Skocz do zawartości
mars28

Qnap TS-128A - co robię źle?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem NAS Qnap TS-128A i jako, że jest to moje pierwsze urządzenie tego typu, nie do końca umiem sobie poradzić z konfiguracją dysku. Myślałem, że to działa podobnie jak w stacjonarnym (partycje + dyski logiczne na full i jazda), więc utworzyłem najpierw pulę pamięci na HDD (3TB), następnie jak największy się dało volumen 1, uaktywniłem szyfrowanie. Później udostępniłem jakiś tam folder współdzielony, dodałem uprawnienia użytkownikom, odczyt/zapis na NAS działa bez problemu. Niby wszystko OK, ale jest jedno małe "ale" - zauważyłem przypadkowo (dlatego, że NAS jest schowany za szafką), że na przednim panelu obudowy świeci się główna dioda na czerwono. No więc szukam przyczyny, i okazuje się, że w ustawieniach pamięci masowej wyrzuca mi takie ostrzeżenie "Osiągnięto wartość progową puli magazynu 1. Zbyt mała ilość miejsca do magazynowania może doprowadzić do zmniejszenia wydajności. Sprawdź dostępne miejsce lub dostosuj wartość progową". O jakie wolne miejsce chodzi? Dysk 3TB, zapisane na nim dosłownie parę GB. Mam zrobić mniejszy volumen i zostawić niewykorzystane miejsce na dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pomogło, alert zniknął. Ale rozumiem, że jest to tylko obejście problemu a nie jego rozwiązanie, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przekraczaj progu 80% zapełnienia . Ja przekroczyłem tą wartość na netgear nas 104 i teraz nie mam dostępu do danych macierz nie jest montowana nawet w awaryjnym trybie tylko do odczytu , a mowa o 12 tb danych bez backupa którego nie zrobiłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie trochę zaniepokoiłeś. Czytając różne opinie przed zakupem NAS i dysku do niego nigdzie nie natknąłem się na informację, że nie będę mógł wykorzystać całej przestrzeni dysku. W tej sytuacji zastanowiłbym się nad dyskiem 4TB, bo te 3TB to miałem już mniej więcej rozdysponowane na "dzień dobry".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przekraczaj progu 80% zapełnienia . Ja przekroczyłem tą wartość na netgear nas 104 i teraz nie mam dostępu do danych macierz nie jest montowana nawet w awaryjnym trybie tylko do odczytu , a mowa o 12 tb danych bez backupa którego nie zrobiłem .

 

Skąd wziąłeś te 80%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie w serwerach netgear pojawia się monit o zapełnieniu po przekroczeniu 80 % , nie wiem jak to wyglada w serwerach innych firm , ale ja już tej wartości nie zamierzam przekraczać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...