Skocz do zawartości
private123

GTX 1080 Ti - problem z kartą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, posiadam kartę Asus GTX 1080 Ti w wersji fabrycznie podkręconej, mniej więcej od jesieni 2017 r. Dotychczas karta sprawowała się bardzo dobrze, jednak ostatnimi czasy gry zaczęły się wykrzaczać (np Cywilizacja 6, albo Conan Exiles). Problem objawia się tym że po paru minutach gra się po prostu zawiesza, wywalając komunikat o błędach (np błąd sterownika). Sprawdziłem temperatury, ale mimo pogody, karta ledwo dobija do 70*C, a czasem nawet nie zdąży, bo gra zawiesza się wcześniej. Obie gry jeszcze miesiąc czy dwa temu działały bez zarzutu. Pogrzebałem trochę w systemie, wyczyściłem komputer z kurzu, a nawet zdecydowałem się na format, ale nic nie pomogło i nawet na świeżo włączonym komputerze wciąż wywala błędy. W końcu pogrzebałem w ustawieniach samej karty i ku mojemu zaskoczeniu, gdy przestawię kartę z domyślnego trybu "Gaming" na nieco oszczędniejszy "Silent", nagle mogę grać bez problemu jak kiedyś, mimo że różnica w taktowaniu pomiędzy trybami to tylko 25 mhz na rdzeniu + małe różnice w "power target" i taktowaniu pamięci. Czy możliwe jest że karta nagle przestała utrzymywać założone wcześniej parametry? Karta jest wciąż na gwarancji i zastanawiam się czy jest to podstawa do zwrotu? A może źle kombinuje i winne jest co innego np zasilacz?

 

Specyfikacja kompa o ile coś to pomoże:

 

Asus Z170 Pro Gaming

Intel Core i7 6700K (niekręcony)

Corsair DDR4 3000 32GB

Corsair VS 650W

 

Z góry dzięki za pomoc! :)

Edytowane przez private123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta pada, dobrze,że jeszcze na niższych częstotliwościach chodzi bez problemów to jeszcze może z kilka miechów na niej pociągniesz - unikaj jej katowania, radzę zrobić blokadę na jakieś 60 fps, żeby chodziła jak najoszczędniej a jak masz na nią jeszcze gw to migusiem realizuj, bo później będzie bolało tak ponad 2 tysie stracić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności sprawdził bym zasilacz, najprościej podpiąć kartę do innego komputera z markowym 500+, jak dalej będzie problem z kartą to nasz pewność że się sypie, i wtedy realizacja gwarancj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności sprawdził bym zasilacz, najprościej podpiąć kartę do innego komputera z markowym 500+, jak dalej będzie problem z kartą to nasz pewność że się sypie, i wtedy realizacja gwarancj.

Zasilacz rzadko kiedy jest źródłem problemu w przypadku problemów z kartą.No chyba,że autor ma zasilacz z czarnej listy bądź z grupową regulacją napięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, karta "umiera". Miałem kiedyś kartę, na której w msi afterburner musiałem ręcznie zmniejszać clocki na gpu i memach. Z czasem musiałem obniżać co raz bardziej zegary. Szybko na gwarancje wysyłaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak się obawiałem - miesiąc bez sprawnego kompa (tyle ostatnio trwała u mnie przygoda z RMA). Zobaczę czy mam jakieś zapasowe części i ewentualnie poradzę się w serwisie. Jedyne co mnie zaskakuje to to, że karta znowu wyzionęła ducha. Nawet jej nie katowałem, w sumie nawet nie grałem zbyt wiele w wymagające gry, nie podkręcałem (poza fabrycznym), rzadko dobijała do 100% użycia. Była też regularnie czyszczona i taki klops. Chyba mam jakiegoś pecha. :(

 

No nic, dzięki za informacje i szybkie odpowiedzi.

Edytowane przez private123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...