Skocz do zawartości
CharlieNeverForgottenXD

Zakup karty czy konsoli?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Panowie, mam pytanie. Wacham sie czy kupic konsole xbox one x czy rtx2070 super.

Mozecie mi doradzic ale tylko z punktu widzenia lepszej grafiki, exclusivy mnie nie interesuja.

Szukalem porownania np assasin creed oddysey pc vs kosola ale na youtubie jest tylko 1080p PC vs xbox one x.

Nie ma nigdzie porownania normalnego ultra 4k PC do koonsol.

Moze ktos na forum posiada konsole xbox one x i jakas dobra karte graiki i by wsatwil screeny.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie, mam pytanie. Wacham sie czy kupic konsole xbox one x czy rtx2070 super.

Mozecie mi doradzic ale tylko z punktu widzenia lepszej grafiki, exclusivy mnie nie interesuja.

Szukalem porownania np assasin creed oddysey pc vs kosola ale na youtubie jest tylko 1080p PC vs xbox one x.

Nie ma nigdzie porownania normalnego ultra 4k PC do koonsol.

Moze ktos na forum posiada konsole xbox one x i jakas dobra karte graiki i by wsatwil screeny.

 

Pozdrawiam

 

Jaką masz resztę podzespołów? Nie ma takiej możliwości, żeby grafika była lepsza na konsoli która kosztuje tyle co połowa karty graficznej którą wymieniłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultra 4k nie pograsz na 2070 a na konsoli to masz takie udawane 4k ze srednimi detalami w 30fps z dropami.

 

Chcesz miec dobry kompromis wydajnosci do jakosci to idz w 1440p i na tej karcie 60fps we wszystko pograsz.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultra 4k nie pograsz na 2070 a na konsoli to masz takie udawane 4k ze srednimi detalami w 30fps z dropami.

 

Chcesz miec dobry kompromis wydajnosci do jakosci to idz w 1440p i na tej karcie 60fps we wszystko pograsz.

 

Dobrze, a wiesz moze gdzie sa jakies porownania PC ultra 4k VS XB1X?

Na youtubie sa tylko 1080p PC vs xbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a wiesz moze gdzie sa jakies porownania PC ultra 4k VS XB1X?

Na youtubie sa tylko 1080p PC vs xbox

 

To słabo szukałeś. Drugi link na yt po wpisaniu "assassins creed 4k pc vs xbox":

 

Ale według mnie tu nie ma co porównywać, kolega wyżej dobrze Ci napisał.

Edytowane przez kamilkowalewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To słabo szukałeś. Drugi link na yt po wpisaniu "assassins creed 4k pc vs xbox":

 

Ale według mnie tu nie ma co porównywać, kolega wyżej dobrze Ci napisał.

 

Ale to jest AC origins. A masz do AC Oddysey?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na youtube nie zobaczysz dokładnie detali jakie ma gra na konsoli w stosunku do PC.

Po pierwsze to nie można porównywać wydajności na PC wersji na PC Ultra 4K do wersji XBX, bo wersja na XBX nie ma pełnego 4K tylko zmienną rozdzielczość 2944x1656-3840x2160 skalowane w zależności od obciążenia.

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-assassins-creed-odyssey-best-played-on-enhanced-consoles

Po drugie na konsoli są obcięte detale w stosunku do Ultra na PC. Czasem trudno to zauważyć tak samo jak w grach na PC różnicę pomiędzy Very High a Ultra ale często to zżera sporo mocy.

Po trzecie to na konsoli masz max 30 fps a czasami i mniej. Na PC na RTX 2070 z detalami jak na konsoli będziesz mieć ze 2 razy więcej.

Po czwarte to dłuższe lodaingi na konsoli, gdzie nie wykorzystasz w pełni dysku SSD

Po piąte to XBX jest już u schyłku życia. To tylko poprawiona wersja Xboxa One. W przyszłym roku wychodzi następca z duuuużo mocniejszym procesorem, więc zapomnij, że będą nowe gry na obie platformy w dłuższej perspektywie. Developerzy skupią się na PC i następnej generacji konsol a stare odejdą do lamusa jak to zwykle bywa.

Wg mnie szkoda kasy na konsolę na rok. Z PC więcej wyciśniesz z RTX 2070 i na dłużej ci starczy.

