Skocz do zawartości
Kornelix

Nowy telewizor 43"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam nowego tv, stary samsung zaczyna miec jakies niebieskawe przebarwienia. Obecny rozmiar telewizora to 32" więc chciałbym coś ciutke większego, 43". Telewizor będzie używany z PC z odległości 1.5m oraz oglądania zwykłego oglądania z 2.5m.

 

Wpadły mi w oko 3 modele

 

Samsung ue43nu7452 (2173zł)

Sony Bravia kd-43xf7596 (2399zł)

LG 43uk6500 (1495zł)

 

I tak,

 

do Samsunga jestem trochę sceptycznie nastawiony, sam mam Samsung UE32H5000AW i po paru miesiącach na matrycy pojawiły się ciemne plamy, jak zabrudzenie, tyle, że od środka i teraz(z tym, że już po kilku latach, więc pewnie norma) pojawiło się niebieskie przebarwienie, które jest coraz większe, ale wiadomo, nie chciałbym generalizować, poprostu może natrafiłem na taki model/wypust. No i kąty widzenia słabiutkie, a gdzieś czytałem, że to norma u Samsunga. Niby pod dużym kątem nie siedze obecnie, ale widać lekką różnicę jeżeli się siedzi na wprost.

 

Sony Bravia, raczej mój faworyt jak tak czytam opinie, dobre kąty, dobry obraz, dobry dźwięk? Czego chcieć więcej? :D

 

LG, niby też wszystko ok, ale dopiero po komentarzach się doczytałem, że kąty słabsze, więc podejrzewam, że też matryca VA.

 

Ogólnie ciężko jest szukać tv, bo w opisach próżno szukać jaka to matryca, a co znacznie ułatwiłoby szukanie. Pytanie też czy cena adekwatna do jakości i czy np. w cenie Sony Bravii można znaleźć coś lepszego? Choć możę i się zdecyduje na matryce VA, bo tv mogę lekko przekręcić i dopasować do pozycji, bo z łóżkiem tego nie zrobię.

 

Myślałem też o troszke większym rozmiarze 47-50", ale moje filmy są najczęśćiej w formacie 720 lub 1080, pytanie czy oglądanie takiego filmu na 50" ekranie z odległości 2.5 nie byłoby zbytnią katorgą spowodowana nadmierną pikselozą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądnij sobie nowego Philipsa The One: chyba oferuje podaną przez Ciebie przekątną, natomiast nie wiem czy będzie okej w tym budżecie: nie wiem ile tak naprawdę kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez cb w 1 poscie jedynym rozsądnym wyborem jest ten Samsung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Panowie, ale wiecie co, jestem prawie przekonany do LG 55SK8500 lub 55SK9500. Niestety, trochę będę musiał dołożyć, ale niczego nie ma ciekawego już w mniejszych pieniądzach i rozmiarze.Miałem przeznaczyć 4000 na tv i soundbar, ale widze, że nie bardzo tak się da zrobić. Na tapecie jeszcze 49SK8500, ale niestety nie do wyrwania nigdzie. Zależy mi na sporcie i kątach, a więc poszukiwania czegoś na IPS i 100hz matrycy, może jakiś ciekawy model pominąłem warty rozważenia?

 

Pytanie mam jeszcze o samą wielkość ekranu, teraz mam 32" i oglądam z 2.5m, więc czy takie 55" to nie przesada z takiej odległości? Oczywiście znam te wszystkie obliczenia z kalkulatorków i to, że nawet mógłbym wstawić 65", ale jak to wygląda w praktyce? Nie trzeba za bardzo łbem machać czy ładnie wszystko ogarnia się wzrokiem i to tylko kwestia przyzwyczajenia? Jakoś tak nie potrafie sobie tego zwizualizować takie przeskoku, a takie patrzenie w electromarkecie nie oddaje rzeczywistego rozmaru w zwykłym pokoja na codzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też nad tym Samsungiem myślałem, tylko co mi po nim jak nie dość, że oglądam pod kątem, to jeszcze najchętniej na leżąco lub wpół leżącej pozycji? Potrzebuje kątów w pionie i poziomie, no chyba, że ta ich matryca VA ma poszerzone kąty widzenia lub coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem LG 55OLED8C. Dostawa w środę. Mam nadzieję, że będę zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...