Skocz do zawartości
RsNeo

Jak schłodzić tę obudowę ? A raczej komponenty w niej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że zamówiona wcześniej prze zemnie obudowa nie dojedzie zaproponowano mi inną a mianowicie taką:

Thermaltake Level 20 XT.

https://www.komputronik.pl/product/585479/thermaltake-level-20-xt-tg.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo

 

post-65973-15618179697899_thumb.jpg

 

W standardzie ma tylko jeden wentylator z tyłu wiadomo trzeba więcej.

Nie znam się na wentylatorach za mocno i tu prośba ktoś może podpowiedzieć jak to zrobić ?

Moja wizja ;) jest taka żeby zamontować z przodu trzy wentylatory 120mm sterowane przez płytę główna i tu koniecznie muszą być PWM.

Na dole pod kartą graficzną zamontować następne dwa 120mm sterowane przez kartę graficzną (też muszą być PWM).

A na górze obudowy zamontuję moje stare wentylatory kontrolowane przez kontroler zewnętrzny i będą one wyciągały powietrze do góry. (2x 120mm)

 

Pytanie tylko jakie mam kupić te pięć wentylatorów ?

Budżet szczerze powiem jak najniższy nie chce żadnych RGB, po prostu mają działać i spełniać swoje zadanie ciszej niż odkurzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przewiewna obudowa - szkło na froncie i topie dławi wentylatory. Wpakowanie do tej obudowy sprzętu z sygnaturki nie jest najlepszym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym ale jest ładna. Podoba mi się i spełnia moje warunki montażu podzespołów.

Tylko kwestia wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli świadomie chcesz brać tą budę, to spoko, tylko przy podzespołach z sygnaturki, które potrafią łyknąć sobie do 500W w środku będzie ciepło i wentylatory bardzo tego nie zmienią, ponieważ ich wydajność będzie niska przez zatkany front i top.

 

Co do samych wentylatorów, to przyzwoite są BeQuiet Pure Wings 2 - masz zarówno 120 jak i 140mm, do tego jest wersja PWM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ewentualnie możesz wziąć tą wersję - ma niższe obroty - 1500 vs 2000 RPM. 2000 RPM to suszarka i raczej nie ma sensu brać tak wysokich obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu a raczej opiszę.

Doszła do mnie wreszcie ta obudowa ... ech ta poczta na Tajwanie ;)

Wbrew temu co widać obudowa jest mega przewiewna.

Wentylatory w większości czasu albo stoją albo kręcą się ospale na 430obr a w budzie pomimo pasywnego chłodzenia GPU oraz prawie pasywnego CPU ( 300obr ) jest mega chłodno.

W czasie grania wentylatory kręcą się na 800obr i to w zupełności wystarcza.

Jestem niesamowicie zadowolony.

 

P.S.

Wentylatory kupiłem Zephyr 120 bo chodziło mi o jak największą ciszę.

https://www.silentiumpc.com/pl/product/zephyr-120-2/

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne standardy ciszy ale tej klasy wentyle to marne łożyska i słabe wyważenie śmigieł.

 

Tekst

kupiłem Zephyr 120 bo chodziło mi o jak największą ciszę.
uzupełniony o

w cenie klika zeta sztuka może mieć jakiś sens.

Nawet w okresie swojej popularności x lat temu te wentylatory były w połowie stawki w recenzjach i to pomimo niskich obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zephyr są tanie,nikt od nich nie wymaga rewelki parametrów na poziomie Noiseblocker Eloop 120mm

i nikt nie płacze jak po 3 latach padną bo żywotność leży i kwiczy...wywalamy i nowe kupujemy.

Aha...no i oczy zamykamy bo z wyglądu to paskudne jak noc listopadowa.

 

Thermaltake Level 20 XT to kolos ważący 20 kg z miejscem na łącznie 20 wentylatorów 120mm!

Prawda wychodzi po wnikliwej analizie jakości wykonania.

A ta jest typowa dla produktów Tt.

 

Na KT jest opinia usera która dosyć trafnie podsumowała ten model budki.

 

Cytat:

"Wcześniej eksperymentowałem z Thermaltake Core X5.

Później przyszła kolej na tego "rodzynka". Dobra rzecz dla moderów, zwłaszcza pod watercooling.

Bardzo duża swoboda instalacji podzespołów.

Niestety jest kilka "ale" :

-to dalej "chińszczyzna która udaje premium.

Filtry przeciwkurzowe badziewne, w dodatku nie pokrywają w całości perforowanego spodu obudowy (!).

Filtr przyczepiony do szklanego panelu górnego opada na stelaże z chłodnicami i wpada w drgania (!)

- miejsce dla zasilacza w dużej części nie ma perforowanego dna (!). Zasilacz zorientowany wentylatorem do dołu może się po prostu dusić - brak wyciszenia obudowy.

Daję gwarancję że wszystko usłyszycie.

-szkielet obudowy to rachityczne stalowe ramki. Ratuje poprzeczna taca płyty głównej i pancerny egzoszkielet ze szkła.

Podsumowując, po tych eksperymentach wracam skruszony do obudów firmy beQuiet.

Tam nie musi być napisane że to "premium". Tam jakość i kultura pracy bronią się same. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne standardy ciszy ale tej klasy wentyle to marne łożyska i słabe wyważenie śmigieł.

 

Tekst uzupełniony o

w cenie klika zeta sztuka może mieć jakiś sens.

Nawet w okresie swojej popularności x lat temu te wentylatory były w połowie stawki w recenzjach i to pomimo niskich obrotów.

No ma inne to fakt...wszytko się rozbiega o cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem że użyłem wentylatorów z ... szafy ;) leżały nowe nigdy nie otwierane to zamontowałem do tego tak jak mówicie są tanie.

Na dopałkę mam włożone kilka sztuk thermaltake tt 1225 i to są wichry i suszarki ;) ale większość czasu stoją i włączają się tylko w awaryjnej sytuacji bo naprawdę mają spory przepływ powietrza.

Obudowa nie jest tak aż tak zła jak piszą, owszem są sporo lepsze ale ta mi się podoba. Jest duża więc ma w sobie sporo powietrza które jest mieszane przez sporą ilość wentylatorów. Taki był zapewne zamysł konstruktora.

Działa i spełnia moje oczekiwania a przede wszystkim robi wrażenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...