Do tego masz szerszą bibliotekę gier.

Nie ma sensu kupowanie konsoli u schyłku jej życia.

Edytowane przez Cracxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nawet rx570 jest troszeczkę lepszy od ps4 pro.

Na konsolach nie masz natywnego 4K, masz upscaling.

 

Jak chcesz konsolę to poczekaj na następną generację. Konsole mają swoje duże plusy tak samo jak PC ale nie jest nim jakość grafiki i płynność.

 

Ja osobiścię konsolę bym kupił jedynie dla exclusive'ów. Z tym, że na PC też jest trochę gier, których na konsolach nie ma.

Edytowane przez domino97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nawet rx570 jest troszeczkę lepszy od ps4 pro.

Na konsolach nie masz natywnego 4K, masz upscaling.

Jeszcze to PS4 PRO to jest jakikolwiek sens aby kupić, bo są gry na wyłączność, których nie ma na PC.

Ale on pisze o XBX gdzie wszystko jest na PC w lepszym wydaniu, więc to już wogóle bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na youtube nie zobaczysz dokładnie detali jakie ma gra na konsoli w stosunku do PC.

Po pierwsze to nie można porównywać wydajności na PC wersji na PC Ultra 4K do wersji XBX, bo wersja na XBX nie ma pełnego 4K tylko zmienną rozdzielczość 2944x1656-3840x2160 skalowane w zależności od obciążenia.

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-assassins-creed-odyssey-best-played-on-enhanced-consoles

Po drugie na konsoli są obcięte detale w stosunku do Ultra na PC. Czasem trudno to zauważyć tak samo jak w grach na PC różnicę pomiędzy Very High a Ultra ale często to zżera sporo mocy.

Po trzecie to na konsoli masz max 30 fps a czasami i mniej. Na PC na RTX 2070 z detalami jak na konsoli będziesz mieć ze 2 razy więcej.

Po czwarte to dłuższe lodaingi na konsoli, gdzie nie wykorzystasz w pełni dysku SSD

Po piąte to XBX jest już u schyłku życia. To tylko poprawiona wersja Xboxa One. W przyszłym roku wychodzi następca z duuuużo mocniejszym procesorem, więc zapomnij, że będą nowe gry na obie platformy w dłuższej perspektywie. Developerzy skupią się na PC i następnej generacji konsol a stare odejdą do lamusa jak to zwykle bywa.

Wg mnie szkoda kasy na konsolę na rok. Z PC więcej wyciśniesz z RTX 2070 i na dłużej ci starczy.

Do tego masz szerszą bibliotekę gier.

Nie ma sensu kupowanie konsoli u schyłku jej życia.

 

Konsola obecnie może usatysfakcjonuje kogoś, kto chce mieć stabilne 30 FPS i przykładowo nie zależy mu na tym by po prostu "sobie pograć". Ale o graniu w wysokich detalach z zastosowaniem zaawansowanych ustawień to lepiej mieć po prostu mocnego kompa.

Edytowane przez marand97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzima strona nam podpowiada , że istnieje wysokie prawdopodobieństwo , że różnica w cenie pomiędzy RTX 2070 a RTX 2070 SUPER będzie około... 20 $.

 

Ja bym się poważnie zainteresował tą 2070 RT SUPER... :thumbup:

 

Myślę , że warto się załapać na te kilka FPS ów więcej w Wieśku 3 :D

 

https://pclab.pl/news81195.html

Edytowane przez marand97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie, mam pytanie. Wacham sie czy kupic konsole xbox one x czy rtx2070 super.

Mozecie mi doradzic ale tylko z punktu widzenia lepszej grafiki, exclusivy mnie nie interesuja.

Szukalem porownania np assasin creed oddysey pc vs kosola ale na youtubie jest tylko 1080p PC vs xbox one x.

Nie ma nigdzie porownania normalnego ultra 4k PC do koonsol.

Moze ktos na forum posiada konsole xbox one x i jakas dobra karte graiki i by wsatwil screeny.

 

Pozdrawiam

PC ma zawsze lepszą grafikę(pomijając exy), do tego Ray Tracing w RTXach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray Tracing fajne ale jak patrzę na spadek wydajności to mam wrażenie że tylko 2080 ti warto korzystać z tej technologii. Mało kto gra w 4K 60hz, ponieważ zdecydowana większość woli od tego przykładowo 1440p 144hz. Ostatnio byłem u kolegi co jarał się xbox na tv i osobiście nie mógłbym zdzierżyć takiego opóźnienia za długo. Już nie wspominając przesiadki na pada.

