Skocz do zawartości
karij

msi afterburner albo inny na win7

Rekomendowane odpowiedzi

windows 7 64

i7 4790k

msi z97 pc mate

gtx 1060 3gb

zasilacz thermaltake 630w (dokladnej nazwy nie pamietam)

Witam

 

Czy msi afterburner zainstaluje mi sie poprawnie na windows 7 ? Pytam bo windows 7 ma juz troche, a taki geforce experience zainstalowane z plytki instalacyjnej nie chce mi sie uruchomic. Dodatkowo mam chyba jakis konflikt ze sterownikami grafiki bo czasem raz na okolo miesiac obraz na monitorze znika na okolo 3 sekundy i sie pojawia. Nie chcialbym wiecej takich problemow.

 

Druga sprawa, czy nadal mozna przy uzyciu msi afterburnera ograniczac liczbe wyswietlanych klatek do ustalonej maksymalnej wartosci, jak to sie robilo kiedys na dolaczonym do niego riva tunerze (bo wlasnie o ograniczenie klatek mi chodzi)?

 

Edit, a moze lepiej zainstalowac sama rive tuner?

Z gory dziekuje za odpowiedzi i przepraszam jesli sprawa jest oczywista.

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva Tuner Statistic Server jest teraz częścią MSI Afterburnera. Uruchom z menu start RTSS i ustaw sobie ograniczenia FPS. Też z tego korzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi, poki co wydaje sie, ze riva tuner wbudowany w afterburnera rzeczywiscie obniza mi ilosc klatek do jakiej ustawie.

Ale moze glupie pytanie - afterburner nie podkreca mi nic automatycznie? Ja mu nic nie zmienialem, ale nie chce nic podkrecac ani przestawiac.

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo się nic nie stanie, póki nie tykasz suwaczków, to wszystko pozostaje fabryczne.

Edytowane przez perkoSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest niby ok - ogranicznik do 60 dziala, ale na moim 60 hz monitorze przy tym ograniczniku do 60 klatek jest straszny screen tearing (obraz sie rozrywa). Na wszystkich grach gdzie ustawialem to ograniczenie ten defekt jest wyrazny, a przerwa miedzy obrazami plywa powoli z gory na dol albo odwrotnie. Normalne to w tej sytuacji? Dodam ze im wiekszy dam limit klatek, przykladowo 120, tym mniejszy tearing.

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz Rive Statistic i wejdź do panelu sterownika nvidii.

Odszukaj v-sync i ustaw go na "szybki"

Zatwierdź.

W grach ustaw v-sync na off i zatwierdź.

 

Takie ustawienie pozwoli karcie grafiki na jej maxymalne użycie, obraz nie powinien zrywać i będziesz mieć płynniejszą rozgrywkę.

Spróbuj i napisz co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...