Skocz do zawartości
kamilkowalewski

Problem z podkręcaniem - wysoka temperatura na płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar trochę podkręcić swojego Ryzenka 5 2600, ale przy ustawieniu napięcia powyżej 1.3V OCCT wywala błąd, ponieważ sensor na płycie głównej o nazwie 'system' przekracza 90 stopni. Temperatury na procesorze są niskie, max 75 stopni w stresie przy 4Ghz i 1.3V. Chłodzenie CPU to Dark Rock Pro 4, a płyta to B350 Tomahawk. W internecie wyczytałem, że ten sensor 'system' to temperatura VRM. Jakiś pomysł jak ją zmniejszyć? Bo rozumiem, że lepiej tych 90 stopni nie przekraczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okolice 75 stopni to ja na ferze 3 przy 4,1-4,2Ghz i napięciu w okolicach 1.4V osiągałem, nie napisze dokładnie, bo już dawno nie przeprowadzałem żadnych testów i zjechałem z taktami do 4.0. Dużo zależy od tego jak dobrze wentylowaną masz budę, u mnie na przodzie 3 x120mm wdmuchujące powietrze do środka + 2x120mm jeden z tyłu drugi na topie obudowy wyciągające z niej powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okolice 75 stopni to ja na ferze 3 przy 4,1-4,2Ghz i napięciu w okolicach 1.4V osiągałem, nie napisze dokładnie, bo już dawno nie przeprowadzałem żadnych testów i zjechałem z taktami do 4.0. Dużo zależy od tego jak dobrze wentylowaną masz budę, u mnie na przodzie 3 x120mm wdmuchujące powietrze do środka + 2x120mm jeden z tyłu drugi na topie obudowy wyciągające z niej powietrze.

 

No ja jak ustawiłem 1.4V to temperatura procesora też jest poniżej 80 stopni, ale ten sensor 'system' dobija w końcu do 90 i OCCT zatrzymuje test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci mam powiedzieć, napisałem przecież ze sporo zależy od wentylacji obudowy. Jaką masz obudowę? jest jakoś wentylowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci mam powiedzieć, napisałem przecież ze sporo zależy od wentylacji obudowy. Jaką masz obudowę? jest jakoś wentylowana?

 

Mam obudowę SilentiumPC Pax M70 v2. Na przodzie mam 3x120mm Sigma Pro, a na tyle 1x120mm SilentWings 3. Mam jeszcze możliwość zamontowania dwóch wentylatorów na topie. Teraz tamten otwór jest zakryty matą wygłuszającą i gdy ją ściągam to temperatura na procesorze spada o jakieś 4 stopnie, więc zamontuję w tym miejscu te dwa dodatkowe wentylatory i powinno być o wiele lepiej. Na razie udało mi się podkręcić procesor na 4.05Ghz, a RAM na 3400Mhz CL14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sensor o nazwie "system" to jest temperatura sekcji zasilania procesora.

Musisz wykombinować coś by schłodzić sekcję zasilania, u mnie jest to samo dla tego dałem wentylator podpinany pod SYS_FAN1 wiejący prosto w radiatory od sekcji zasilania a ona steruje sobie tym wentylatorem i teraz temperatury z 90stC spadły mi na max około 75stC. Oczywiście ustawiłem sobie własne krzywe tego wentylatora by nie zmieniać kompa w odkurzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...