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola obecnie może usatysfakcjonuje kogoś, kto chce mieć stabilne 30 FPS i przykładowo nie zależy mu na tym by po prostu "sobie pograć". Ale o graniu w wysokich detalach z zastosowaniem zaawansowanych ustawień to lepiej mieć po prostu mocnego kompa.

Tylko, że na konsoli to nawet nie masz tego stabilnego 30 fps bo często w grach są spadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukalem wczoraj i nie znalazlem jakiejs topowej gry gdzie ta na konsoli wyglada duzo gorzej niz na PC 4k Ultra.

 

Moze ja zle szukam, jak macie jakies screeny porownawcze to moge prosic o linki?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 przykładowo, na PS4 są ustawienia średnie + SSAO, jedynie tekstury na wysokich.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin 3 przykładowo, na PS4 są ustawienia średnie + SSAO, jedynie tekstury na wysokich.

 

 

masz screeny?

Bo kazdy mowi ze gry duzo lepiej wygladaja na PC tylko jakos nikt NIGDZIE nie wkleja screenow. W Wiesku roznica jest mala miedzy XB1X a PC ultra 4k.

 

I jescze HDR masz na konsoli.

 

Wiedzmin imho wyglada lepiej na konsoli przez HDR

 

https://www.youtube.com/watch?v=4KbwyH4Dllo

Edytowane przez CharlieNeverForgottenXD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PCLab był jakiś artykuł o Xbox One X w którym było graficzne porównanie z gier z PC i PS4 Pro. Nie wiem czy były różne gry, ale dalo się przybliżać żeby zobaczyć szczegóły i pamiętam że na Xboxie grafika była najlepsza. Ale nie pamiętam w jakiej grze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsole jak brac to tylko ps4 i tylko dla exów - multiplatformowe gry to porażka, jak u braciaka odpaliłem fc5 i porównałem do swojego zestawu (jeszcze wtedy miałem 1060 3gb) to wyglądało i chodziło jak jakaś padaka

o Wieśku nawet nie wspomne bo gram z modami graficznymi, a wygląda wtedy bosko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jak u braciaka odpaliłem fc5 i porównałem do swojego zestawu (jeszcze wtedy miałem 1060 3gb)

Jak byś odpalił fc5 na XoX to zdziwił byś się. Gra wygląda pięknie w pełnym 4k ;)

Nowe Metro na XoX również wygląda fenomenalnie.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC 5 na konsoli jest bardzo mało przyciete graficznie względem pc. Można sobie obejrzeć analizę DF. Zresztą sam mam na ps4 pro fc5 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Kupie sobie karte 2080Ti i bedzie mi chrupala w AC: Oddysey na 4k ultra a reszta gier bedzie wygladala podobnie, no chyba ze sobie wgram mody?

 

Kurw... zeby jeszcze ta karta byla tansza. Bez kitu, chyba zostane konsolowcem a PC bede mial do strategii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli co? Kupie sobie karte 2080Ti i bedzie mi chrupala w AC: Oddysey na 4k ultra a reszta gier bedzie wygladala podobnie, no chyba ze sobie wgram mody?

 

Kurw... zeby jeszcze ta karta byla tansza. Bez kitu, chyba zostane konsolowcem a PC bede mial do strategii

 

Tu nawet nie chodzi o jakość grafiki. Jeśli całe życie grałeś na PC i odpalisz sobię gierkę na konsoli w 30FPSach to bardzo mocno Ci to będzie przeszkadzało.

 

A co do 2080Ti to do tego Ryzena nie warto. Kup sobie używaną 1080Ti z gwarancją. Jest trochę mniej wydajna, a dwa razy tańsza.

 

Edytowane przez kamilkowalewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:brow:

Czyli co? Kupie sobie karte 2080Ti i bedzie mi chrupala w AC: Oddysey na 4k ultra a reszta gier bedzie wygladala podobnie, no chyba ze sobie wgram mody?

 

Kurw... zeby jeszcze ta karta byla tansza. Bez kitu, chyba zostane konsolowcem a PC bede mial do strategii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...