Skocz do zawartości
STARTX_PL

Allegro - poważny błąd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dziś doświadczyłem dość poważnego błędu licytując na allegro, dlatego warto się zastanowić nad korzystaniem z tego serwisu jeśli sprzedajecie, ponieważ może oznaczać dla Was to straty. Dokładniej mówiąc system allegro nie rejestruje złożonych ofert.

 

W tej aukcji

 

https://allegro.pl/oferta/amd-phenom-x3-8450-plyta-glowna-ga-ma770-ds3-8219954427

 

Na pół minuty przed końcem złożyłem ofertę na 35zł. Na maila otrzymałem wiadomość o złożeniu oferty, ale oferty w aukcji nie było, więc zacząłem licytować jeszcze 3 razy, aż weszła za którymś razem 16zł. Finalnie aukcja skończyła się na około 22zł, podczas gdy na mailu mam potwierdzenie złożenia oferty na 35zł oraz 3 pozostałe oferty w tym oferta na 16zł (KTÓRA ZOSTAŁA ZŁOŻONA JAKO OSTATNIA).

 

Pisać, udostępniać, nie dać się kiwać - SZCZEGÓLNIE SPRZEDAJĄCY

 

1.png

 

2.png

 

3.png

 

4.png

 

5.png

Edytowane przez STARTX_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy snajper usuwa ofert? Bo chodzi tutaj o to, że moje zgłoszenie przeszło przez allegro skoro dostawałem oficjalne wiadomości o złożeniu oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaki niby interes ma allegro w kasowaniu ofert skoro ich prowizja zależy od ceny przedmiotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy snajper usuwa ofert? Bo chodzi tutaj o to, że moje zgłoszenie przeszło przez allegro skoro dostawałem oficjalne wiadomości o złożeniu oferty.

On licytuje za nas...

Twoja sprawa jest dziwna...być może coś nie zatrybiło u nich,jakiś błąd,etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaki niby interes ma allegro w kasowaniu ofert skoro ich prowizja zależy od ceny przedmiotu?

 

Toż to pisze wyraźnie, że są poważne błędy, które działają na niekorzyść sprzedającego, zwłaszcza jak się to dzieje kilka razy pod rząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż to pisze wyraźnie, że są poważne błędy, które działają na niekorzyść sprzedającego, zwłaszcza jak się to dzieje kilka razy pod rząd.

A ja pisałem o celu allegro a nie sprzedającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby wygrał ktoś licytujący snajperem... :Up_to_s:

Snajper by trafił za 1 razem, a nie klikał jak szturmowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż to pisze wyraźnie, że są poważne błędy, które działają na niekorzyść sprzedającego, zwłaszcza jak się to dzieje kilka razy pod rząd.

Allegro zarabia głównie na kup teraz i sklepach, a nie jakiejś używce, zwłaszcza drobnicy za kilkadziesiąt złotych złotych. Ja wiem, że pewnie dla ciebie ta to spełnienie wieloletnich marzeń i w ogóle super ważna sprawa, ale z perspektywy allegro już pewnie praca gościa z supportu na odpisywanie Ci kosztowała więcej niż te kilkanaście zł różnicy, a jeszcze jak programista będzie musiał patrzeć na to... A sytuacja może i poważna, ale też ciężka do odtworzenia bo związana najprawdopodobniej ze wspólbieżnością i wieloma zapytaniami w ciągu sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie żadna atrakcja, po prostu szukałem jakieś płyty 6xSATA, nie ta to inna, ale gorzej by było gdyby licytował jakieś retro, które pojawia się raz na rok albo dwa, to wtedy można dostać piany.

 

Inna sprawa, że takich przypadków może być więcej tylko ludzie niezorientowani machną ręką, a alle kosi kosmiczne pieniądze na wadliwym szrocie. Korpo to korpo, wylęgarnia nieudaczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ostatnie zmiany w wizytach? Też mam że np 5 osób obserwuje a licznik wizyt 0. Coś u nich ostatnimi czasy lipa. Ale już praktycznie nie korzystam chociaż wcześniej kilka razy w miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z odpowiedzi allegro zrozumiałem że skoro złożyłeś ofertę na 35 zł a następną na 16 zł to poprzednia została wycofana (być może jako omyłkowo złożona) zwłaszcza że nikt po za tobą w tym czasie nie licytował a resztę załatwił snajper lub ktoś kto czatował na końcówkę aukcji.Ale to tylko luźna interpretacja wyjaśnienia allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że amp41 ma rację.

 

Przykładowo ktoś przy licytacji mógłby zrobić p jedno zero za dużo to dzięki temu może skorygować jeśli kolejna kwota nie jest mniejsza niż licytowana.

 

Dziwne że support nie potrafi tego wyjasnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna krzywa akcja. Wystawiłem niepotrzebny zestaw śrubek do hp z opcją ponownego wystawienia, gdy nie zostaną sprzedane. Ktoś kupuje komplet czyli sprzedane co do jednego, ale mimo to otrzymuje maila o ponownym wystawieniu. Patrzę i faktycznie, oferta wygaśnie 16 lipca, tylko po co została wystawiona skoro nie można nić kupić, był dostępny jeden komplet, sprzedałem jeden komplet, zero dostępnych.

