Skocz do zawartości
Neki

Dobór ramu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam za jakiś czas 1-2 miesiące mam zamiar zmienić cała budę i tak po woli patrze sobie na necie co jest ciekawego i nadszedł moment ramu trochę czytałem jak i oglądałem o ramach ale szczerze nie do końca rozumiem.

Np zastanawiają mnie ramy 3200mhz a 3600mhz i wnioskując po tym co widziałem nie do końca kumam na jednych filmikach widać że 3600 są lepsze od 3200 a na innych są praktycznie takie same ?

Czy duże znaczenie ma CL bo wiadomo im wyższe zegary to LC też ale czytałem że np: takie cl 19 będzie takie samo jak cl 16 albo lepiej wsiąść 3200 na cl 15 czy 16 niż 3600 na cl 17 czy 18 nie kumam tego zbytnio.

Jak i tego że co inny filmik co innego pokazuje czym to jest spowodowane że czasem są widoczne różnice a czasem nie

 

I od razu jakie ramy bycie polecali 2x8gb czym warto się zainteresować czy po prostu dystrybutor nie ma znaczenia a skupić się na częstotliwości i opóźnieniu

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same ramy to za mało. Ważne też jest resztę bebechów które z nimi mają współgrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CL to liczba cykli zegara, o które opóźniona jest komenda. Jeśli zegar szybciej tyka, to ten sam czas oznacza więcej cykli zegara. Szybki zegar, który musi odczekać bardzo wiele cykli będzie wolniejszy od wolniejszego zegara, który musi ich odczekać dużo mniej. CL16 3600MHz będzie szybsze od CL16 3200MHz, ale czy CL19 3600MHz będzie szybsze od CL16 3200MHz? Wątpię.

 

Na razie nie ma co na sucho gdybać. Będziesz miał upatrzony sprzęt i budżet, to ci dobierzemy RAM i wytłumaczymy, dlaczego taki, a nie inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...