Skocz do zawartości
CharlieNeverForgottenXD

Zakup karty czy konsoli?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tu nawet nie chodzi o jakość grafiki. Jeśli całe życie grałeś na PC i odpalisz sobię gierkę na konsoli w 30FPSach to bardzo mocno Ci to będzie przeszkadzało.

 

A co do 2080Ti to do tego Ryzena nie warto. Kup sobie używaną 1080Ti z gwarancją. Jest trochę mniej wydajna, a dwa razy tańsza.

 

 

 

Wlasnie gralem cale zycie na PC i od wczoraj gram na XB1X i gry wygladaja PIEKNIE

 

Zamiast rtx2080 wole XB1X, PS4Pro, i Rtx2060 Super. Trzeba miec nie pokolei w glowie zeby za tyle kupowac RTX 2080/Ti i jeszcze bronic decyzji ze to inwestycja jak w dom :E :E

PS

Taki Wonziu ma RTX2080Ti i gra na monitorze 1080p :E

 

 

Jak byś odpalił fc5 na XoX to zdziwił byś się. Gra wygląda pięknie w pełnym 4k ;)

Nowe Metro na XoX również wygląda fenomenalnie.

 

 

Wgram sobie metro bo jest w game pass. Ale gry na XB1X na moim Oledzie wygladaja cudownie.

Edytowane przez CharlieNeverForgottenXD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki W3 lepiej wygląda jednak na PC, a jak dodatkowo wgra się odpowiednie mody graficzne to różnica jest kolosalna.

No i dla niektórych granie w 30 FPSach to mordęga i żadne upłynniacze obrazu, HDRy czy oszukane 4k wtedy nie pomogą. Ogólnie obecne konsole są już u schyłku swojego życia więc nie ma teraz sensu robienia porównań graficznych. Lepiej poczekać na nową generację konsol i wtedy będzie można porównywać grafikę z PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki W3 lepiej wygląda jednak na PC, a jak dodatkowo wgra się odpowiednie mody graficzne to różnica jest kolosalna.

No i dla niektórych granie w 30 FPSach to mordęga i żadne upłynniacze obrazu, HDRy czy oszukane 4k wtedy nie pomogą. Ogólnie obecne konsole są już u schyłku swojego życia więc nie ma teraz sensu robienia porównań graficznych. Lepiej poczekać na nową generację konsol i wtedy będzie można porównywać grafikę z PC.

 

 

Wiedzmin zgadza sie, wyglada lepiej na PC z modami. Nowe konsole maja wyjsc za ponad rok, nie bede tyle czekal tylko kupie teraz i potem sprzedam ;)

Co do FPS to moze jestem w tej grupie osob ktorym to poprostu nie przeszkadza. Dla mnie 30 klatek to jest duzo, ale tez staram sie nie zapominac ze przygode z grami zaczynalem od commodore 64 gdzie gralo sie w 10fps :E moze dlatego 30 dla mnie jest duzo i poprostu nie widze roznicy miedzy 30 a 60 :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

30 kl/s starcza do większości gier, ale nie do takich jak bf,cod, czy też jakiś dynamicznych bijatyk, wyścigów

kiedys ustawiłem sobie stałe 30 kl/s w AC Origins, mówię, zobaczę jak goście w to na konsolach grają w takim klatkarzu - no niestety, ale kiepsko to chodziło na 42 calowym tv

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmin zgadza sie, wyglada lepiej na PC z modami. Nowe konsole maja wyjsc za ponad rok, nie bede tyle czekal tylko kupie teraz i potem sprzedam ;)

Co do FPS to moze jestem w tej grupie osob ktorym to poprostu nie przeszkadza. Dla mnie 30 klatek to jest duzo, ale tez staram sie nie zapominac ze przygode z grami zaczynalem od commodore 64 gdzie gralo sie w 10fps :E moze dlatego 30 dla mnie jest duzo i poprostu nie widze roznicy miedzy 30 a 60 :hmm:

 

To może kup teraz konsolę, a jak wyjdzie nowa generacja to ją sprzedasz i zdecydujesz co dalej (nowa konsola czy nowy PCet).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 kl/s starcza do większości gier, ale nie do takich jak bf,cod, czy też jakiś dynamicznych bijatyk, wyścigów

kiedys ustawiłem sobie stałe 30 kl/s w AC Origins, mówię, zobaczę jak goście w to na konsolach grają w takim klatkarzu - no niestety, ale kiepsko to chodziło na 42 calowym tv

