Skocz do zawartości
kamilkowalewski

Czy wymiana B350 Tomahawk ma sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Planuję wymienić w lipcu Ryzena 5 2600 na jakiegoś z 3 gen. Chciałem też wymienić płytę na jakąś na chipsecie X570/X470, ale zastanowiłem się teraz nad tym bardziej i doszedłem do wniosku, że nie wiem czy potrzebuję lepszą płytę. Procesor mam zamiar podkręcać i przydałyby mi się dwa złącza m.2 nvme i to w zasadzie chyba tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Za 2 stówki uwolnię Cię od ciężaru tej "słabej" płyty.......... Po co Ci 2x NVMe? Kup sobie 960GB SSD np. SU750 i będziesz zadowolony. A jak nie? to moja propozycja jest aktualna :D Zadnego wodotrysku dzięki X470/X570 nie dostaniesz :)

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 stówki uwolnię Cię od ciężaru tej "słabej" płyty.......... Po co Ci 2x NVMe? Kup sobie 960GB SSD np. SU750 i będziesz zadowolony. A jak nie? to moja propozycja jest aktualna :D Zadnego wodotrysku dzięki X470/X570 nie dostaniesz :)

A Ty znowu wciskasz to co tobie sie podoba a nie potrafisz uszanowac tego czego ktos inny chce :hmm: W kazdym watku wchodzisz i wciskasz swoja ciemnote nie patrzac na to ze ktos ma inne wymagania.

 

Jak w temacie. Planuję wymienić w lipcu Ryzena 5 2600 na jakiegoś z 3 gen. Chciałem też wymienić płytę na jakąś na chipsecie X570/X470, ale zastanowiłem się teraz nad tym bardziej i doszedłem do wniosku, że nie wiem czy potrzebuję lepszą płytę. Procesor mam zamiar podkręcać i przydałyby mi się dwa złącza m.2 nvme i to w zasadzie chyba tyle.

Najpierw zdecyduj sie na jaki procesor chcesz zmienic a jak juz wbierzesz to dobierze sie pod to plyte pod OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zdecyduj sie na jaki procesor chcesz zmienic a jak juz wbierzesz to dobierze sie pod to plyte pod OC.

 

Ryzen 5 3600x na 80%, bo komputer służy tylko do gier, więc wyższe modele z większą ilością rdzeni nie są raczej potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

A Ty znowu wciskasz to co tobie sie podoba a nie potrafisz uszanowac tego czego ktos inny chce :hmm: W kazdym watku wchodzisz i wciskasz swoja ciemnote nie patrzac na to ze ktos ma inne wymagania.

 

No właśnie uszanowałem. Od razu zaproponowałem że pomogę mu w pozbyciu się paździerza. :lol2:

 

 

Ryzen 5 3600x na 80%, bo komputer służy tylko do gier, więc wyższe modele z większą ilością rdzeni nie są raczej potrzebne.

Wersje X nie mają za dużo przestrzeni do OC więc zysk minialny........ i wtedy upada powód zmiany płyty na jeszcze lepszą. Myślisz że obecna nie podoła OC? oczywiście że podoła. Dlatego się śmieje skąd taka myśl żeby wymieniać dobrą płytę na bardzo dobrą co moim zdaniem CI nic nie da. Dwa NVMe to aż tak wiele?

Edytowane przez sir.walazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie uszanowałem. Od razu zaproponowałem że pomogę mu w pozbyciu się paździerza. :lol2:

 

 

 

Wersje X nie mają za dużo przestrzeni do OC więc zysk minialny........ i wtedy upada powód zmiany płyty na jeszcze lepszą. Myślisz że obecna nie podoła OC? oczywiście że podoła. Dlatego się śmieje skąd taka myśl żeby wymieniać dobrą płytę na bardzo dobrą co moim zdaniem CI nic nie da. Dwa NVMe to aż tak wiele?

 

Właśnie próbowałem podkręcić Ryzena 5 2600 na tej płycie, ale OCCT przerywa test ze względu na na przekroczenie 90 stopni na VRM (sensor nazywa się 'system'). Temperatura procesora wynosiła poniżej 80 stopni. A co do wymiany to w takim wypadku ją zostawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Ludzie nie rozumieją że zysk z OC ryzenów wyżej taktowanych to 20, max 30%. Przy czym przekręcony system z 1700 między stockiem 3,2 a OC 3,9 to różnica w watach między 100 a 200 :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chipsety z literką X dają więcej linii PCI-e. I głównie tyle. Te z serii X570 mają dodatkowo obsługę PCI-E 4.0. Jednak to będzie miało sens przy kupnie dodatkowo grafiki od AMD (tylko jest pytanie czy ten standard coś da na plus) oraz dyski NVMe jak się pokażą to będą mogły być teoretycznie jeszcze szybsze.

