Skocz do zawartości
Bassfreak

Czy MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 8GB dużo traci przy tym procku ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie wiem czy to nie temat do działu procesorów więc jak coś prośba o przeniesienie.

Kumpel ma podobnego kompa do mnie (sygnaturka) tyle że kupił sobie właśnie tą kartę jak w tytule , pytanie czy na tym procku ta karta dużo traci na wydajności ? (też ma i5 3550 lub model niżej)

Edytowane przez Bassfreak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, zależy od tytułu. Z takim stażem na Labie powinieneś już mieć pojęcie, jak te rzeczy działają.

Bardzo dużo gier w minimalnym stopniu siedzi na procesorze i tam spokojnie gtx1070 będzie zajeżdżana. Są też tytuły, gdzie machanie suwakami będzie miało niewielki wpływ, bo niezależnie od nich procesor będzie zduszony.

Miałem 3550. Spokojnie można go ustawić na 4,1GHz i z gtx1070 będzie dobrą parą. No ale tak jak mówię, bardzo mocno zależy od tytułu.

, w takim Metro Exodus procesor spokojnie wystarczy, więc nie ma co panikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dużo. U mnie na i7 nie zawsze jest w 100% wykorzystywany w Full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak makavcio napisał, zależy od gry. Przykładowo Battlefield V lub jak zauważyłem NFS Payback zeżre tego procka w całości.

Choć obecnie w nowszych tytułach ten proc będzie odczuwalnie hamować kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem czy to nie temat do działu procesorów więc jak coś prośba o przeniesienie.

Kumpel ma podobnego kompa do mnie (sygnaturka) tyle że kupił sobie właśnie tą kartę jak w tytule , pytanie czy na tym procku ta karta dużo traci na wydajności ? (też ma i5 3550 lub model niżej)

 

Ech kolejny... Karty nie tracą na wydajności pod wpływem procesora. Koniec kropka. Czasami natomiast karta jest wstanie wygenerować więc klatek niż pozwala na to procesor, wtedy ich nie generuje bo nie może generować następnej klatki, jeśli jeszcze procesor nie podał jej informacji co ma generować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek z tą kartą na pewno będzie hamować wydajność w miejscach CPU, ale i tak po zmianie karty odczujesz ogromnego boosta względem 670. W przyszłości zmienisz sobie platformę i znów zyskasz na wydajności pozostawiając tą samą kartę, czyli 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...