 

Kurcze, moze poprostu jestem za stary zeby dostrzec roznice. Dla mnie 30pfs wystarczy. Sa tacy ludzie jak ja czy wszyscy tu musza miec 60fps w RPG. PS w strzelanki nie gram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up

pewnie jakbym dłużej pograł to też bym sie przyzwyczaił, ale tak z dnia na dzien z 60 na 30 przeskoczyc to imo koszmar ;)

dodatkowo w moim tv nie ma zadnych upłynniaczy/upiększaczy, u mojej matki w nowym LG 43 4k to nawet filmy SD (480p czy niżej) wyglądają jak u mnie HD :E

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak slysze teksty, ze nie widac roznicy miedzy 30 a 60 fps to wyczuwam trolling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpaliłem AC Origins na moim kompie to w Aleksandrii dropy do 20-25fps nie idzie grać, a na PS4 Slim wszystko hula, kolosalna różnica, czy to w mieście czy na zewn. Zapewne zwalony patch w wersji na PC, bo na Odyssey chodzi o niego lepiej, w Atenach potrafi trzymać 35-40 na dużo wyższych ustawieniach niż w Origins. Na PC gram w AC na padzie, na klawiaturze w takim klatkarzu - niegrywalne.

Tak samo lepiej mi się gra w BF1 na PS4 niż na PC, gdzie zamula. Zostaje czekanie na Ryzena.

 

Całe życie miałem PC, od października mam PS4 i w niczym nie pogorszyło mi komfortu grania, może dlatego, że nie miałem nigdy grafy za 1-2tyś+.

 

Konsola fajna sprawa, nie musi się człowiek martwić, że coś nie pójdzie, wymieniać sprzęt bo za cienki. Teraz przy tej drożyźnie to to się zrobiło "drogie hobby". :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale cod, bf, wyścigi czy bijatyki są przecież w 60 kl/s na konsolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odpaliłem AC Origins na moim kompie to w Aleksandrii dropy do 20-25fps nie idzie grać, a na PS4 Slim wszystko hula, kolosalna różnica, czy to w mieście czy na zewn. Zapewne zwalony patch w wersji na PC, bo na Odyssey chodzi o niego lepiej, w Atenach potrafi trzymać 35-40 na dużo wyższych ustawieniach niż w Origins. Na PC gram w AC na padzie, na klawiaturze w takim klatkarzu - niegrywalne.

Tak samo lepiej mi się gra w BF1 na PS4 niż na PC, gdzie zamula. Zostaje czekanie na Ryzena.

 

Całe życie miałem PC, od października mam PS4 i w niczym nie pogorszyło mi komfortu grania, może dlatego, że nie miałem nigdy grafy za 1-2tyś+.

 

Konsola fajna sprawa, nie musi się człowiek martwić, że coś nie pójdzie, wymieniać sprzęt bo za cienki. Teraz przy tej drożyźnie to to się zrobiło "drogie hobby". :kwasny:

No tak, piszesz, że na PC zwalnia, zamula. Na słabym Pc.

Ale już na średnim jest dużo płynniej niż na konsoli.

 

@up

pewnie jakbym dłużej pograł to też bym sie przyzwyczaił, ale tak z dnia na dzien z 60 na 30 przeskoczyc to imo koszmar ;)

dodatkowo w moim tv nie ma zadnych upłynniaczy/upiększaczy, u mojej matki w nowym LG 43 4k to nawet filmy SD (480p czy niżej) wyglądają jak u mnie HD :E

Dokładnie. Jak pograsz trochę na PC w 60 fps w nieco dłuższym okresie czasu to jak włączysz nędzne 20-30 fps w wersji na konsolę to będziesz mieć odczucie, że gra non stop zwalnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że im lepszy sprzęt to jest lepiej. Mój RX 570 wystarcza mi, mam w tych grach co gram 60+, czasem jakiś dziwny drop 50+, z multi to pograłbym BF1/5 ale nie gram bo nie mam miejsca na SSD, bo mam inne gry zainstalowane na 240GB, tj Division 2 i Odyssey. Mam już 16GB DDR4, czekam na procka, powinno być lepiej w takim BF.

 

Autor tematu chce kupić mocną grafę, więc na PC na luzie powinien pograć, nie wiem jak z 4K, ale pewnie z małą edycją detali, chyba podoła?

