Skocz do zawartości
karij

i7 4790k jakie jest stockowe napiecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam procesor jak w tytule i zastanawiam sie jakie powinien on miec maksymalne napiecie stockowe przy najwyzszych obrotach. U mnie jak na razie dochodzi do okolo 1,190 v. U jednego forumowicza o nicku vulcan dochodzi do okolo 1,260 v. U niego nawet byly radykalnie wyzsze temperatury niz u mnie, choc i u mnie nie sa niskie. Skad te roznice?

Znalazlem tez taka stronke: https://www.anandtech.com/show/8227/devils-canyon-review-intel-core-i7-4790k-and-i5-4690k/2

 

I tam jest napisane: Our i7-4790K sample actually had a high stock voltage – 1.273 volts at load. In chatting with other reviewers and overclockers, it would seem that 1.190 volts is another variant. This has repercussions in terms of overclocking headroom, as it makes the CPU warm from the stock settings. By contrast, with manual overclocking, we were able to achieve 4.4 GHz on all cores with 1.200 volts suggesting that Intel was ultra conservative with their stock voltage decisions

 

Tutaj link do tematu gdzie ja i vulcan zamieszczamy swoje napiecia i tempratury: http://forum.pclab.pl/topic/1274363-i7-4790k-dziwnie-wysokie-temp-czy-bedzie-thermal-throttling/

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każda sztuka działa z takim samym napięciem. To nie jest nic dziwnego ani nadzwyczajnego, każdy kawałek krzemu jest inny i może wymagać odrobinę większego lub mniejszego napięcia do stabilnej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każda sztuka działa z takim samym napięciem. To nie jest nic dziwnego ani nadzwyczajnego, każdy kawałek krzemu jest inny i może wymagać odrobinę większego lub mniejszego napięcia do stabilnej pracy.

Też mi się tak wydawało, ale nie chciałem palnąć czegoś głupiego.

 

Autorze kupisz 2 te same procki, to każdy będzie miał inne napięcie, jak trafisz identyczne to równa się z trafieniem 6 w lotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi, ale mam wrazenie ze mamy tu pewne nieporozumienie. Ja pytam o domyslne ustawione przez producenta maksymalne napiecie przy wlaczonym turbo 4400.

Bez podkrecania. Natomiast wedlug tej angielskiej stronki, jak ja to rozumiem, sa dwe wersje procesora i7 4790k.

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie płyta będzie decydować o Vcore.

I będzie to wartość zawyżona.

 

Ale użytkownik może to wyprostować i ustawić osobiście.

Najważniejsze jest, aby Vcore było jak najniższe przy zachowaniu stabilności.

I tutaj zaczyna się Twoja rola.

 

U mnie płyta ustawia automatycznie 1.3xx Vcore przez co są wysokie temperatury i duży pobór mocy.

Ja ustawiłem 1.12 Vcore i jest o wiele lżej procesorowi.

Musisz to samodzielnie rozkminić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...