Skocz do zawartości
Alcan

Lekki laptop do ~5500 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuję nowego laptopa. Często podróżuję i pracuję z różnych miejsc i w różnych warunkach, więc poszukuję czegoś lekkiego i wydajnego.

Sprzęt głównię do pracy (programowanie), czasem film lub starsze i mało wymagające gry.

 

Moje wymagania:

- lekki (max 1,5 kg)

- procesor i7

- minimum 16 gb ram

- dysk ssd (256 gb wystarczy)

- ekran 15 cali, ale 14 też może być. Mniejsze odpadają, ciężko mi się na takich pracuje.

- budżet to jakieś ~5500 zł, chociaż fajnie byłoby wydać mniej.

- bateria powinna wytrzymać te 8 godzin dziennie bez ładowarki. Wiadomo - im dłużej tym lepiej.

- przyjemna w pracy klawiatura

 

Inne bajery jak duża ilość wejść usb itp. mile widziana chociaż nie jest to wymóg ;).

 

Mój głowny typ na ten moment to: ASUS ZenBook UX433FN

 

Zastanawiam się, czy znajdę w tej cenie coś lepszego? Wydaje się on spełniać moje wymagania (oraz granatowa wersja fajnie wygląda :P).

Oraz czy warto może dopłacić do Huawei Matebook X Pro ?

Niestety kosztuje on aż 7000 zł w wersji z i7, ale wiem, że szybko się ładuje oraz mam mocną baterię co na pewno jest plusem.

 

A może jeszcze coś innego w budżecie do ~5500 zł (mniejsze budżety chętnie widziane)?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Alcan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealny dla Ciebie będzie:

 

Acer TravelMate X5 i7-8565U/16GB/512/Win10P FHD IPS - 4899 zł

 

Waga to tlyko 0,94 kg!

 

Matowa matryca IPS 14 cali, 16GB RAM, i7, 512GB SSD, Windows 10 PRO

 

A z 15,6 cala coś lekkiego i zarazem taniego o wydajności identycznej jak wyżej:

 

Acer Aspire 5 i5-8265U/16GB/512/Win10 MX250 Czarny - 3199 zł

 

Waga tylko 1,68 kg. Procesor i5-8250U ale jest to ta sama wydajność co i7-8550U. Reszta jak wyżej - ekran matowy IPS, 16GB RAM, 512GB SSD, Windows 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Vostro 5481 i7-8565U/16GB/240+1TB/Win10P MX130 5 099 zł

Matryca FULL HD matowa IPS lepsze katy widzenia, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, lekki i poręczny, dwa dyski wewnątrz laptopa miejsca nie powinno zabraknąć SSD na system i najważniejsze programy HDD na dane dla zabezpieczenia, wygodna podświetlana klawiatura, 3 letnia gwarancja, niezły czas pracy na własnym zasilaniu.

 

Ewentualnie Ultrabook

Acer Swift 5 i7-8565U/16GB/512PCIe/Win10 IPS Niebieski 4999 zł

Matryca FULL HD IPS dotykowa, procesor 8 generaji Whisky Lake, podświetlana klawiatura, aluminiowa obudowa, lekki mobilny 0,95 kg, pełne wyposażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady raczej nie potrzebujesz procesora i7, bo różnica w wydajności pomiędzy i5, a i7 nie jest warta tej dopłaty. Inna sprawa to taka, że zazwyczaj laptopy z wlutowanym ramem mają konfigurację i7+16GB więc w takim wypadku raczej nie ma innego wyjścia jak wziąć i7+więcej pamięci.Bardzo dobrą opcją do Twoich zastosowań będzie:

MSI PS42 i5-8250U/16GB/512/Win10 MX150 IPS za 4299zł

Ma wszystko czego potrzebujesz włącznie z dedykowaną kartą do mniej wymagających gier, pojemnym dyskiem SSD, niewielką wagą i b.długimi czasami pracy na zasilaniu akumulatorowym.

Swoją drogą to raczej Acer X5 nie osiągnie tych 8h na 2-komorowym akumulatorze (prędzej 5-6h), natomiast nieco niższy model:

Acer TravelMate X3 i5-8250U/8GB/512/Win10P za 3499zł

Spokojnie da radę dzięki b.pojemnej baterii. Dodatkowo ten laptop obsługuje do 32GB pamięci (na początek pasowałoby dokupić kolejny moduł 8GB-do 16GB), jego rozbudowa jest b.łatwa dzięki klapo serwisowym. X3 posiada jeszcze jedno miejsce na dysk (np. kolejny SSD), ma 3-letnią gwarancję oraz Windows'a w wersji PRO.Waży co prawda 1,57kg, ale dzięki tamu nie tracisz nic na wydajności (w X5 jest throttling termiczny, ale to normalne przy tak niewielkiej wadze i cienkiej obudowie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady raczej nie potrzebujesz procesora i7, bo różnica w wydajności pomiędzy i5, a i7 nie jest warta tej dopłaty. Inna sprawa to taka, że zazwyczaj laptopy z wlutowanym ramem mają konfigurację i7+16GB więc w takim wypadku raczej nie ma innego wyjścia jak wziąć i7+więcej pamięci.

 

Dobrze wiedzieć, zawsze mi się wydawało, że i7 zdecydowanie wygra z i5 w każdym starciu. No ale z branży sprzętowej wypadłem lata temu.

 

Dzięki za odpowiedzi, na pewno wybiorę coś z podanych przez was opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, zawsze mi się wydawało, że i7 zdecydowanie wygra z i5 w każdym starciu. No ale z branży sprzętowej wypadłem lata temu.

 

Bo tak jest ale nie w przypadku niskonapięciowych procesorów. W aktualnej generacji te procesory nie różnią się totalnie niczym jeśli chodzi o specyfikacje, jedynie taktowaniem (które i tak jest najczęściej ograniczane maksymalnym poborem prądu bądź słabym chłodzeniem więc różnicy nie ma żadnej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@manuelos racja, oczywiście chodzi o procesory niskonapięciowe, czyli te z literką U na końcu - nie sprecyzowałem tego (w przypadku wersji HQ/H różnica oczywiście jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lekko odświęże bo wybieram się jutro po sprzęt, mam faworytów jednak to też zależy co będzie w sklepie a sprzęt najpóźniej jutro muszę ogarnąć.

 

Pytanie do laptopa, który ja zaproponowałem: https://www.x-kom.pl/p/463867-notebook-laptop-141-asus-zenbook-ux433fn-i7-8565u-16gb-512pcie-win10.html

 

Mianowicie widzę, że ma DDR3 2133 MHz a nie DDR4.

 

Pytanie jak to wpływa tutaj na wydajność? Czy może laptop w tej konfiguracji, z tym procesorem, nie jest w stanie wykorzystać szybszych DDR4?

 

Nie chodzi mi o gry, tylko bardziej rzeczy programistyczne czy też devOps'owe - docker itd.

Edytowane przez Alcan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakimś mniejszych stopniu tak, sam w sobie model jest całkiem przyzwoity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...