Co do konsoli to raczej skłaniałbym się ku playstation, bo ma exy, a konsola to praktycznie to samo co PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typie łykaj prosiaka. Ja kupiłem konsole tylko aby ograć Days Gone i GoW. Do tej pory jakoś przypadkiem uzbierało mi się ~30 tytułów i vr xD Mając PC z sygnatury nie czuje się pokrzywdzony jeśli chodzi o grafikę. Jest naprawdę nieźle, a taki god of war to graficznie wywołuje momentami opad szczęki. No i działający HDR to chyba najlepszy bajer jaki istnieje. Jak na PC HDR odrzuca bo to kpina z graczy jak to jest zrobione, tak na konsoli HDR niszczy gałki oczne i jak jakaś gra go nie ma to się cicho szlocha :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typie łykaj prosiaka. Ja kupiłem konsole tylko aby ograć Days Gone i GoW. Do tej pory jakoś przypadkiem uzbierało mi się ~30 tytułów i vr xD Mając PC z sygnatury nie czuje się pokrzywdzony jeśli chodzi o grafikę. Jest naprawdę nieźle, a taki god of war to graficznie wywołuje momentami opad szczęki. No i działający HDR to chyba najlepszy bajer jaki istnieje. Jak na PC HDR odrzuca bo to kpina z graczy jak to jest zrobione, tak na konsoli HDR niszczy gałki oczne i jak jakaś gra go nie ma to się cicho szlocha :lol2:

 

No wlasnie takie mam wrazenie w Wiedzminie na XB1X. HDR niszczy wszystko co do tej pory widzialem. Wgralem sobie wieska na swojego PC z marna rx 470 ustawilem ultra i 4k ( 12fps) i ogolne wrazenia sa marne w stosynku do konsoli(i nie mowie tu o fps a o statycznym obrazie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto raz zobaczył działający HDR na odpowiednim wyświetlaczu ten już z własnej nieprzymuszonej woli do SDR nie wróci. Szczególnie teraz warto konsole kupić. Praktycznie wszystko jest w ekstra cenach. Za te 5-5.5k zł mamy prosiaka + wszystkie exy i nie tylko + vr + zacną bibliotekę exów na vr + ps plus na rok. Najważniejsze jest też to że na dobrą sprawę bezproblemowo to zgonimy no może oprócz VR ale znowu VR będzie kompatybilny z PS5 więc warto zostawić Ja za swój mega pack dałem 909 zł a to jak ukraść xD. No i na ps5 będą dużo lepsze graficznie gierki, a sama rozdzielczość hełmu zbytnio nie przeszkadza, byle by gry wyglądały chociaż jak na podstawowym ps4 na zwykłym ekranie i imersja będzie rwała suty nawet w 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to wiadomo że przy takiej samej karcie graficznej konsola będzie wygrywać ze względu na lepszą optymalizację. Dla mnie konsola w grach dynamicznych to beznadzieja, ale to moje zdanie. Co do HDR to trzeba jeszcze kupić taki monitor lub telewizor i jeszcze trzeba uważać przy zakupie żeby była odpowiednia jasność ekranu. Z tego co pamiętam trzeba często wybierać SDR + wysokie hz monitora lub użycie HDR + niższe hz. Bardzo fajnie pokazane w skrócie na monitorze

czy też wspomniane przy tym TV
ale to już są drobne szczegóły.

 

Moim skromnym zdaniem jak pasuje komuś konsola to nie ma co się patyczkować.

 

Kto raz zobaczył działający HDR na odpowiednim wyświetlaczu ten już z własnej nieprzymuszonej woli do SDR nie wróci.

To samo mogę powiedzieć o monitorze 60hz vs 144hz chociażby i właśnie z tego powodu dla mnie konsola no dice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie no to wiadomo że przy takiej samej karcie graficznej konsola będzie wygrywać ze względu na lepszą optymalizację. Dla mnie konsola w grach dynamicznych to beznadzieja, ale to moje zdanie. Co do HDR to trzeba jeszcze kupić taki monitor lub telewizor i jeszcze trzeba uważać przy zakupie żeby była odpowiednia jasność ekranu. Z tego co pamiętam trzeba często wybierać SDR + wysokie hz monitora lub użycie HDR + niższe hz. Bardzo fajnie pokazane w skrócie na monitorze

czy też wspomniane przy tym TV
ale to już są drobne szczegóły.

