Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zastanawiam się, czy są jakieś sposoby, aby było mniej kurzu w obudowie. Np, żeby ten kurz nie osiadał tylko w większości wylatywał tak jak wleciał.

 

Mam obudowe Gladius MT40. Jestem niej raczej zadowolony. 2 wiatraki na topie, 2 na froncie jeden na tyle. Generalnie wszystkie działają na low (mam panel stererjący na topie obudowy) i temperatury jak i cisza jest satysfakcjonująca.

 

Tylko ten kurz, ciągle się gromadzi. Czy może jest jakiś środek bezpieczny dla elektroniki, którym można by spryskać wentylatory urządzenia, co sprawi, że kurz po prostu przestanie się zatrzymywać tylko przelatywać przez obudowe?

 

A wy jak dbacie o to, żeby w obudowie nie było kurzu? Czy tylko czyszczenie co jakiś czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtry przy wlotach + regularne ich czyszczenie/odkurzanie.

Dużo tez pomaga... regularne odkurzanie pokoju - im mniej rzeczy ktore komp moze zassac tym mniej zasysa :D

Edytowane przez Hakuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadciśnienie w budzie też może pomóc, nie będzie tyle kurzu zasysane do środka szczelinami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadciśnienie w budzie też może pomóc, nie będzie tyle kurzu zasysane do środka szczelinami.

 

Teoretycznie tak, układ z nadciśnieniem (czyt. więcej wentylatorów wciąga powietrze niż wydmuchuje) ale tylko z filtrami, bez filtrów nic on nie zmieni. Nie zmieni to też faktu, że te filtry trzeba by regularnie czyścić jak i sam pokój w którym komp stoi wypada raz w tygu przelecieć odkurzaczem.

 

Sam nie narzekam bardzo na kurz, mam tylko taki drobny pył osadzony cienką warstwą w kompie ale mam filtry + positive preassure, do tego raz do roku przedmuchuję kompa sprężonym powietrzem z kompresora, więcej się imo nie da zrobić.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabierz jeden wentylator z TOPu i daj na spód.

 

Będziesz miał 2x wylot i 3x wlot. Pozytywne ciśnienie sprawi, że kurz będzie zbierał się tylko na filtrach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...