Skocz do zawartości
PeterQ

TP-Link Archer C6 okropny zapach i dziwny zasilacz

Oddawać router i kupić Asusa RT-N12+?  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oddawać router TP-Link i kupić Asusa RT-N12+?

    • TAK
      3
    • NIE
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem dzisiaj router firmy TP-Link Archer C6 i jestem bardzo zdenerwowany, ponieważ z pudełka dochodzi bardzo przykry zapach, jednym słowem okropnie śmierdzi!!! Jak w sklepach chińskich "wszystko po 5 zł". Dodatkowo zasilacz dołączony do routera to jakiś "AMIGO", a nie sprzęt sygnowany logiem TP-Link. Czy ktoś z forum posiada TP-Linka C6 i może potwierdzić taki zapach? Spojrzy ktoś na zasilacz czy dostaliście taki sam w pudełku?

 

Sprzęt mogę zwrócić i poważnie się zastanawiam. Czy routery firmy Asus też tak śmierdzą? Mój Linksys nigdy nie śmierdział i jestem przerażony kontrolą jakości firmy TP-Link.

 

Pozdrawiam,

PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pudełka czy z routera?

 

Tak naprawdę z wszystkiego (z routera, wszystkich folii, kartonu). Dodam, że sprzęt był zafoliowany, więc raczej został tak dostarczony przez producenta, chociaż są różne sposoby z foliowaniem, więc wolę się upewnić co do zasilacza. Napisałem już do polskiego oddziału firmy TP-Link, ciekawe czy coś odpiszą.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na zasilaczu, na wierzchniej stronie nie jest napisane TP-Link?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na zasilaczu, na wierzchniej stronie nie jest napisane TP-Link?

 

Nigdzie nie ma loga firmy TP-Link na zasilaczu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest oryginalny, tu masz dokumenty FCC od tego modelu

 

https://fccid.io/KA2IR842C1/Test-Report/Test-Report-NII-3443402

 

A w tych dokumentach jest mowa o D-Link. Czy to oznacza, że firmy D-Link i TP-Link są jakoś powiązane? :o

 

P.S. Według deklaracji na stronie TP-Link powinienem otrzymać któryś z tych zasilaczy: T120100-2C1; T120100-2D1; T120100-2E1

https://static.tp-link.com/2018/201808/20180824/Archer%20C6%20doc.pdf

 

Czyli deklaracja swoje, a życie swoje? Otrzymujemy coś innego niż przeszło testy?

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, to faktycznie jest do D-linka (zbieżność modeli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakupiłem dzisiaj router firmy TP-Link Archer C6 i jestem bardzo zdenerwowany, ponieważ z pudełka dochodzi bardzo przykry zapach, jednym słowem okropnie śmierdzi!!! Jak w sklepach chińskich "wszystko po 5 zł". Dodatkowo zasilacz dołączony do routera to jakiś "AMIGO", a nie sprzęt sygnowany logiem TP-Link. Czy ktoś z forum posiada TP-Linka C6 i może potwierdzić taki zapach? Spojrzy ktoś na zasilacz czy dostaliście taki sam w pudełku?

 

Sprzęt mogę zwrócić i poważnie się zastanawiam. Czy routery firmy Asus też tak śmierdzą? Mój Linksys nigdy nie śmierdział i jestem przerażony kontrolą jakości firmy TP-Link.

 

Pozdrawiam,

PeterQ

 

Cześć PeterQ,

Dziwna sytuacja. Z pudełka nie powinien się wydobywać przykry zapach, a wszystkie urządzenia pochodzące z oficjalnej polskiej dystrybucji są wyposażone w zasilacze sygnowane logiem TP-Link. Czy mógłbym Cię prosić o przesłanie numeru seryjnego urządzenia oraz dowodu zakupu na adres mailowy maciej.turski@tp-link.com?

 

 

Pozdrawiam,

Maciek Turski

Marketing Manager

TP-Link Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć PeterQ,

Dziwna sytuacja. Z pudełka nie powinien się wydobywać przykry zapach, a wszystkie urządzenia pochodzące z oficjalnej polskiej dystrybucji są wyposażone w zasilacze sygnowane logiem TP-Link. Czy mógłbym Cię prosić o przesłanie numeru seryjnego urządzenia oraz dowodu zakupu na adres mailowy maciej.turski@tp-link.com?

 

 

Pozdrawiam,

Maciek Turski

Marketing Manager

TP-Link Polska

 

Witam,

 

Dziwna sytuacja, która nie powinna mieć miejsca. Moim zdaniem takie produkty nie spełniają europejskich standardów. Na tą chwilę jednak muszę odmówić przesłania Panu informacji, ponieważ chcę zrezygnować z tego produktu, a nie go reklamować. Moje oczy są skierowane w stronę konkurencji. Bardzo mi przykro, ale naprawdę się mocno zawiodłem. Macie Państwo dość atrakcyjną cenę, ale cena to nie wszystko. Dla mnie jakość liczy się bardziej, a okropny zapach jest dowodem słabej kontroli jakości. Gdybym wiedział, że produkt będzie posiadał wyżej wymienioną cechę to nie kupiłbym go nawet za połowę ceny. To jest sprzęt domowy, więc zapach bardzo przeszkadza, a wręcz uniemożliwia przebywania w pomieszczeniu, gdzie znajduje się router.

 

Mam nadzieję, że wyciągniecie Państwo lekcję i będziecie lepiej sprawdzać jakość swoich produktów w przyszłości.

 

Pozdrawiam,

PeterQ

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty, ale zdajesz sobie sprawę, że to dystrybutor albo sklep dał ciała, więc tp link chce znaleźć komu sprzedali ruter i kto im robi czarny marketing sprzedając to w takiej śmierdzącej formie? Możesz zwrócić do sklepu, a tplink od swojej strony będzie dbał o wizerunek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty, ale zdajesz sobie sprawę, że to dystrybutor albo sklep dał ciała, więc tp link chce znaleźć komu sprzedali ruter i kto im robi czarny marketing sprzedając to w takiej śmierdzącej formie? Możesz zwrócić do sklepu, a tplink od swojej strony będzie dbał o wizerunek?

 

Masz rację, być może to jednorazowy przypadek, ale chcę otrzymać zwrot gotówki. Nie bawię się w reklamacje :) Potem mogę przesłać informacje TP-Linkowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, być może to jednorazowy przypadek, ale chcę otrzymać zwrot gotówki. Nie bawię się w reklamacje :) Potem mogę przesłać informacje TP-Linkowi...

no i to ma sens, sklep Ci zwróci kasę, a potem tplink już sobie dojdzie kto sprzedaje wybrakowane sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...