Skocz do zawartości
TheLast3

Zestaw za ok. 5000 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Zgłaszam wielką prośbę o pomoc w poskładaniu czegoś do gier za 5000 zł mając już kartę Asus GeForce ROG Strix RTX 2070 OC i monitor AOC CQ32G1.

Nie chcę sam nic kombinować, ponieważ nie jestem już w temacie, szkoda się tu kompromitować. :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz takie rozwiązanie lista PC:

i7-9700K

Chłodzenie powietrzne (ale można iść w wodne, bo budżet pozwala)

Osobiście dorzuciłbym jeszcze jeden dysk MX500 500 GB, aby podłączyć je oba w RAID 0 + dodatkowy HDD 1TB na backup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co raidy z ssd jak w tej samej cenie sa już dyski nvme?

https://proline.pl/koszyk/31495a2d

Jak chcesz, to i 9900k wejdzie.

 

Tak w ogóle pod jaki monitor będzie to podpięte oraz do jakich gier?

Być może nie ma konieczności parcia na i7 9700K.

Będzie OC? Jeżeli nie, to i nawet zejście do i7 8700 w cenie o 400 zł niższej.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor to AOC CQ32G1, gry to Wot, samoloty od wg, fortnite raczej tu wjedzie wszystko, bo to dla młodzieży. Oc ponoć ma nie być, ale procek z odblokowanym mnożnikiem i dobra płyta nie zaszkodzi nigdy nie wiadomo co człowiekowi strzeli do głowy. Własnie dostałem info, że czeka do zamontowania be quiet! Silent Loop 240 i jest prośba o duża, obudowę, swiatełka bajery, szmery :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo nie jestem pewny czy i9-9900K ma tutaj sens, bo trochę się marnuje przy samych grach.

Wręcz poleciałbym w i7-8700, ponieważ jego wydajność i tak pozwoli na wysoką ilość fpsów w WQHD.

Chyba, że OP stwierdzi, że warto dołożyć te kilkaset złotych dla 10-30 fpsów, których się raczej nie odczuje, ponieważ i tak zestaw powinien wyciągać +140 fpsów w tych grach.

EDIT: No chyba, że mówimy o ustawieniach ultra w niektórych grach multiplayer. Do WOTa na 100% starczy.

Edytowane przez Fox12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym budżecie gdzie tak naprawdę dwie rzeczy już są chłodzenie,grafa zostawiłbym tą i9 i nawet 32gb ramu, wiem przyrost wydajności będzie znikomy, ale tu jest trochę inne podejście, chodzi jeszcze o obudowę musi być widać, że tam jest "grubo" zna ktoś coś fajnego?

Edytowane przez TheLast3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczaj sobie: www.morele.net/obudowa-cooler-master-h500p-rgb-mcm-h500p-mgnn-s00-1636575/ // www.morele.net/obudowa-thermaltake-view-71-tempered-glass-rgb-edition-ca-1i7-00f1wn-01-1505455/ // www.morele.net/obudowa-enermax-saberay-czarny-eca3500ba-rgb-4596276/ // www.morele.net/obudowa-thermaltake-view-37-rgb-ca-1j7-00m1wn-01-4023313/ // www.morele.net/obudowa-lian-li-alpha-550x-okno-czarny-1700218/

 

Taniej: www.morele.net/obudowa-sharkoon-dg7000-g-red-4044951019342-994424/ // www.morele.net/obudowa-sharkoon-dg7000-g-blue-4044951019366-994870/ // www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-pro-m-special-edition-okno-czarny-ph-es515ptg-swt-1511232/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe 6% więcej ponad zakładany budżet, aczkolwiek wygląda świetnie:

https://www.komputronik.pl/cart/shared/show/GwdJLZOkVB

 

Procek tak jak chciałeś to i9-9900K. Niestety nie udało mi się połączyć 32GB RAMu z takim wyglądem PC. Postanowiłem zaryzykować i wrzucić 16GB, ponieważ łatwiej dokupić kolejne 16GB niż wymienić obudowę :P

Przechodząc dalej, płyta pozwoli na OC tego procka, ale nie jest tak dobra w tym jak Aorus Master na, którego zabrakło 400zł. Zasilacz biały (pasujący do obudowy) + modularny, ponieważ obudowa nie ma w pełni zamkniętej piwnicy na zasilacz (podobno można trafić na nowszą sztukę, która ma już to poprawione).

Jeszcze co do białego to był taki mój "strzał". Są też inne wersje kolorystyczne :)

Edytowane przez Fox12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://proline.pl/obudowa-fractal-design-define-s2-vision-rgb-tempered-glass-fd-ca-def-s2v-rgb-bko-tgd-p1355260

 

:Up_to_s:

 

Bez problemu z 9900K, SSD NVME 512, 16 GB DDR4 LED RGB, PSU 750W w zakładanych 5000 zł można wcisnąć. Dokupić Ryzer, zamontować kartę pionowo i będzie wyglądać.

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Okazuje się, że bez problemu można przekroczyć 5k... ma być petarda i kolorowo, ktoś się podejmie na stworzenie ostatecznego zestawu do kliknięcia kup teraz ? :D chociaż kolega Caps wysoko ustawił poprzeczkę :)

Edytowane przez TheLast3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że bez problemu można przekroczyć 5k... ma być petarda i kolorowo, ktoś się podejmie na stworzenie ostatecznego zestawu do kliknięcia kup teraz ? :D chociaż kolega Caps wysoko ustawił poprzeczkę :)

 

Czyli jaki maksymalny budżet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

https://proline.pl/koszyk/92b7be53 i dorzuć sobie do tego SSD 512/1TB NVME SX 8200 Pro czy coś podobnego. Wyjdzie przed 6000 zł. Jak będą jeszcze jakieś środki, to można popracować nad pamięciami.

 

Oczywiście taniej można próbować samemu ogarnąć RGB

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...