 

6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie żadna atrakcja, po prostu szukałem jakieś płyty 6xSATA, nie ta to inna, ale gorzej by było gdyby licytował jakieś retro, które pojawia się raz na rok albo dwa, to wtedy można dostać piany.

 

Inna sprawa, że takich przypadków może być więcej tylko ludzie niezorientowani machną ręką, a alle kosi kosmiczne pieniądze na wadliwym szrocie. Korpo to korpo, wylęgarnia nieudaczników.

 

 

Ale to jest normalna funkcja Allegro.

 

Jeśli składasz ofertę na kwotę X, a później w tej samej aukcji składasz drugą ofertę to jest to traktowane jako aktualizacja.

Zawsze na Allegro ważna jest Twoja ostatnia złożona ofrerta.

 

Jeżeli np. przez pomyłkę złożysz ofertę za maksymalnie 1000 zł, a następnie się skapniesz, że chcesz mniej to wystarczy złożyć ofertę ponownie za np. 100 zł - i wylicytujesz za maks 100 zł.

Każda nowa licytacja jest traktowana jako aktualizacja poprzedniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolejna krzywa akcja. Wystawiłem niepotrzebny zestaw śrubek do hp z opcją ponownego wystawienia, gdy nie zostaną sprzedane. Ktoś kupuje komplet czyli sprzedane co do jednego, ale mimo to otrzymuje maila o ponownym wystawieniu. Patrzę i faktycznie, oferta wygaśnie 16 lipca, tylko po co została wystawiona skoro nie można nić kupić, był dostępny jeden komplet, sprzedałem jeden komplet, zero dostępnych.

Bo nie odznczyłeś automatycznego odnawiania aukcji czy jak to się tam zwie ...

Allegro ma bardzo dużo wad, ale przesadzasz już. Czytaj ze zrozumieniem, ta opcja po SPRZEDANIU WSZYSTKIEGO wystawia kolejny raz taki sam pakiet. Nawet masz pogrubione :hmm:

 

MoYAEFj.png

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzam tylko wynika, że po około 20 latach usprawnień podstawowe funkcjonalności już nawet nie działają jak powinny, a co dopiero "ficzery". Oczywiście, że nie odznaczyłem bo dla logicznie myślącej osoby i planującej algorytm normalnym zachowaniem powinno być z AUTOMATU wyłączenie oferty jeśli 100% przedmiotów zostało sprzedane. Ponieważ ta opcja jest dla niesprzedanych przedmiotów, aby ręcznie nie wznawiać - bo jak zaczną im się wystawiać wszystkie sprzedane przedmioty ponownie to infrastruktura tego nie ogarnie.

Edytowane przez STARTX_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie allegro ostatnio coś odwala...

Licytuję sobie aukcję, otwieram kilkanaście sekund przez jej końcem aukcje w nowym okienku, wyskakuje AUKCJA ZAKOŃCZONA i oczywiście z moją sumką, więc defakto mógłbym uznać że wygrałem ją.

Patrzę w OBSERWOWANYCH czas do końca aukcji dalej płynie, odświeżam oba okienka ( z otwartą aukcją i obserwowane ) i bez zmian, dalej sobie płynie z moją najwyższą ofertą.

Odświeżam co chwile otwarte okienko by mieć pewność, ale wyskakuje ze aukcja zakończona z oferta najwyższą taką jaką ja dałem...

Patrze w obserwowane, kilka sekund do końca, potem koniec i rach ciach zmieniła się oferta na sporo wyższą niż to co dałem... pochrzaniło to allegro? Jak miałem to dalej licytować skoro wyskakiwało że aukcja zakończona i moja oferta była najwyższa? Muszę to kiedyś nagrać! Bo to nie pierwszy raz tak.

O ile dawniej takich problemów nie było, o tyle po ostatnich ich zmianach już tak kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja ostatnio chodząc po pewnym portalu zauważyłem że przeglądając różne oferty w prawym górnym rogu pojawiam się jako zalogowana inna osoba a właściwie kilka :E

Tak że SkyNet szaleje w najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ durny temat. Od zawsze jest tak, że jeśli towar licytujesz i jest duża różnica w złożonej ofercie najwyższej a drugiej w kolejności to allegro pokazuje cenę o ząbek wyższą niż ta druga. I tak aż do osiągnięcia progu jaki złożył najwyżej licytujący.

 

Towar wystawiony za 1pln, jedna osoba licytuje 10pln, druga 500pln to allegro pokaże 12,50 czy ile tam, ciut ponad dychę. Potem pojawia się trzeci licytujący, wrzuci 110pln przykładowo to allegro pokaże 120 jako najwyższą ofertę tego najwyżej licytującego. Dopiero jak ktoś drugi zaoferuje 500pln (bo tak też można!) to allego pokaże, że najwyższa oferta to te 500pln a wygrywającym jest tan, który daną kwotę zaoferował najwcześniej.

 

Tych progów dokładnie nie znam, ale żeby ograniczyć ruch licytowaniem i przebijaniem się o 1 grosz allegro wprowadziło sto lat temu takie progi.

