Skocz do zawartości
adamosh

Monitor do 500-600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie szukam monitora do 500-600zł.

 

 

 

Moje wymagania:

 

- Główne zastosowanie - Gry (CS:GO, Single), Codzienne użytkowanie (Przeglądanie stron, filmy, seriale)

 

- Full HD, 75hz w zupełności wystarczy. Nie chce się bawić w 144 hercowe używki z olxa

 

- Obsługa rozdzielczości innych od natywnego full hd (tj. 1280x960. 1024x768) w pełnych 75hz

 

- Solidna podstawka

 

 

 

Moje propozycje

 

 

 

https://www.x-kom.pl/p/460188-monitor-led-24-acer-b247ybmiprx-czarny.html - acer z regulacją wysokości, ale z czasem reakcji 3ms

 

 

 

https://www.x-kom.pl/p/440290-monitor-led-22-acer-nitro-vg220qbmiix-czarny.html - acer bez regulacji, ale z czasem reakcji 1ms

 

 

 

https://www.x-kom.pl/p/361250-monitor-led-24-lg-24mp59g.html - lg z czasem reakcji 1ms, ale dużo osób w opiniach skarży się na pionowe paski(?)

 

 

 

https://www.x-kom.pl/p/275810-monitor-led-24-aoc-g2460vq6.html - aoc z matrycą tn która podobno lepiej spisuje się w grach typu cs:go kosztem gorszych kątów widzenia które w moim przypadku są kluczowe do oglądania filmów i seriali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za okolice 600zł wolałbym 22,5" 1920x1200 IPS - na wysokość będzie takie jak 23,8", a PPI zbliżone do 21,5", czyli nie tak kiepskie jak na FullHD 23,8". Przykładowo ProLite XU2395WSU-B1 widzę na stronie producenta ma te 76Hz w 1920x1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się szykuję do zakupu drugiego zestawu i myślę nad:

 

Acer Nitro VG240YBMIIX czarny

lub

LG 24MP59G

 

LG mam i jest super, ale kusi mnie coś innego na porównanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i rozdzielczość niższa niż miały 24" 10 lat temu.

 

jaką rozdzielczość miały 24" 10 lat temu jeśli można się spytać? xD

 

 

Zobacz sobie ten 24", lepszy niż 21.5": https://www.x-kom.pl/p/440008-monitor-led-24-acer-nitro-vg240ybmiix-czarny.html

I ogólnie z tych wszystkich trzech najlepszy - matryca, czas reakcji, wykonanie,

 

też mi się wydaję że ten acer jest najlepszy ale fakt że nie będę mógł wykorzystać freesynca (mam kartę nvidii) trochę boli przez co planuje zakup tego LG + display port i odpalenie g-synca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22" 16:9 jest mały, a 16:10 ma pasy w grach bądź obcina pole widzenia po bokach, kup sobie Philipsa z Ultra-Wide Color, nie pamiętam dokładnie modelu, wspominałem o nim w kilku takich tematach w tym miesiącu.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką rozdzielczość miały 24" 10 lat temu jeśli można się spytać? xD

Jak wujek kupował swojego HP LP2465 24" (naście lat temu) to miał 1920x1200.

 

16:10 ma pasy w grach bądź obcina pole widzenia po bokach,

Nie jest jak piszesz. W grach, których nie pisał idiota ( :) ) nie ma czarnych pasów, tylko normalne pełne pokrycie ekranu bez zniekształceń. Natomiast pole widzenia to też kwestia dyskusyjna, a nawet jeśli byłaby jakakolwiek różnica, to marginalna (w dodatku i tak "regulowalna" przez FOV). Także 16:10 jedyne w czym jest gorsze, to w wypełnieniu procentowym powierzchni ekranu kadrem, podczas oglądania filmów kinowych.

 

Nie mniej jednak, jak bym miał do wyboru 24" 1920x1200 vs 23,8" 2560x1440 to wybrałbym ten z większą rozdzielczością.

 

Swoją drogą kiedyś monitory pokroju HP LP2475 i chyba 2465, nie tylko miały wiekszą rozdzielczosć od dzisiejszych 23,8" pożal się Boże 1920x1080, ale też miały już szeroki gamut (tyle lat temu!!!).

rok 2008:

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/hp_lp2475w.htm

:lol2: (choć nie wiem, czy to bardziej nie jest śmiech przez łzy, z powodu tego "po(d)stępu")

 

kup sobie Philipsa z Ultra-Wide Color,

No to jest przynajmniej coś interesującego - jeśli nie rozdzielczość, to przynajmniej gamut ciekawy. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest jak piszesz. W grach, których nie pisał idiota ( :) ) nie ma czarnych pasów, tylko normalne pełne pokrycie ekranu bez zniekształceń. Natomiast pole widzenia to też kwestia dyskusyjna, a nawet jeśli byłaby jakakolwiek różnica, to marginalna (w dodatku i tak "regulowalna" przez FOV). Także 16:10 jedyne w czym jest gorsze, to w wypełnieniu procentowym powierzchni ekranu kadrem, podczas oglądania filmów kinowych.

