Skocz do zawartości
mskant

Który z dwóch monitorów

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, zakupię kartę graficzną rtx 2060, i nie zostanie mi dużo środków na monitor. W moim zasięgu jest np AOC 24V2Q (75 Mhz, IPS, 5ms czas reakcji) oraz Samsung LS24D330HSX/EN (60 mhz, TN, 1ms reakcji). Oba mają świetne opinie na stronach sklepów. Moglibyście mi pomóc w wyborze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał AOC. Matryca IPS zapewni lepsze kolory i kąty widzenia, do tego dostajesz 15 MHz więcej czyli płynniejszy obraz (RTX 2060 powinien spokojnie zapewnić w większości gier na ultra te 75 FPSów w 1080p). Za Samsungiem przemawia jedynie czas reakcji czyli brałbym go pod uwagę jedynie jeśli grasz głównie w bardzo dynamiczne strzelanki jak CS: GO (choć wyższe odświeżanie tez daje tu przewagę więc też plus dla monitora AOC).

 

Może ktoś się wypowie na temat odczuwalnej różnicy pomiędzy 60 MHz, a 75 MHz. Wiadomo, że nie będzie takiego efektu jak na przeskok z 60 na 120, 144, 160 czy 240, ale wydaje mi się, że będzie czuć różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem że przez hdmi częstotliwość odświeżania może wynosić tylko 60 mhz maksymalnie. Tak jest czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 z 60 to 25% wzrost :E , Ja osobiście dużej różnicy nie dostrzegam, aczkolwiek jest zauważalna delikatna poprawa, choć może to tylko efekt samej świadomości podniesienia odświeżania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz budżet ok. 550 zł to bierz Acer Nitro bardoz dobrze wypada w testach. Poza tym zostaje odkładać kasę na coś lepszego, bo tutaj fajnie byłoby kupić WQHD 144Hz najlepiej z GSync lub wsparciem FreeSync dla zielonych, ale każda taka opcja to już 1500-2000 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz budżet ok. 550 zł to bierz Acer Nitro bardoz dobrze wypada w testach.

Możesz dać link do tych testów. Ze spec nie widzę w nim za bardzo czegoś ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj zanim kupisz Prośba o pomoc - problem z mnitorami AOC z serii V2Q

 

 

Ja sam "siedzę" na monitorze od AOC, który moim zdaniem w cenie jakiej można go kupić nie ma konkurencji. Test AOC Q3279VWF - 32 cale, 1440p, 75 Hz i FreeSync za 799 zł! Za stówkę więcej można wyrwać wersję na matrycy IPS, mi osobiście VA bardzo odpowiada. Freesync działa z GTX1080 jak należy i generalnie dobrze się monitor sprawuje.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie AOC wyższe odświeżanie i ips. TN i 60hz nie ma sensu... matryce TN mogą być dla graczy 144hz/240hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoliknowałem temat, w którym ludzie zmagali się z problemami z serią V2Q od AOC i innymi monitorami z zastosowaną tą samą matrycą, a Ty dalej mu go polecasz? :hmm::lame: 75Hz i IPS w nazwie robi swoje

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chyba się zdecyduję na ten monitor 32 cale

Edytowane przez mskant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...