Skocz do zawartości
RuchPalikota

Laptop za mniej niż 6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przymierzam się do kupna laptopa za jakiś miesiąc / dwa. Na ten moment przeglądając oferty przedstawiam swoje typy:

 

MSI GL63 i7-8750H GTX1660Ti

ACER NITRO 5 i7-9750H GTX1660Ti

ASUS ROG STRIX G i7-9750H GTX1660Ti

 

Jako, że laptop będzie służył więcej niż kilka lat, czy opłaca się dopłacać do 9750H ? MSI wygląda na solidny, w specyfikacji nie pisze, czy SSD jest na SATA czy PCIe. Ogólnie z całego zestawienia jest najtańszy, może nawet dałoby radę kupić bez HDD, gdyż 240GB SSD w zupełności mi wystarczy. Podana cena musi zawierać koszt systemu. Zauważyłem też, że można kupić w przedsprzedaży GL73 już z i7-9750H w dobrej cenie, jednak daty wysyłki nie mogę się doszukać a jako, że zakup się nie pali to może warto poczekać ? Ogólnie na ten moment najlepiej w zestawieniu jak dla mnie wypada MSI, bo jest najtańszy a może dałoby radę coś urwać z ceny dzięki uprzejmości X-KOM. Jednak wolę posłuchać opinii kogoś obeznanego na ten moment w temacie, gdyż jak wiadomo rynek elektroniki szybko się zmienia.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz kupić za miesiąc dwa to dopiero wtedy zacznij ten temat bo wiele się może zmienić do tego czasu i wszelkie dyskusje w tym temacie będą nieaktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele które wybrałeś są całkiem przyzwoite jeżeli chodzi o kupno teraz, choć MSI występuje już również z procesorem 9 generacji.

MSI GL63 i7-9750H/16GB/1TB+256/Win10X GTX1660Ti 120Hz 5 399 zł

 

Również większy model 17 calowy

MSI GL73 i7-9750H/16GB/1TB+256/Win10X GTX1660Ti 5 599 zł

Podobne modele dodatkowo zazwyczaj ta seria nie posiadała podświetlanej klawiatury, mniejszy model posiada matryce 120hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tych modelach pisałem , tylko są one w przedsprzedaży i nie wiem kiedy będą dostępne. Może masz jakieś informacje w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele nikt o dostępności na forum nie pisał, najszybciej napisać do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz kupić za miesiąc dwa to dopiero wtedy zacznij ten temat bo wiele się może zmienić do tego czasu i wszelkie dyskusje w tym temacie będą nieaktualne.

 

Zgadzam się z mauelos'em-napisz jak będziesz chciał kupić- tydzień, dwa przed.

 

 

Nowe modele nikt o dostępności na forum nie pisał, najszybciej napisać do sklepu.

To żeś pomógł. bigsmile.gif

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką chciałbyś miec matrycę i jej rozmiar? I czy zależy Ci na generacji procesora? Bo jak nie to warto brać z RTX'em 2060 i i7-8750h, gdzie cena wychodzi jak przy GTX1660Ti i i7-9750h

Edytowane przez majster991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do X-KOM i w niedługim czasie mają się pojawić MSI GL73 z i7-9750H, więc na razie się wstrzymam z decyzją.

I chyba zdecyduję się właśnie na ten model MSI GL73 i7-9750H

Edytowane przez RuchPalikota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do X-KOM i w niedługim czasie mają się pojawić MSI GL73 z i7-9750H, więc na razie się wstrzymam z decyzją.

I chyba zdecyduję się właśnie na ten model MSI GL73 i7-9750H

 

Zamierzasz go nabyć za ten miesiąc/dwa czy może teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej gdzieś w połowie/pod koniec sierpnia. Ale póki co po prostu robię rozeznanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej gdzieś w połowie/pod koniec sierpnia. Ale póki co po prostu robię rozeznanie.

 

Mhm okej pytam bo chyba sam go nabędę za tydzień może dwa. Szkoda, że taki biedny wybór jest na rynku tych 17" z 1660 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, w przyszłym tygodniu kupuję laptopa ale nie wiem jeszcze na którego się zdecydować, na oku mam dwa modele

 

Asus ROG Strix G

Lenovo Legion Y540

 

Czy warto dopłacać do Asusa ? dodam, że lepsza matryca Asusa nie działa na korzyść, gdyż laptop będzie i tak działał będzie podłączony pod monitor (nie pytajcie dlaczego nie kupuje stacjonarki) za to na korzyść Lenovo jest większy, więc zgaduje że będzie chłodniejszy no i jest jeszcze Lenovo premium care.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...