Skocz do zawartości
Pandusia

Z97I restartuje przy dual channel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Mam pewien problem ktory nie do konca rozumiem. Takze, nie mam pojęcia czemu sie pojawił, mianowicie:

 

Komputer uzywalem, wszystko spoko, ale postanowilem podlaczyc wkoncu karte sieciowa do płyty "MSI Z97I GAMING AC" ktora jest w zestawie. Nic kompletnie nie odlaczalem, po prostu wymontowalem plyte i wkrecilem od spodu srubke trzymajaca karte sieciowa. Podlaczam kompa (powiem to jeszcze raz dla zrozumienia, nic nie odlaczalem, tylko wykrecilem sruby od plyty) a on mi sie nagle resetuje. Po kilku minutowym sprawdzaniu, okazalo sie, ze gdy ram znajduje sie w obu slotach, komputer sie resetuje caly czas, doslownie klikam - 3 sekundy - reset. Nawet zaden obraz sie nie pokazuje. Ale, gdy ram jest TYLKO w DRUGIM slocie, wszystko odpala bezproblemowo. Ramy sprawne bo komp odpala z kazda z nich na drugim slocie, ale gdy jest dual channel to ciagly reset.

 

Specyfikacja:

MSI Z97I GAMING AC

DDR3 2X8GB 2400MHZ HyperX

i5-4590

GTX 970 msi gaming

VERLO L2 500W

Samsung EVO 860 500GB

 

Resetowalem CMOS, probowalem dac niskie/wysokie napiecie na ram, resetowac bios, aktualizowac bios i sprawdzic czy jakims przypadkiem nie jest wygiety pin od kontrolera na socketcie - zadne z tych nie podzialalo. Dodam ze nie jestem wstanie sprawdzic rzeczy w innej konfiguracji sprzetowej. Brak mi znajomych na podobnej podstawce. Takze dziwi mnie, skad pojawil sie teraz taki problem? Bardzo prosze o jakieś rady/pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz miałem taka sytuacje, u mnie okazało się że jakiś paproch siadł na piny procesora i właśnie świrował dual chanel. Ale ty nie grzebałeś z procesorem więc problem raczej gdzie indziej.

Co z 1 slotem działa na nim pamięć wgl?

w pierwszej kolejności przedmuchaj/odkurz sloty ram.

jesteś pewny, że nie zrobiłeś żadnego zwarcia? ja już raz tak jedna płytę spaliłem, bo zachciało mi się odpalać na pająka, na metalowej obudowie :mad2:

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktorą kolwiek pamiec nie wloze do 1'go slotu, ciagly reset. Moze opisze to w postaci jakiegos schematu dla latwego zrozumienia:

1szy i 2ugi slot zajęty - nie dziala

1szy slot zajęty - nie dziala

2ugi slot zajety - dziala

 

Bez znaczenia ktory ram wybiore.

 

A co do dmuchania slotu ramu, okej, sprobuje, ale czy ma to sens? Przeciez ramu nie wyciagalem przy montauz karty sieciowej.

Edytowane przez Pandusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wkręć z powrotem tą śrubkę? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiona "nowa" płyta (tak się składa że ten sam model) i problem zniknął. Do zamknięcia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...