Skocz do zawartości
Guakamole

Laptop do 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Laptop do 2000 zł

Gry - nie gramy w gry

Przeznaczenie - korzystanie w domu, czasem jakieś filmy, fajnie aby działał z Chromecast, bo mamy kupionego do telewizora

System - tak, Windows 10

Stan - nowy, nie chcę używanego sprzętu

Wielkość - najlepiej 15.6"

 

Taki Dell znalazłem i podobno serwis też mają dobry:

https://www.x-kom.pl/p/487350-notebook-laptop-156-dell-inspiron-3581-i3-7020u-8gb-2401tb-win10-czarny.html

 

Co o nim sądzicie? Macie lepsze propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell o którym mówisz ma dobry serwis i na tym koniec. Matryca to zwykła TNka, procesor nie jest już najnowszy, klawiatury podświetlanej brak.

 

Za 100 zł więcej możesz mieć coś dużo lepszego, z matrycą matową IPS, podświetlaną klawiaturą, mocniejszym procesorem i lżejszego o ponad pół kilograma (1,6 kg vs 2,2kg):

Acer Aspire 5 i3-8145U/8GB/256/Win10 IPS Srebrny - 2099 zł

 

bądź identyczny model ale w czarnym kolorze:

Acer Aspire 5 i3-8145U/8GB/256/Win10 FHD IPS Czarny - 2099 zł

 

Tutaj masz porównanie procesora z Della z tym z Acera - ponad 50 % więcej wydajności w tym z Acera: LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc każdy laptop na rynku spełni Wasze oczekiwania. Zalecam dysk SSD minimum 240/256 GB oraz 8 GB RAM, można kupić tańszy model i rozszerzyć gwarancję. Różnić się będą klasą wykonania, ekranem, baterią i kosmetyką - w tym sektorze albo 2300U/2500U od AMD albo niskonapięciowe i3/i5 zaoferują podobną wydajność. Unikajcie jak ognia procesorów A8/A10 od AMD. Co do bezprzewodowego przesyłania obrazu, Intel wspiera natywnie tę technologię bodajże od 3 generacji, Ryzen również sobie z tym poradzi, niepotrzebny jest wtedy Chromecast - ale oczywiście jak macie to wpinacie i wszystko działa :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell nie jest zły, bo ma faktycznie dobrą jakość. Natomiast jeśli idzie o niego to ma duże gabaryty, sporą wagę i słabym punktem jest matryca TN. Zobacz sobie w sklepie, na internecie jakiś test Huawei Matebook D15, który ma identyczne parametry, jest lżejszy, posiada aluminiową obudowę i matrycę IPS (dobre kolory i przyjemniejsza dla oczu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huawei MateBook D 15.6" i3-8130U/8GB/480SSD/Win10 FHD 2199 zł

Matryca FULL HD IPS z dobrymi kąta widzenia, solidne aluminiowe wykonanie przy tym ciekawy design, procesor 8 generacji, lekka i smukła obudowa waga 1,86 kg na laptopie 15 cali to bardzo dobry wynik, wygodna klawiatura, przyzwoite głośniki.

 

Ewentualnie Acer TravelMate P2 i3-8130U/8GB/256/10Pro FHD IPS 2099 zł

Model mniejszy 14,1 cala, matryca FULL HD IPS, procesor 8 generacji, solidne wykonanie, podświetlana klawiatura, dobre wyniki pracy na baterii, 3 letnia gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z większych:

Huawei MateBook D 15.6" i3-8130U/8GB/256SSD/Win10 FHD za 1999zł

To ten sam model co w/w, z tym że ten mieści się w budżecie bo ma mniejszy- 256GB dysk SSD, taka pojemność do podstawowych zadań domowo biurowych powinna spokojnie wystarczyć, a oszczędzasz 200zł.

Z mniejszych:

Lenovo Ideapad 330s-14 i3-8130U/8GB/240/Win10 za 2049zł

Konfiguracja podobna jak u wcześniej wymienionych laptopów (tu również jest matryca IPS), 330s-14 pozwala na montaż kolejnego dysku na złączu PCIe.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacić do Della tej samej specyfikacji 300 złotych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacić do Della tej samej specyfikacji 300 złotych?

 

No ja już się wypowiedziałem - że nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wypowiedziałeś, bo Dell do którego się odniosłeś miał specyfikację gorszą - ja przecież napisałem, że dopłacić 300 złotych do Della o tej samej specyfikacji >KLIK<

Czy jakość wykonania robi dużą różnicę i czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wypowiedziałeś, bo Dell do którego się odniosłeś miał specyfikację gorszą - ja przecież napisałem, że dopłacić 300 złotych do Della o tej samej specyfikacji >KLIK<

Czy jakość wykonania robi dużą różnicę i czy warto?

 

Dell Inspiron to plastik jak każdy inny, nie warto dopłacać choćby 100 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...