Skocz do zawartości
blodziu

Sensowne 17" z 1660 Ti do 5300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że od lipca zakładam działalność i przesiadam się ze swojego desktopa muszę nabyć w miarę sensownego laptopa.

Generalnie najbardziej obawiam się przejścia z monitora 23" na mniejszy więc chciał bym aby był to 17" ekran. Sprzęt większość dnia służyć będzie do typowej pracy biurowej jednak wieczorami i weekendami jak najbardziej już gamingowo może nie jakoś hardokorowo ale jednak do bezstresowego pogrania. Tak więc pomyślałem, że 1660 Ti będzie okej do tego 16GB RAM'u no i koniecznie SSD natomiast systemu nie potrzebuję. Z tego co widzę na rynku to chyba tylko te dwa modele poniżej występują i albo nic faktycznie więcej nie ma albo ja nie mogę nic znaleźć.

 

MSI:

https://www.x-kom.pl/p/493239-notebook-laptop-173-msi-gl73-i7-8750h-16gb-1tb-gtx1660ti.html

 

Asus:

https://www.x-kom.pl/p/492954-notebook-laptop-173-asus-tuf-gaming-fx705du-r7-3750h-16gb-512-win10.html

 

Akurat w tym Asusie jest system choć nie potrzebny jednak ten Ryzen jakoś mnie nie przekonuje.

 

Czy możecie polecić jeszcze jakąś inną siedemnastkę w podobnym budżecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GL73 i7-9750H/16GB/256 GTX1660Ti za 4999zł i do tego dokup sobie drugi SSD pod sata, za 300zł np MX500 500gb.

MSI ma dobry układ chłodzenia, także z modeli z 1660Ti bym postawił na ich konstrukcję. Tylko zwróć uwagę bo są modele z i7 8gen i 9gen, lepiej wziąć ten nowszy.

Edytowane przez tessir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GL73 i7-9750H/16GB/256 GTX1660Ti za 4999zł i do tego dokup sobie drugi SSD pod sata, za 300zł np MX500 500gb.

MSI ma dobry układ chłodzenia, także z modeli z 1660Ti bym postawił na ich konstrukcję. Tylko zwróć uwagę bo są modele z i7 8gen i 9gen, lepiej wziąć ten nowszy.

 

 

No właśnie oglądałem ten model i generalnie mi się podoba jednak dziwi trochę fakt, że w ogóle nie ma siedemnastek na rynku w podobnej konfiguracji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na rynku 17" bo raczej nikt nie chce tego kupować. Ciężkie to, nieporęczne i w sumie bez sensu bo problem to gdziekolwiek zabrać.

Gdybym nie miał możliwości pracować na stacjonarce to pewnie kupiłbym jak najmniejszego laptopa i tam gdzie będę najwięcej pracował dokupiłbym sobie normalny monitor i podpiął pod lapka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Asusa to na początku go rozważałem jednak ten Ryzen jakoś tak mi nie podchodzi i czy aby nie będzie zbyt wąskim gardłem z tą 1660 Ti? 17" chcę bo jednak będę z nim pracował głównie na biurku i przemieszczał się pomiędzy pomieszczeniami wyjazd raczej rzadko. Kolejną kweśtią jest to, że lubie grać w fixed window i czasem mieć otwarte małe okienko przeglądarki i tak się przełączać tak więc 15,6" to deczko mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Asusa to na początku go rozważałem jednak ten Ryzen jakoś tak mi nie podchodzi i czy aby nie będzie zbyt wąskim gardłem z tą 1660 Ti?

 

Jest na styk. To chyba największa wada tego laptopa bo matrycę ma świetną jak i wyposażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na styk. To chyba największa wada tego laptopa bo matrycę ma świetną jak i wyposażenie.

 

Oglądałem go jakiś czas temu i odpowiadał mi ale trochę poczytałem i właśnie zwątpiłem w tego Ryzena, a że za rok czy dwa laptopa wymieniać jeszcze nie będę to jednak skieruje się w stronę Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...