Skocz do zawartości
piwos

Obudowa mATX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój zestaw to:

Core i7 4790 (non K) z chłodzeniem SPC FERA 3

Gigabyte B85M-D3H rev 2

8 GB RAM (2x4) 1600 MHz CL10 (DDR3)

GTX 960 2 GB (MSI Armor)

SPC Vero L2 500W.

 

Aktualnie wszystko działa w Zalmanie Z1. Chcę wymienić kartę graficzną, na którą jestem już raczej zdecydowany (pewnie GTX 1660 Ti), jednak chcę też nową obudowę - w obecnej porty USB i słuchawkowe są bardzo luźne i nie do końca sprawne, poza tym całość wygląda po prostu brzydko. Myślę o czymś kompaktowym w formacie mATX i eleganckim, cena do 200 zł, choć mogę dołożyć jeśli naprawdę będzie warto.

1. Popatrzyłem trochę i wypatrzyłem model Cooler Master MasterBox Q300L. Czy będzie on w porządku? Jakie są wasze propozycje?

2. Najważniejsza sprawa to żeby weszło chłodzenie, już teraz w Z1 moja Fera 3 jest bardzo blisko ścianki. Według specyfikacji Q300L pomieści Ferę, ale teoretycznie będzie tylko kilka mm rezerwy i nie chcę potem niemiłego zaskoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler Master MasterBox Q300L...nawet spoko

Fortis3 ma jeszcze kilka mm luzu

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q300L mimo pozornie dobrej wentylacji jest takim małym piekarnikiem, ponieważ znaczną część panelu stanowi metal, a dziury dodatkowo zakrywa meshowy filtr. Ja bym tej obudowy na Twoim miejscu nie brał.

 

Lepiej weź sobie coś pokroju Regnum RG4 mimo, że nie jest to mATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę obudowy ATX, mATX jest dla mnie warunkiem koniecznym. Może coś droższego od Q300L nie będzie piekarnimkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q300L mimo pozornie dobrej wentylacji jest takim małym piekarnikiem, ponieważ znaczną część panelu stanowi metal, a dziury dodatkowo zakrywa meshowy filtr. Ja bym tej obudowy na Twoim miejscu nie brał.

 

Lepiej weź sobie coś pokroju Regnum RG4 mimo, że nie jest to mATX.

Przesadzasz i ja tu wcale nie wychwalam tej obudowy...2 śmigła z przodu+1 z tyłu i nie ma piekarnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, przepraszam za odgrzewanie tematu.

Potrzebuje informacji co do obudowy Q300L. Wszędzie jest podana szerokość 230mm, ale czy jest to szerokość podana z bocznymi wystającymi mocowaniami okna? Jeżeli tak, to jaka jest szerokość bez tych mocowań?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...