http://www.morele.pl/komputery/dyski-i-nosniki-danych/kieszenie-na-dyski-16/,,,,,,,,0,,,,14638O518113,14639O518257.518159,14642O518117/1/

 

Każda aplikacja na komputerze może wybudzić jeżeli zechce jej się wejść na dysk. Bardziej stawiałbym na sam system niż antywirusa.

Edytowane przez Bono[UG]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe rozwiązania. Na pewno jakieś zastosuję kiedy będę wyrzucał dyski hdd z systemu. Póki co przejdę na ciągłą pracę.

 

Dzięki Bono za podsunięcie pomysłu.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...