Skocz do zawartości
kaparsky

Poszukuję kamery FullHD do streaming przez internet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich! :D

 

poszukuje do mojego projektu kamer posiadających konkretną specyfikacje. Kupiłem i testowałem już kilka kamer kupionych przez internet i niestety to co mówił support mija się z prawdą i nie spełniają wszystkich moich potrzeb a mianowicie:

- FullHD

- brak zniekształceń obrazu na rogach (efekt takiego jakby rybiego oka)

- Kamera IP - po kablu

- wejście/wyjście AUDIO

 

Dwie pierwsze kamery jakie mi polecono niestety nawet przy najmniejszym kącie miały zaokrąglenia na rogach a na to nie mogę sobie pozwolić.

 

Dodatkowe pytania:

- wiem że kamery mają różne protokoły h265 i h264 - w sieci sprzedawcy polecają mi te z h265 ale słyszę tez dużo opinii że wiele komputerów i platform streamingowych miało by problem z odtwarzaniem obrazu w h265 - to prawda?

- niektóre kamery mają tak że czasem nie łapią ostrości bo coś się rusza na ekranie - da się ustawić stałą ostrość by kamery nie bawiły się w łapanie ostrości np w trakcie streamingu?

 

Uprzejmie proszę o pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą od kamer nie jestem ale ładny obraz daje Logitech c922 jednak chyba nie ma wejścia audio.

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy kamera na USB to dobra opcja - jak połączyć ją z mikrofonem, zgrać obraz z z dźwiękiem - a ja potrzebuje aż 9 kamer podłączyć do jednego komputera!

Edytowane przez kaparsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- FullHD

- brak zniekształceń obrazu na rogach (efekt takiego jakby rybiego oka)

- Kamera IP - po kablu

- wejście/wyjście AUDIO

 

Wygląda na to, że szukasz w miarę dobrej kamery CCTV z obiektywem długoogniskowym (możesz kupić osobno). Czyli będziesz siedział np. z 8m od obiektywu - to nie zniekształci za mocno na rogach. Audio we/wy tez mają niektóre.

Strumień video dla większości będziesz miał w formacie RSTP - i jest do oglądania np. w VLC platerze przez Ctrl+N i podanie adresu kamery jak rtsp://192.168.1.33:554/user=admin_password=abcdefgh_channel=1_stream=0.sdp?real_stream - to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

- wiem że kamery mają różne protokoły h265 i h264 - w sieci sprzedawcy polecają mi te z h265 ale słyszę tez dużo opinii że wiele komputerów i platform streamingowych miało by problem z odtwarzaniem obrazu w h265 - to prawda?

 

 

 

 

to są najnowsze kodeki, jeżeli sprzęt jest starszy to będzie miał poważne problemy z ich odtworzeniem. Dla przykładu: mój smartfon nie ma sprzętowej obsługi h265 co powoduje że procesor nie wyrabia i obraz klatkuje. Z kolei telewizor nie tylko klatkuje ale dodatkowo sypie artefaktami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...