 

 

Co do tych linii jest to - jak ja mam X370 - nic nie jest blokowane w momencie włożenia czegoś w dane gniazdo. I tak jak mam dysk Samsunga NVMe to gniazda SATA (6 sztuk) są wszystkie aktywne oraz wszystkie slote PCI-e też mam wszystkie aktywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Planuję wymienić w lipcu Ryzena 5 2600 na jakiegoś z 3 gen. Chciałem też wymienić płytę na jakąś na chipsecie X570/X470, ale zastanowiłem się teraz nad tym bardziej i doszedłem do wniosku, że nie wiem czy potrzebuję lepszą płytę. Procesor mam zamiar podkręcać i przydałyby mi się dwa złącza m.2 nvme i to w zasadzie chyba tyle.

Przy wymianie Ryzena 2.gen na 3.gen wymiana płyty jest niepotrzebna,jedynie na B450/X470 będziesz musiał wykonać upgrade biosu.

Płyty X370/X470/X570 od płyt z serii B różnią się tylko obsługą SLI,lepszym VRM i większą ilością slotów M.2 NVMe/złącz USB,SATA i to tyle.W przypadku X570 dochodzi jeszcze PCIe 4.0,które w sumie na razie będzie ciekawostką.

 

Ludzie nie rozumieją że zysk z OC ryzenów wyżej taktowanych to 20, max 30%. Przy czym przekręcony system z 1700 między stockiem 3,2 a OC 3,9 to różnica w watach między 100 a 200 :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Chłopie,po raz kolejny piszesz o tym,że OC w Ryzenach podwaja pobór mocy.

Już ci 2 czy 3 raz zwracam ci uwagę

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MSI B350 Tomahawk i procesor Ryzen 7 2700X. Po zakupie musiałem zaktualizować BIOS by wykryła procesor.

Działa bardzo dobrze i w pełni stabilnie.

Minusem jest nieco za słabe pasywne chłodzenie sekcji zasilania i musiałem zastosować chłodzenie aktywne, ale spokojnie płyta sama sobie steruje tym wentylatorem i załącza się on tylko wtedy gdy osiąga temperaturę około 70stC ale tez nie na maxa (sterowanie PWM) tylko spokojnie się kręci.

Dla testów podkręciłem procesor do stałych 4.48GHz i płyta działała stabilnie ale sekcja zasilania już była gorąca i wentylator na niej chodził cały czas.

 

Ogólnie fajna płyta dużo złącz niektóre nieco archaiczne ale kiedyś może się przydadzą ;)

 

Wg. mnie nie ma sensu zmieniać płyty.

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 4.8GHz to Cię chyba troszeczkę poniosło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jej fakt ! 4.48GHz przepraszam już poprawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MSI B350 Tomahawk i procesor Ryzen 7 2700X. Po zakupie musiałem zaktualizować BIOS by wykryła procesor.

Działa bardzo dobrze i w pełni stabilnie.

Minusem jest nieco za słabe pasywne chłodzenie sekcji zasilania i musiałem zastosować chłodzenie aktywne, ale spokojnie płyta sama sobie steruje tym wentylatorem i załącza się on tylko wtedy gdy osiąga temperaturę około 70stC ale tez nie na maxa (sterowanie PWM) tylko spokojnie się kręci.

Dla testów podkręciłem procesor do stałych 4.48GHz i płyta działała stabilnie ale sekcja zasilania już była gorąca i wentylator na niej chodził cały czas.

 

Ogólnie fajna płyta dużo złącz niektóre nieco archaiczne ale kiedyś może się przydadzą ;)

 

Wg. mnie nie ma sensu zmieniać płyty.

 

Jak przerobiłeś chłodzenie sekcji zasilania? Mam bardzo dobre chłodzenie na procesor, ale ogranicza mnie temperatura tej sekcji na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak...

Zabrzmi to bardzo nieprofesjonalnie i też tak wygląda ale czekam na nową obudowę a w tej inaczej tego rozwiązać nie mogłem...

A wygląda to tak:

1edd4bc76e3c.jpg

14c45d80496e.jpg

 

Jest to wentylator oryginalny dostarczany do chłodzenia z ryzenem 2700X, posiada sterowanie PWM i jest bardzo wydajny niemal jak odkurzacz. Jego moc wystarcza by schłodzić sekcję zasilania bez najmniejszego problemu.

Ale jak już pisałem jest to rozwiązanie tymczasowe bo czekam na nową obudowę a jakoś musiałem się "ratować".

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...