 

Moim skromnym zdaniem jak pasuje komuś konsola to nie ma co się patyczkować.

 

 

To samo mogę powiedzieć o monitorze 60hz vs 144hz chociażby i właśnie z tego powodu dla mnie konsola no dice.

 

Chyba ze ktos jest poxxxxxxx jak ja gdzie nie widze roznicy miedzy 30fps a 60fps. Za to miedzy 20 a 30 widze duza roznice. Ale chyba jestem wyjatkiem, moze jakas choroba oczu albo cos

Edytowane przez RyszardGTS
wulg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu graczy wyłapuje różnicę między nawet 60 a 75. Dla mnie ogromna różnica jest pomiędzy 60 a 90-100. Niżej nie sprawdzałem bo i po co skoro dla mnie 90-100 jest zdecydowanie lepsze więc postawiłem na monitor 144hz. Obejrzyj sobie

może należysz do "edge case" skrajny przypadek gdzie odświeżanie monitora nie ma dla Ciebie znaczenia. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pc i konsole. Grafika na One X nie odstrasza mnie względem PC. Ale np na One S to była tragedia. Nie mogłem uwierzyć że Wiedźmin wygląda tak źle względem wersji PC. Dla mnie HDR robi ogromną różnice. Chyba że ktoś ma kompa którego podłącza do wysokiej klasy TV. Monitory PC nie mają nic wspólnego z HDR. Za niski kontrast, za kiepskie krawędziowe podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam pc i konsole. Grafika na One X nie odstrasza mnie względem PC. Ale np na One S to była tragedia. Nie mogłem uwierzyć że Wiedźmin wygląda tak źle względem wersji PC. Dla mnie HDR robi ogromną różnice. Chyba że ktoś ma kompa którego podłącza do wysokiej klasy TV. Monitory PC nie mają nic wspólnego z HDR. Za niski kontrast, za kiepskie krawędziowe podświetlenie.

 

 

Zgadza sie. A na Oledzie HDR wyglada bajecznie. Kolory, kontrast. Pewnie to samo mozna by zaimplementowac na PC, no ale fakt jest taki ze HDR an PC jest slaby lub go nie ma :(

 

Zreszta, ja powoli odchodze od grania na PC. Teraz jak kupie karte to pewnie bedzie to ostatnia 'droga' karta. Zalezy od tego jak sie spisze PS5 no i przedewszystkim od tego czy NVIDIA dalej bedzie dym£$%la rynek PC swoimi cenami z kosmosu.

 

Bo ludzie chca wydawac kase na karte tylko niech to ma odzwierciedlenie w FPS.

Edytowane przez CharlieNeverForgottenXD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory PC nie mają nic wspólnego z HDR. Za niski kontrast, za kiepskie krawędziowe podświetlenie.

 

Chciałbym to HDR zobaczyć. Mam monitor ponad roczny va, podświetlanie jest bardzo równomierne, kontrast w nocy w ciemnym pokoju ustawiony na 20% bo większy za bardzo bije po oczach po ciemku. Nie wyobrażam sobie bym potrzebował większego kontrastu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym to HDR zobaczyć. Mam monitor ponad roczny va, podświetlanie jest bardzo równomierne, kontrast w nocy w ciemnym pokoju ustawiony na 20% bo większy za bardzo bije po oczach po ciemku. Nie wyobrażam sobie bym potrzebował większego kontrastu.

 

Kontrast na oledzie jest niesamowity. Jak odpalam ludziom filmiki hdr z youtuba to mowia ze to wyglada lepiej niz w rzeczywistosci.

 

Wiedzmin 3 z HDR to najlepsza graficznie gra w jaka gralem, a podobno HDR tam jest nie dopracowany. HDR miazdzy gry w otwartym swiecie.AC: Oddysey i Origin tez przekozak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pc i konsole. Grafika na One X nie odstrasza mnie względem PC. Ale np na One S to była tragedia.

No właśnie kolega miał One S to dla mnie porażka.

A na Oledzie HDR wyglada bajecznie.

Oled na dłuższą metę może być słabym wyborem. Chyba że ktoś liczy że coś innego szybciej się zepsuje aniżeli wypali obraz. Jest powód czemu nie produkują masowo monitorów Oled.