 

 

Zalicytowałeś 35, na stronie pojawiło się kilkanaście pln bo była dóża różnica z progu o którym napisałem, spanikowałeś i zalicytowałeś 16pln. Allegro uwzględnia nie najwyższa ofertę kupującego a AKTUALNĄ, licytując kilkukrotnie zawsze masz w ofercie swoje najświeższe licytowanie a nie najwyższe z kiedyś tam.

 

 

 

 

Tak samo to odnawianie oferty co sprzedaż przedmiotów. Najwyraźniej allegro jest zbyt dla Ciebie skomplikowane. Masz jeden przedmiot to wystawiasz jeden przedmiot i nie ustawiasz wznawiania! Ty wybrałeś aukcję ze wznawianiem i się dziwisz, że ponownie została wystawiona :lol2:

 

 

 

Tak allegro miewa błędy, czasem ruch im zdycha, różne rzeczy się dzieją. Ale żadna z opisanych rzeczy nie jest ani błędem ani problemem. To po prostu nieumiejętne korzystanie z serwisu aukcyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś podobnego zauważyłem w kilku obserwowanych aukcjach, ktore przegapilem. Pare minut po zakończeniu wchodzę zobaczyć czy jest czego żałować bo może kwota końcowa była wyższa niż ta którą chciałem zaproponować. Patrzę, że skończyło się na 55zł i w panelu obserwowanych i w aukcji. Ale nastepnego dnia gdy wszedlem jeszcze raz, aby pousuwac nieaktywne obserwowane to nagle sie okazało, że cena końcowa tego samego przedmiotu wzrosła do 135zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, odkryłeś właśnie cache przeglądarki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I snajperów aukcyjnych.

 

Sam już się nie bawię w zwykłe licytacje tylko ustawiam za ile 4 sekundy przed końcem ma strzelić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem trochę inną sytuację , licytowałem rx580 z gwarancją , oferta puszczona 420zł chyba , w ostatnich 3-4 sekundach aukcji , dostaję maila że złożyłem najwyższą ofertę, dostaję maila , że wygrałem aukcje, po czym po chwili dostałem kolejnego maila , że moja oferta została przebita, wchodzę ponownie na aukcję, a tam cena 425 czy tam 422.5zł :E . Mimo , że niby widniałem jako osoba co wygrała i dostałem nawet takiego maila. Ale nic z tym nie zrobiłem, tylko za 2h wygrałem licytkę rxa z sygny za 407zł z wysyłką . Ale ten portal coś kuleje ostatnimi czasy + pojawiają się "clienci" i kupują coś , po czym się rozmyślają . Ceny prowizji to śmiech , za przedmiot wartości 150zł naliczają z 12zł prowizji , zaczyna się grubo robić , ale gdzieś trzeba sprzedawać zbędne rzeczy. Olx to głównie pobrania ludzie chcą, a już w tym roku parę paczek wróciło , sam koszt tych wysyłek to pewnie cena cruciali z stopki ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem trochę inną sytuację , licytowałem rx580 z gwarancją , oferta puszczona 420zł chyba , w ostatnich 3-4 sekundach aukcji , dostaję maila że złożyłem najwyższą ofertę, dostaję maila , że wygrałem aukcje, po czym po chwili dostałem kolejnego maila , że moja oferta została przebita, wchodzę ponownie na aukcję, a tam cena 425 czy tam 422.5zł :E . Mimo , że niby widniałem jako osoba co wygrała i dostałem nawet takiego maila. Ale nic z tym nie zrobiłem, tylko za 2h wygrałem licytkę rxa z sygny za 407zł z wysyłką . Ale ten portal coś kuleje ostatnimi czasy + pojawiają się "clienci" i kupują coś , po czym się rozmyślają . Ceny prowizji to śmiech , za przedmiot wartości 150zł naliczają z 12zł prowizji , zaczyna się grubo robić , ale gdzieś trzeba sprzedawać zbędne rzeczy. Olx to głównie pobrania ludzie chcą, a już w tym roku parę paczek wróciło , sam koszt tych wysyłek to pewnie cena cruciali z stopki ;).

 

jesli dostales meila ze wygrales i dane sprzedajacego to faktycznie cos nie tak, ale watpie zebys takiego maila dostał, to jest normalny LAG, kilka/kilkanascie osob moze licytowac w ostatnich sekundach i serwer tego nie zdązy przetworzyc bo moze miec np odswiezanie co 1s wiec przy np kilku ofertach zlozonych w tej samej sekundzie nie da rady

 

 

ja za to mialem cos takiego ze licytując w ost sekundach pisalo ze oferta zakonczona, a odswiezajac oferte przycisk licytacji nie był aktywny ale sekundy do konca jeszcze leciały, za drugim razem zalicytowalem 30-40s przed i bylo to samo

 

na zegarze 20:59:10 - na aukji koniec ustawiony jako 21:00:00 , 3-4 razy item poszedł za takie grosze ze nawet napisalem do goscia ze kupie drozej, to dostawalem odpowiedz ze niestety sprzedaje w licytacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...