Skocz do zawartości
ksawoj

ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4 - czy warto za 299zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planując modernizację komputera wybrałem już procesor (Ryzen 5 2600) oraz ramy (Ballistix na kościach E-die), jednak wciąż zastanawiam się nad płytą. Planuję w miarę możliwości podkręcić jak najwięcej procek i ram. Prawdopodobnie moje potrzeby spełnia chipset B450. Widząc wiele pozytywnych opinii miałem zamiar kupić jakąś płytę od MSI - Tomahawk bądź Gaming Plus, lecz ich ceny nawet promocyjne oscylują w granicach 350 - 450zł. Dziś zauważyłem jednak ciekawą promocję na płytę ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, która w promocji kosztuje tylko 299zł. Proszę o poradę, co sądzicie o tej płycie? Czy jest jakoś znacznie gorsza od wspomnianych msi, czy jednak różnica jest na tyle niewielka że warto się ją zakupić, a zaoszczędzone kilka dyszek dołożyć do budżetu na cooler czy dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Asrocki i Asusy się grzeją mocniej niż inne. Idź po MSI tomahowka lepiej.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz jednak jakąkolwiek płytę MSI B450 z radiatorem na sekcji zasilania (VRM). ASRock na AM4 nauczył mnie tylko tyle, że ma zbugowany BIOS i na tańszych płytach gorzej radzi sobie z RAMem :E. + do tych Micornów E-die, MSI będzie najlepsze, bo jest już sprawdzone -RAM chodzi jak na razie po OC u chyba każdego na 3600mhz... I jak napisano wyżej MSI mają najchłodniejsze sekcje zasilania w tym segmencie cenowym, niżej nie warto schodzić z ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz Asrocka X370 Gaming X mogę potwierdzić- bios czasem lubi się bugować. Np. na wersji 5.20 CL14 na RAMach (16-18-18-36) działało tylko po włączeniu profilu XMP i zmienieniu CL16 na 14. Wyłączenie XMP i ustawienie wszystkiego jak XMP na sztywno- bios się nie ładował. W wersji 5.40 jest już ok, więc coś z ich strony nie tak.

Tak czy inaczej, mój AsRock ma o około 10 stopni chłodniejszą sekcje niż MSI B450-A Pro kolegi przy Ryzenie 1700 na podobnych ustawieniach OC/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno ten Asrock jest odpowiednikiem Tomahawka i można brać zamiennie co jest aktualnie tańsze.

Ma ktoś tego Asrocka u siebie i może potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...