Skocz do zawartości
Gość

System na ssd czy hdd - sprawdzenie.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Kupiłem laptop hp z dwoma dyskami, ssd + hdd po 512 MB i zainstalowanym windows 10. Podzielili mi na trzy dyski C, D, E i zainstalowali system, ale nie wiem jak sprawdzić, czy ten dysk C z systemem jest umieszczony na ssd czy hdd. Macie może wskazówki? No i pozostałe dwa D i E który jest na ssd i który na hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarządzanie dyskami (diskmgmt.msc) pokaże gdzie jest który wolumin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecie podczas instalacji windy podajesz dysk docelowy, na którym winda ma być zainstalowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecie podczas instalacji windy podajesz dysk docelowy, na którym winda ma być zainstalowana.

No tak. Bo wszyscy wiemy, że pracownicy sklepów instalują systemy na oczach kupujących laptopy od nich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Bo wszyscy wiemy, że pracownicy sklepów instalują systemy na oczach kupujących laptopy od nich...

Hieh, przeczytałem "zainstalowałem", zamiast "zainstalowanym" Mój błąd. Tak czy siak, przecież to wręcz pewne ze zainstalowano system na dysku SSD. Gdyby zainstalowali gdzieś indziej, można by to w sumie nawet uznać za błąd, chyba ze na specjalne życzenie kupującego.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem laptop hp z dwoma dyskami, ssd + hdd po 512 MB i zainstalowanym windows 10. Podzielili mi na trzy dyski C, D, E i zainstalowali system, ale nie wiem jak sprawdzić, czy ten dysk C z systemem jest umieszczony na ssd czy hdd. Macie może wskazówki? No i pozostałe dwa D i E który jest na ssd i który na hdd.

 

Wejdź w Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > Zarządzanie komputerem > Zarządzanie dyskami i zrób zrzut ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start komputera, odpalenie przeglądarki.

 

25 sekund? SSD

minuta, półtorej? HDD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo uruchom cmd, wpisz diskpart, później list volume

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ten WDC to model dysku, na którym jest Windows, czyli jednak chyba zrobili na HDD a SSD został cały pusty, trzebabędzie przenieść hahaha.

post-466247-156167128176_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz pusty ssd to zrób klona systemu (z wyjątkiem E: )

uprzedzam kolejne pytanie:

Aomei, easeus czy Acronic Backup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem laptop hp z dwoma dyskami, ssd + hdd
Napisz co za sklep robi takie jaja (czarna lista!). Dla większości osób, a na laptopach to może być z 95% nie będzie umiała przenieść systemu (10% najbardziej zdesperowanych zainstaluje Win 10 na nowo, reszta będzie mieć SSD i zero zysku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzięki za pomoc. Ale inne programy np. Firefox mogę sobie już instalować na ssd zanim poproszę kogoś o przeniesienie mi tam systemu? W sensie nie utracę potem tych programów.

 

Jeszcze takie pytanko, jak się ma używanie laptopa na pełnej baterii przy podłączeniu do prądu? W sensie na przykład wiem, że potem będę potrzebował pełnej baterii, więc żeby jej nie tracić podpinam naładowanego w pełni laptopa do prądu i używam. Nie niszczy to baterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. zanim poproszę kogoś o przeniesienie mi tam systemu?

2. W sensie nie utracę potem tych programów.

1. "Poproś" tych pipipi z tego ściśle tajnego sklepu. Taka instalacja to bezczelność, całkowity bezsens. SSD ma znacznie przyśpieszyć laptopa, a oni celowo usuwają cały zysk.

2. Oczywiście, że utracisz. Nawet jeśli są jakieś możliwości to nikomu nie będzie się chciało z tym cackać godzinami.

 

Jeśli nie masz pojęcia to przynajmniej zainstaluj Win10 na nowo (od razu na SSD), przynajmniej pozbędziesz się śmieci od producenta, całej masy zbędnych programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dobra zainstalowałem sobie od nowa system na SSD, co ciekawe jest masę mniej jakiś programów od wydawcy nagle, praktycznie nic z HP jakiś niepotrzebnych dodatków, ale w sumie fajnie.

 

Mam pytanko jeszcze, czy jest jakaś różnica czy będę programy instalował w "program files" czy po prostu osobno na dysku C? Nigdy nie widziałem między tym różnicy, a może sobie wtedy rzucić na osobną partycję system i osobno programy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zainstalowałem sobie od nowa system na SSD, co ciekawe jest masę mniej jakiś programów od wydawcy nagle, praktycznie nic z HP jakiś niepotrzebnych dodatków, ale w sumie fajnie.

 

Mam pytanko jeszcze, czy jest jakaś różnica czy będę programy instalował w "program files" czy po prostu osobno na dysku C? Nigdy nie widziałem między tym różnicy, a może sobie wtedy rzucić na osobną partycję system i osobno programy.

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...