Jest, wystarczy sprawdzić tutaj: https://www.wsgf.org/mgl

Przy Hor+ masz zwężone pole widzenia, bo gry skalują FOV tylko w poziomie, w przy proporcji innej niż x:9 masz czarne pasy. Jeżeli nie ma czarnych pasów, to wtedy ekran jest "przybliżony", przez co góra-dół widać tyle same, ale prawo-lewo mniej niż przy 16:9.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż ... mam od niemal 11 lat monitor 16:10 (1680x1050) i nie zauważyłem (grałem w Shadow Of The TombRider, Battlefield 1, Subnautica, UnrealTournament, Battlefield 3, Grid 2 ... z resztą nie chce mi się wymieniać, bo tyle tego było i nie było pasów).

 

Natomiast różnica zakresu widzenia to jak pisałem też nie jest taka oczywista (są gry, gdzie widać wiecej), ale to i tak nie istotne, bo różnica praktycznie zerowa. Jeszcze rozumiem jak ktoś porównuje 4:3 do 16:9 pod wzgl. pola widzenia ... ale 16:9 vs 16:10 to jest nic.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem grasz w natywnej rozdzielczości 16:10? Jeżeli tak, to chyba nie grasz w zbyt dużo nowszych gier. :D Np. chyba wszystkie gry od Ubisoftu mają pasy na monitorze 16:10, na pewno pierwszy Assassin's Creed z 2007 roku ma, wszytkie gry po nim raczej też, Far Cry 4 też ma, tak samo Life is Strange, obstawiam że również wszystkie japońskie gry.

Jeżeli chodzi o samą różnicę w polu widzenia:

ingame_16x10_0.png

ingame_16x9_0.png

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem grasz w natywnej rozdzielczości 16:10?

Tak jest.

 

Jeżeli tak, to chyba nie grasz w zbyt dużo nowszych gier.

Najnowszy tomb, Battlefield 1 może nie najnowszy ... może uda mi sie najnowsze 5 przetestować.

 

ps. a Japończycy to w ogóle są dziwni

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. a Japończycy to w ogóle są dziwni

+1 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to ten Philips "ultra wide color garmut" według pewnego testu który jest w sieci wcale nie ma szerokiego garmutu kolorów bo tam nawet do 92% srgb nie dobija a jakiś "magiczny" system który sztucznie te kolory podbija.

 

https://www.rockpapershotgun.com/2018/11/02/philips-276e9qjab-review/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor LG 24MP59G jest zwalony - cała seria. Zostało to przetestowane nie tylko przeze mnie. Mianowicie gdy go podłączymy - nieważne czy do karty Radeona czy Nvidia przez złącze DisplayPort i włączymy FreeSync to podczas grania obraz pojawia się i znika. Przez złącze HDMI wszystko działa poprawnie.

 

Także proponuję trzymać się od tego monitora z daleka.

 

LG zwala winę na sterowniki i odmawiają naprawy. Tylko ciekawe czemu z monitorami innych producentów nie ma problemów.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że do niektórych monitorów pojawia się nowy firmware - sprawdzałeś, czy jest jakieś uaktualnienie do tego LG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że do niektórych monitorów pojawia się nowy firmware - sprawdzałeś, czy jest jakieś uaktualnienie do tego LG?

 

Do tego monitora nic na stronie LG nie ma. Zresztą nawet nie było by którędy wgrać, gdyż jest w nim 1 złącze DisplayPort, 1 HDMI, 1 VGA i 1 wyjście słuchawkowe + zasilanie i koniec.

 

Ale szukałem również i na zachodnich stronach i nic. Za tani jest ten monitor aby LG się nim przejmowało. Dlatego też kupiłem Samsunga którego mam w stopce i wszystkie problemy zniknęły.

 

Dlatego dałem ostrzeżenie, bo ludzie nie mają pojęcia na jaką minę się pakują.

 

Tego LG oddałem swojej Mamie. Jest podłączona karta GeForce GT 730 przez HDMI i do pasjansa, jako maszyna do pisania i do przeglądania Internetu wystarcza.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...