Skocz do zawartości
mikasso09

Acer aspire VN7-571G nie czyta dysku Ssd m.2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , mam problem, otóż kupiłem laptop Acer aspire nitro V VN7-571G (i7 5500U) bez dysku, więc dokupilem do niego dysk Ssd M.2 WD SN520. Niestety jak się okazało po dość problematycznym montażu (nie przepadam za rozkręcaniem laptopów) komputer go nie czyta, proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że model obsługuje NVMe bo z tego co pamiętam to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tak, nie mam jak tego sprawdzić, więc zamówiłem dysk bez nvme, zobaczymy co z tego wyniknie bo brakuje mi pomysłów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej to samo, uruchamiam instalacje Windows 10 bootowalnym pendrive'm i niestety dysku nie widać..

 

PS. Co ciekawe, po zmianie w biosie z Legacy na UEFI po restarcie pokazuje się napis "NO BOOTABLE DEVICE"

Edytowane przez mikasso09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to te laptopy obsługują dyski SSD na złączu m.2 i interfejsie SATA, jeżeli możesz to pisz do sklepu że rezygnujesz z zakupu dysku i kup coś na m.2 SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już dysk z interfejsem sata i nadal to samo.. Jest dokładnie ta sama sytuacja co wcześniej, laptop nie reaguje na dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już dysk z interfejsem sata i nadal to samo.. Jest dokładnie ta sama sytuacja co wcześniej, laptop nie reaguje na dysk

 

Jaki to dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD Green 240GB M.2 SATA - WDS240G2G0B

 

A, właśnie, zauważyłem wolną przestrzeń na dysk SSD i obok niej wolny slot na dysk jest tam napisane "HDD 1". Więc jest to też jakaś opcja, czyli kupić konektor do SSD (szukałem i ceny wahają się od 5 do 120 zł), kupić kolejny dysk i liczyć na to że się uda:)))

 

 

Wygląda to jak tutaj -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź, iż żeby móc bootować z dysku m2 to powinienem go sformatować na GPT, sęk w tym że przez Command Prompt przy instalacji systemu (naprawie) Diskpart nie może znaleźć żadnego dysku poza - DIsk 1 - Online, pozostałe 3 to No Media mają po 0B..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja biosu najnowsza?

Walczyłem wczoraj z Asusem G771jm i dyskiem HP 256gb NVMe( modelu nie pamiętam). Laptop dziwnie go wykrywał. Dało się odpalić instalację, ale tylko 1 etap przechodził. Po restarcie odpalał się ponownie instalator. Konieczna była modyfikacja biosu poprzez odczytanie biosu z płyty, dogranie mikrokodów i ponowne programowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...