Chciałbym to HDR zobaczyć. Mam monitor ponad roczny va, podświetlanie jest bardzo równomierne, kontrast w nocy w ciemnym pokoju ustawiony na 20% bo większy za bardzo bije po oczach po ciemku. Nie wyobrażam sobie bym potrzebował większego kontrastu.

Większa jasność i kontrast jest potrzebna żeby był wyświetlany HDR pełną gębą.

"Z kolei najnowsze telewizory obsługujące HDR (jak np. Samsungi SUHD) są w stanie wyświetlić obraz o jasności nawet kilkukrotnie większej. Czy taki telewizor nie będzie oślepiał użytkownika? Nie, bowiem celem techniki HDR nie jest oślepianie widza, lecz zapewnienie mu wrażeń jak najbardziej zbliżonych do oglądania świata realnego." KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

masz screeny?

Bo kazdy mowi ze gry duzo lepiej wygladaja na PC tylko jakos nikt NIGDZIE nie wkleja screenow. W Wiesku roznica jest mala miedzy XB1X a PC ultra 4k.

 

I jescze HDR masz na konsoli.

 

Wiedzmin imho wyglada lepiej na konsoli przez HDR

 

https://www.youtube.com/watch?v=4KbwyH4Dllo

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-the-witcher-3-wild-hunt-face-off

https://imgur.com/a/4yE1YAS

https://imgur.com/a/b296882

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nasze pieniądze poszły na smycz dla psa i ubranie Gucciego  Ukraina jak lewica wystarczy dać im mówić, ruscy nie muszą nawet siać propagandy 
    • Nie przesadzam  za 3 lata jak dobrze kojarzę płaciłem jakieś 130 zł, no ale to kilka ładnych lat wstecz było   
    • https://mojaolesnica.pl/57266,637577,napastowal-kobiete-kolo-olesnickiego-lidla-wezwano-policje Ale rasiści z tych Polaków 
    • Cdkeys nawet według ich własnego regulaminu niczego nie sprzedaje CDKeys.com’s Terms and Conditions 2. About CDKeys.com and Online Shop 2.1 CDKeys.com is an online/internet platform that connects Buyers with Sellers to facilitate the sale and purchase of various Programs. The Online Shop provides access to a variety of Programs and facilitates the transaction between Sellers and Buyers. 2.2 You understand and agree that CDKeys.com acts as an intermediary between Buyers and Sellers and that any offer and/or  sale performed through the Online Shop are made between particular Seller and Buyer while CDKeys.com only facilitates such transactions by means of establishing and maintaining the Online Shop’s functionalities and providing certain Services to the Users aimed at improving safety, speed and certainty of the transactions. 2.3 Buyers understand, agree and acknowledge that any transaction and/or agreement entered into with a Seller, as a result of your use of the Services whether oral or written, is between you and the Seller only, and CDKeys.com is not a party thereto. Notwithstanding these Terms and Conditions, Buyers may be required to enter into contractual agreements with Sellers and/or accept the Seller’s terms and conditions in order to purchase a Program. In such an instance, CDKeys.com shall not be a party to the Seller Agreement and shall not be responsible for performing the obligations of the Seller Agreement between Buyers and Sellers. CDKeys.com disclaims all liability arising from or related to any such Seller Agreement. 2.4 You agree and acknowledge that CDKeys.com does not own, sell, resell, furnish, provide, rent, re-rent, and/or host any Program and/or Seller Services and that Sellers shall solely be responsible for Seller Services and/or Programs. 2.5 CDKeys.com provides Buyers with its Services free of charge. CDKeys.com may however charge a fee to Sellers in relation to each Product following the successful payment of the Program Price. 2.6 CDKeys.com does not endorse any Seller over another to service a Buyer. While we try our best to verify Seller’s information, conducting a due diligence and useing commercially reasonable efforts to confirm that Sellers are licensed and  maintain the required governmental approvals to provide Seller Services, we do not make any warranty, guarantee, or representation as to the licensing, ability, competence, compliance, or qualifications of any Seller. 2.7 Although CDKeys.com requires Sellers to provide accurate information about themselves and Programs, we do not confirm, and shall not be responsible for, any Program details or any Seller’s purported identity. Buyers agree to independently research and evaluate the Programs and Sellers.   Czyli w razie czego będzie, "ja tu tylko sprzątam i udostępniam teren".
    • No to problem ciecia rozwiązał się sam, będzie dalej jeździł swoim Pasterzem B5
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...