Skocz do zawartości
adameleoke123

Tania płyta pod OC amd ryzen 3 1200

Rekomendowane odpowiedzi

cześć planowałem zakupić procesor 3 1200 tylko nie wiem czy płyta https://nikolnet.pl/plyty-glowne/29680324-gigabyte-plyta-glowna-ga-a320m-h-am4-ddr4-dvi-hdmi-usb-31-m2-micro-atx.html posiada możliwość podkręcania, nie wyczytałem na stronie producenta, być może nie potrafię czytać.... Możecie jakąś polecić w podobnej cenie :)

Do tego rx 570 pulse mini i 2x4gb ram hyperx 2666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płytach z chipsetem a320 czyli między innymi tej do której dałeś linka, nie ma możliwości OC procesora, można kręcić tylko ram. Do tego prawdopodobnie nie będzie można zamontować w nich nadchodzących procesorów z serii Ryzen 3000 (choć to się może jeszcze zmienić)

 

Czym dla Ciebie jest dobra cena? Na płycie się nie oszczędza, tak jak i nie oszczędza się na zasilaczu. MSI B450-A PRO

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym coś tańszego, do 250zł powiedzmy, poza tym planowałem z czasem wymieć płytę wraz z procesorem na coś w podobnej cenie co karta(500zł)

Edytowane przez adameleoke123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza do oc jest za 289zł MSI b450m Pto-vdh Plus w morele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc może lepiej kupić płyty Gigabyte B450 AORUS ELITE i zainwestować od razu w lepszy procesor np r5 1600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte ma różne opinie odnośnie jego płyt z podstawką AM4. Jednymi z nich są o używaniu przez firmę słabych komponentów w płytach i kłopotami z ustawianiem pamięci. Generalnie jesli nie masz zbyt dużego pojęcia w OC. to podobno na płytach MSI jest to najłatwiejsze i najpewniejsze. Ale to tylko opinie wyczytane w necie, sam płyty MSI, ani od Gigusia nie mam, wiec nie mam tez swojego zdania na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki tylko jeszcze taki małe głupie pytanie, mATX to po prostu microATX? xd

Serio?? bana na google dostałeś? Tak, mATX to nic innego jak MicroATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...