Skocz do zawartości
Piotr991

Używany laptop 600- 900 zł. Jaki? Filmy, internet, starsze gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako, że mój Samsung RC520, którego kupiłem 3 lata temu za podobne pieniądze zaczyna odmawiać posłuszeństwa- szukam czegoś w budżecie najlepiej max 900 zł. Ekran minimum 15.6 cala. Na poprzednim laptopie czasem grałem w starsze gry (lol, wot) fajnie by można było uruchomić trochę nowsze tytuły, więc nie wiem jak z kartą graficzną. Zależy mi na dysku SSD- dysk HDD mogę przełożyć z poprzedniego laptopa jako drugi dysk. Tak samo z ramem- posiadam kość 4 gb także fajnie jakby nowy laptop miał zajęty tylko 1 slot (dobrze rozumuję?). Na długości pracy na baterii mi nie zależy, laptopa używam tylko w domu. Mogę odliczyć VAT więc wzięcie od kogoś kto wystawia faktury będzie dodatkowym atutem. Nie znam się za bardzo na tym dlatego nie mam nawet żadnych propozycji. Polecicie coś? Z góry dzięki.

Edytowane przez Piotr991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj w tym budżecie nie poszalejesz :). RAM w tych modelach był dość wolny, obecnie 2x4 GB kupisz za stówkę więc ja bym sprzedał laptopa w całości. Dyski SSD również są bardzo tanie. Ja w tym budżecie mogę polecić np. to:

https://shoplet.pl/ibm-lenovo/9122-lenovo-thinkpad-l540-i5-4300m-4gb-500gb-bt-w10p.html

 

Sam mam L440 (14" wersja), po dołożeniu drugiej kostki 4 GB (kupisz za 50 PLN używaną) RAM działa w dual channel i zintegrowany układ graficzny ma boost +30%. i5 4300M to całkiem przyzwoity procesor, zintegrowany układ graficzny HD4600 w tym CPU ma 1,25 GHz, wydajność dużo wyższa niż GT520 w obecnym. Ja kupiłem z tej firmy co wyżej ale na aukcji allegro (musisz szukać egzemplarzy z minimalnymi wadami - ja np. kupiłem z ułamanym jednym żeberkiem od chłodzenia, a cena dużo niższa - poza tym ideał, bateria 2+ godziny). Te laptopy mają możliwość instalacji drugiego dysku SSD mSATA 2242 (42mm długości) i to w sumie jedyne w tym budżecie sensowne laptopy jeśli chcesz mieć 2 dyski - większość wymaga albo wyjęcia napędu DVD i zamontowania tam kieszeni na drugi dysk, albo jesteś skazany na jednego "twardziela".

 

Nie bierz nic słabszego niż i5 4300M, te lapki miały 2 wersje wyświetlaczy (1366x768 i 1600x900), jest ich dużo na rynku i potwierdzę rękami i nogami że są bardzo solidne i niezawodne (moje dzieciaki zrzuciły nieraz na "glebę" i nic się nie stało :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, będę się za takim rozglądał. Jeśli chodzi o dysk twardy to właśnie miałem plan, żeby HDD wrzucić w miejsce dvd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nada się, ale coś tanio - może to okazja :). Tu masz reckę:

 

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Latitude-E6440.112051.0.html

 

Mi się trochę wzrok psuje i już kolejny laptop to będzie 15,4" bo 14,1" to już ciut za mało :). Ale da się przeżyć. Generalnie te Delle są solidne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nada się, ale coś tanio - może to okazja :). Tu masz reckę:

 

https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Latitude-E6440.112051.0.html

 

Mi się trochę wzrok psuje i już kolejny laptop to będzie 15,4" bo 14,1" to już ciut za mało :). Ale da się przeżyć. Generalnie te Delle są solidne.

 

Summa summarum kupiłem za 800 zł Acera r541u w idealnym stanie z Intel Core i3-7100U, 8 gb ramu i dyskiem twardym Samsung 850 Pro SSD 256 gb. Mam nadzieję, że nie przepłaciłem bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na wykonaniu szukaj używanych biznesówek

Lenovo Thinkpada T530

Dell Latitude E6440

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam czy Surface 3 na Atomie z8700 nada się do pisania maili i oglądania Twitcha :E

Na Allegro da się znaleźć w (jak na tablet z klawiaturą) akceptowalnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...